Wüst is vermoeid, maar nog steeds in vorm SPORT 41 seizoen nadat ze bij het WK in door zilver voor zich had op geëist. In de catacomben drong het uni cum nauwelijks tot haar door. De alleenheerschappij voelde, zo be kende ze, 'onwerkelijk'. „Het is zo raar. Ik heb altijd van een medail- Lotte van Beek had in de voor laatste rit het baanrecord van Wüst afgepakt, met een tijd van i-54>70. Dat liet Wüst niet over haar kant gaan. Met Brittany Bo- we (derde in 1.55,06) als nuttige te- Ie gedroomd, maar dit gaat zelfs m'n droom te boven. Wereldin- doorkampioene, jemig zeg. Ik kan trots op mezelf zijn, iets wat ik lang niet heb gekund." Dat de winst voor het oprapen lag, be sefte Broersen na het verspringen, de voorlaatste discipline. „Op dat genstander haalde zij het meteen weer terug. „Maar ik merkte wel dat ik iets minder fris ben dan in Sotsji", zei Wüst, die helemaal ka pot was na de finish. „Ik wilde toch per se winnen. In vorm ben ik ook wel, dat zie je aan de tijd, maar het mag alle maal ietsje makkelijker gaan. Maar ik denk wel dat ik dit nodig had om weer in het topsportrit me te komen. Morgen wil ik dat baanrecord op de 3 kilometer (sinds januari in handen van Clau dia Pechstein) ook terug." Wüst verstevigde de leiding in het wereldbekerklassement op de 1500 meter, voor zover dat een doel is voor haar. Het overall klassement zal ze vermoedelijk niet winnen, daarvoor is de achterstand op Heat her Richardson te groot. De Amerikaanse won gisteren, ver rassend, de 500 meter. Voor het eerst in haar carrière. Bij afwezig heid van Sang-Hwa Lee, de beste sprintster dit seizoen, was 37,85 ge- onderdeel verloor ik geen punten op de concurrentie, en toen had ik zoiets van: nu moet ik het ge woon gaan doen." Toch bleef ze ingetogen, pal na de finish van de 800 meter. Pas toen de laatste sco re op het scherm verscheen, sloeg ze de handen voor haar ogen en noeg voor de winst. Het zal een kleine pleister op de wonde zijn voor Richardson, die stevig teleur stelde in Sotsji. Maar ook het win nen van het wereldbekerklasse ment zal in de Verenigde Staten niet als goedmaker worden gezien. Het voor- en naseizoen telt daar niet in een olympisch seizoen. Voor de nummer twee op de 500 meter, Judith Hesse, zal Inzeil de wrange nasmaak van Sotsji wel In vorm ben ik ook wel, dat zie je aan de tijd, maar het mag allemaal ietsje makkelijker gaan pinkte ze een traantje weg. En, na de ereronde en de interviewses sies in de 'mixed zone' met de (in ternationale media, volgde de wa re ontlading in de armen van coach Ronald Vetter. Ze hield het niet droog bij de man die haar 'als geen ander weet te triggeren'. een beetje wegspoelen. De Duitse werd op de Spelen uit het toer nooi geschoten na twee valse starts op de 500 meter. Ze kwam in Inzeil maar een honderdste te kort voor de winst. Olga Fatkoeli- na werd derde, de Nederlandsen bleven uit het zicht vaiT het po dium met Margot Boer (zesde) en Laurine van Riessen (zevende) nog het dichtst in de buurt. Van daag wordt opnieuw een 500 me ter verreden. Jorrit Bergsma maakte indruk op de 5 kilometer. Met een reeks van alleen maar rondjes 29 kwam de Fries tot een eindtijd van 6.14,08. Hij nam daarmee de leiding in het wereldbekerklassement over van Sven Kramer, die al een punt heeft gezet achter dit seizoen en donderdag werd geopereerd aan zijn luchtwegen. Met Sverre Lun- de Pedersen en Patrick Beckert bleef het aantal Nederlanders op het podium beperkt tot één, al was Douwe de Vries er dicht bij. Van Liere aan kop van NK dressuur Dinja van Liere is het NK in- doordressuur in Ermelo goed begonnen. De amazone uit Kapelle liep gisteren met de hengst Duval's Capri Son ne Jr. in het KNHS Federatie centrum in Ermelo met de aansprekende score van 69,62 procent naar de over winning ZZ-Licht klassiek. De Bevelandse combinatie sloeg daarmee een gat van 1,44 procent met Maxime van der Vlist uit Alphen met Negro-zoon Bailey. De beste zeven combinaties strijden vandaag in de Kür op mu ziek (aanvang 21.20 uur en rechtstreeks te volgen via ClipMy Horse.tv) om de titel. Kerkhove buigt hoofd in kwartfinale Pas bij haar vijfde wedstrijd in Preston heeft tennisster Lesley Kerkhove haar meer dere in een ander moeten er kennen. Na twee overwin ningen in de kwalificaties van de Engelse challenger en twee zeges in het hoofd schema verloor de 22-jarige Zierikzeese gisteren van de Turkse Cagla Buyukakcay: 6-4 6-2. Frank de Boer wil Zivkovic halen Als het aan Frank de Boer, speelt ligt, speelt Richairo Zivkovic volgend seizoen voor Ajax. De 17-jarige spits van FC Groningen zou vol gens De Boer een welkome aanvulling zijn voor de kop loper. „Een heel talentvolle jongen die al op 16-jarige leeftijd zijn debuut heeft ge maakt", verduidelijkte hij. „Bij ons kan hij stapjes ma ken. Dennis Bergkamp kan hem instrueren en beter ma ken." Arjan Human trainer Breskens Arjan Human wordt met in gang van volgend voetbalsei zoen oefenmeester van Bres kens. De oud-profis nu nog actief bij VC Vlissingen en volgt momenteel de trainers cursus. Breskens komt uit in de vier de klasse van het zondag voetbal en was na het ver trek van Cor van de Velde op zoek naar een vervanger. Benauwde zege Groene Ster De zaalvoetballers van Groe ne Ster hebben gisteravond in de eredivisie een benauw de zege geboekt op TZR/Fermonia Boys. De Vlissingse ploeg maakte veertien seconden voor tijd de winnende treffer: 3-4, Ab- doe Abdenbi tekende voor het doelpunt De andere tref fers kwamen op naam van Hoessein Bouzambou (2x) en Salim ben Sellam. ZATERDAG 8 MAART 2014 droom te boven' Nadine Broersen legde bij het hoogspringen de basis voor de wereldtitel meerkamp, foto Soenar Chamid/VI Images door Rik Spekenbrink NIJMEGEN/INZELL - Ireen Wüst wil de de wereldbekerwedstrijd in In zeil dit weekeinde gebruiken als aanloopje naar het WK allround, over twee weken in Heerenveen. Ze is vermoeid na de Olympische Spelen, de huldigingen en het NK sprint van vorige week. Daarom slaat ze de 1000 meter morgen ook over. Maar dat Wüst tegelijker tijd maar weinig van haar olympi sche vorm heeft ingeleverd, bleek gisteren op de 1500 meter. In een nog snellere tijd dan in Sotsji, waar ze verloor van Jorien ter Mors, won ze de schaatsmijl. Bij de 1.54,03, zes honderdsten rapper dan op de Spelen, kwam niemand in de buurt. Ireen Wüst ERMELO PRESTON AMSTERDAM BRESKENS ROERMOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41