Atoomtop: niet vliegtuigspotten én Dodenherdenking niet lopen tijdens het demonstreren Rutte heeft geen spijt van biertje met Poetin IN HET NIEUWS 3 Vader: stem niet op mijn zoon soms op 3 mei DEN haag - De vader van een kan didaat bij de raadsverkiezingen in Den Haag roept kiezers openlijk op niet op zijn zoon te stemmen. De van oorsprong Chinese zoon is lijstduwer van het CDA. Hij is volgens zijn vader onder meer on geschikt omdat hij meerdere ke ren zou zijn opgepakt voor mis handeling. Ook zou hij apparte menten hebben verhuurd aan ille galen en na een zakelijk conflict binnen de familie hebben ge dreigd de Chinese maffia op hen af te sturen. De vader heeft pos ters verspreid waarop zijn zoon in boevenpak is afgebeeld. Het CDA steunt haar kandidaat, die be schikt over een Verklaring Om trent het Gedrag. Vliegtuigspotters kunnen hun hobby tijdens de komende nucle aire top NSS niet uitoefenen rond Schiphol. Voor de hele gemeente Haarlemmermeer is een verbod ingesteld op camera's en telelen zen. „Vliegtuigspotten is een mooie hobby, maar tijdens de top is dat even niet mogelijk. Het ge bied rond de Polderbaan, waar de toestellen van de delegaties wor den geparkeerd, is afgesloten, maar we willen elders ook geen overlast en verkeersonveilige si tuaties met spotters", zegt burge meester Theo Weterings. Op sites van vliegtuigspotters wordt al gesproken van 1500 spot ters uit binnen- en buitenland die naar de luchthaven willen ko men om de toestellen van rege ringsleiders vast te leggen. Gijs Dubbeldam van het Spotters Plat form Schiphol reageert geschrok ken en noemt de maatregel be lachelijk. „Er komen spotters met bussen en auto's uit Zwitserland, Duitsland en Engeland. Natuur lijk hebben die een camera bij zich." In Den Haag is de organisatie ach ter de demonstratie Stop de NSS boos op burgemeester Van Aart- sen. „We willen een route door de stad lopen, maar dat mag niet. We mogen alleen op het Malie veld staan. Daar ziet niemand je en het is ver weg van de top", zegt actievoerder René Ooster huis. De organisatie stapt nu naar de rechter om alsnog toestem ming te krijgen voor een 'lopen de' demonstratie. STAPHORST - De dodenherdenking heeft dit jaar in sommige plaatsen miet een streng-christelijke achter grond niet plaats op 4 maar op 3 mei. Staphorst, Opheusden en Ochten hebben dat al besloten, omdat 4 mei op een zondag valt. Andere plaatsen nemen er deze maand een beslissing over. In het gebied dat bekendstaat als de 'bi ble belt', van Zeeland tot de Kop van Overijssel, wordt de zondags rust zoveel mogelijk gerespec teerd. Dodenherdenking zou wel op een zondag passen, maar de voorbereidingen zouden de zon dagsrust wel verstoren, aldus de stichting 4 Mei Staphorst vrijdag. Op zondag zouden mogelijk veel gelovigen verstek laten gaan. land en Oekraïne onder meer in Ne derland? Ons land profileert zich graag als een financieel centrum, onder meer met onze internationaal ope rerende-banken en een gunstig be lastingklimaat. Dat laatste heeft ook geleid tot de aanwezigheid van duizenden brievenbusfir- ma's. Internationale bedrijven pro fiteren daarmee van de lage belas tingniveaus, zonder dat zij hier fy siek aanwezig zijn. Deze vennoot schappen worden vaak beheerd door zogenoemde trustkantoren, waardoor voor buitenstaanders vaak lastig na te gaan is wie er daadwerkelijk achter deze bedrij ven zitten. Een van deze trustkan toren, ITPS in Den Haag, beheert twee vennootschappen die zeer waarschijnlijk toebehoren aan de zoon van Janoekovitsj, Alexander. „Maar zelfs voor de trustkantoren is soms moeilijk na te gaan bij wie het geld van die bedrijven uit eindelijk belandt", aldus Cees Schaap, directeur van forensisch onderzoeksbureau SBV Forensics. Moet een trustkantoor een dubieuze klant dan niet weigeren? Of en hoe vaak dat gebeurt, is on bekend. In het kader van een 'inte gere bedrijfsvoering' schrijft de wet echter voor dat trustkantoren zowel de identiteit van hun klan ten als de herkomst en de bestem ming van de gelden moeten ken nen. Zeker wanneer het - zoals in dit geval - om politieke figuren of hun familie gaat, is het opletten geblazen, zo schrijft de wet voor. Bij twijfelgevallen moet het kan toor aan de bel trekken bij het Openbaar Mihisterie (OM). „Maar dat vormt hier juist een bottle neck", aldus Schaap, zelf ex-offi- cier van justitie. Volgens hem heeft het OM te weinig capaciteit om alle meldingen uit te zoeken. „In de praktijk botsen waarschijn lijk ook de opsporing en de com merciële belangen, omdat wij nu eenmaal zo graag een belangrijk fi nancieel centrum zijn." DEN HAAG - Premier Mark Rutte heeft geen spijt van het biertje dat hij en koning Willem-Alexan- der dronken met de Russische president Vladimir Poetin tijdens de Olympische Winterspelen in Sotsji vorige maand. Er was toen nog geen sprake van Russische acties tegen Oekraïne, zei Rutte. „Als wij alleen bier mo gen drinken met mensen met ons niveau mensenrechten, wordt het behoorlijk eenzaam", aldus de pre mier gisteren. Rutte veroordeelt de acties van Rusland: hij noemt het binnenvallen van de Krim en het beïnvloeden van het referen dum over de onafhankelijkheid van de Oekraïense deelrepubliek 'ernstige feiten die niet onbeant woord kunnen blijven'. In de Europese Raad bereidde Rutte gisteren met zijn collega-be windspersonen economische sancties voor. Rutte sluit niet uit dat economische sancties ook de Nederlandse economie zullen ra ken, gezien de handelsbetrekkin gen. Wel verwacht hij dat de Rus sen daar meer last van hebben. Nederland is maar voor een klein deel afhankelijk van Rusland. Volgens de premier valt Nederland tot nu toe niets te ver wijten. Dat geldt voor het biertje op de Spelen, maar ook voor het bezoek dat minister van Buiten landse Zaken Frans Timmermans (PvdA) begin december aan het plein in Kiev bracht. Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? B-cL: Oil? 57 24 27 AANG^ENBRUG ZATERDAG 8 MAART 2014 HAARLEMMERMEER - De veiligheids maatregelen rond de Atoomtop in Den Haag nemen steeds grotere vormen aan. Vliegtuigspotters bij Schiphol mogen de toestellen van regeringsleiders niet fotograferen. In Den Haag zelf stappen demon stranten naar de rechter omdat ze alleen maar mogen stilstaan op het Malieveld. Het doel is het vermogen terug te bezorgen bij de rechtmatige eigenaar: de Oekraïense overheid O pagina 8: Charkov houdt adem in; In Lviv is het geen enkel probleem Russisch te praten door Francine Wildenborg www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3