om^Fbcr accij ns Se 34 MENINGEN Cor de Jonge brieven Zuurzoet Reimerswaal De kas 32-urige werkweek Veilig Zeeland Lepelstraat Scholen Westerschelde De Krim Postbus 91 0118-434005 Wanneer een politicus een kin- derpardon 'zuur' noemt zijn er wellicht ouders, die het veiliger voor hun kinderen vinden te le ven in een wijk waar zwemleraar Benno L een huis bewoont en on der curatele staat, dan in een land waar staatsecretaris Fred T. op een ministerie werkt en zijn gang kan gaan. En wanneer dan ook nog het oppakken en vastzetten van illegalen 'zoet' wordt ge noemd, wordt het wellicht tijd om het Anne Frankhuis zijn mu seumfunctie te ontnemen en het weer als schuilplaats te laten fun geren. Is hier sprake van rück sichtslosheid, schaamteloosheid of gewetenloosheid? Ik zou het niet weten, maar het is wel te ho pen dat politici vanuit alle par tijen en alle geledingen en bur gers deze vraag stellen. Niet al leen aan Den Haag, maar ook aan zichzelf. Er is een ijver die te ver kan gaan. Het overschot aan WMO-budget wordt in de gemeente Reimers waal aan andere zaken besteed. Helaas is dit hun goed recht. Jaren geleden al hebben belangenorga nisaties aan de bel getrokken dat, zeer tegen hun zin, WMO-geld niet geoormerkt is, maar ook 'aan lantaarnpalen' mag worden uitge geven. Bij de overheveling van de diverse AWBZ-functies naar de WMO gaan straks alle bestaande indicaties overboord en gaan de gemeenten met alle ouderen, ge handicapten en belanghebbenden in de jeugdzorg een gesprek aan, om zorg op maat te kunnen leve ren. Echter, geen enkele gemeen te heeft op dit moment inzicht welk bedrag hiermee gemoeid zal zijn. Een spaarpotje voor de toekomsti ge WMO lijkt mij dan ook geen overbodige luxe. Het blijft actueel. Penningmees ters van instellingen die er met geld vandoor gaan. Waarom nege ren deze organisaties toch hard nekkig het elementaire van 'func tiescheiding'. Zorg steeds dat er een penningmeester is en een (vrijwilliger) administrateur. De laatste voert de boekhouding en produceert periodiek budgetover zichten. Bij alles is één hand is het gewoon eigen schuld dikke bult! Korter werken okay maar dan niet zoals GroenLinks het voor stelt met een proef voor alleen ambtenaren in Terneuzen. Om meer banen te creëren is een an dere oplossing beter. Het politie ke besluit om mensen tot 67 jaar te laten werken is funest voor de doorstroming van jongeren naar beter betaalde functies. Het is van de gekke werkzoekenden van 60 jaar en ouder te verplichten te sol liciteren naar banen die er niet zijn. Ouderen moeten vanaf 60 jaar kunnen kiezen om vervroegd minder uren te werken of zelfs te stoppen met werken. De arbeids markt moet flexibeler zijn. Het is niet wenselijk dat ouderen met ge middeld hoge salarissen niet ont slagen kunnen worden en blijven zitten waar ze zitten. Jongeren zijn daarvan de dupe. Geef oude ren weer de vrijheid om te stop pen met werken als ze dat willen met een redelijk pensioen. Dat ze daarvoor geld moeten inleveren lijkt me reëel. In Terneuzen is een overkoepe lend extra geldkostend ambtena- rencollectief gestart: RUD Zee land. Deze organisatie moet mi lieu- en veiligheidstaken van de gemeenten gaan beheren en voor al uitvoeren! Dit juist in een tijd dat de gemeenten met al z'n regel tjes dichter naar de burger komt of behoort te komen zoals ver woord in het rekenkamerrapport 'Als het tij keert' wat S-D heeft la ten maken door het Amsterdamse onderzoeksbureau Regioplan. Wat is de toegevoegde waarde van RUD Zeeland? Extra regel tjes? Ik ben enorm bang dat juist dit collectief, wat nog verder van de burger afstaat, een negatief ef fect heeft op de haalbaarheid om vergunningen te verstrekken en veiligheid te bevorderen wat juist de doelstelling van provincie Zee land behoort te zijn. De provincie moet zich niet als een gemeente gaan gedragen. De huidige 'lijnen' naar burgers en bedrijven zijn nu al te afstandelijk om effectief te zijn! Dit zal extra tijd en geld kos ten voor bedrijven. Ook wij hebben onze caravan ge durende het zomerseizoen op een van de campings bij Wolphaarts- dijk staan en kennen de situatie daar. Alhoewel ik denk dat een au to met caravan weinig overlast zal opleveren, je racet niet met een aanhanger van 2,30 meter breed door het dorp, hebben we de laat ste keer de route via de Aardebol- lenweg genomen om de caravan naar de winterstalling te brengen, dit om aan de wensen van de aan- wonenden tegemoet te komen en obstakels in de vorm van gepar keerde auto's, tegemoetkomend verkeer en drempels te vermij den. Goed, de caravan winterklaar en schoon gemaakt op de cam ping. Dat laatste was dus voor de kat zijn viool, want de Aardebol- lenweg was een grote baggerzooi, door het landbouwverkeer veroor zaakt, dus de caravan heeft van onder tot boven onder de modder in de winterstalling gestaan. De volgende keer weet ik het wel; door Wolphaartsdijk dus! Wilhelminadorp let goed op uw school! Nobego wil weer toeslaan net als op Kats en Kattendijke. De heer Boonen interim-directeur Nobego, met hulp van het RPCZ, heeft een bepaalde inmiddels be proefde methode om scholen on der zijn beheer te laten sluiten en of fuseren. Strooi verwarring en onrust, vervolgens gaan ouders twijfelen en de afloop staat bij voorbaat vast.Het gaat Nobego niet om de school, nog het onder wijs, nog het schoolgaande kind. Een fusie of sluiting levert name lijk veel geld op vanuit het Rijk. Geld dat Nobego node ontbeerd (praktisch failliet) om de begro ting sluitend te krijgen. Tel uit uw winst. In de vroege Middeleeuwen werd het overtollige water afgevoerd naar de waterloop de Honte en het water werd geloosd op de Schelde (de Westerschelde be stond toen niet) omdat Vlaande ren op een hoger niveau lag. Door Noordzee-inbraak, bij Walcheren, bereikte deze door de jaren heen genoemde waterloop de Honte en zo ontstonden de Westerschelde en Oosterschelde. Door de wange tijden bij Tolen, werd de Ooster schelde door aanslibbing aldaar af gesloten van de Schelde. Nu stroomt de Schelde, bij Het Nauw van Bath, via de Westerschelde naar de Noordzee. Met vloed stroomt het Noordzeewater de Westerschelde op en wordt opge stuwd in Het Nauw van Bath, stuwt tegelijkertijd de oeverwal- len op naar het hoogste punt van Zeeland en stroomt vervolgens verder richting Antwerpen. Daar deze waterstroom een scherpe bocht maakt en in de buitenbocht daarvan, sterk verdedigde dijken liggen, zal door de Noordzee getij den en waterstroomvergroting van Antwerpse havens, ten koste van het Land van Saeftinghe, bin- nenbocht vergroting plaatsvin den. Op de lange duur zal Het Ver dronken Land van Saeftinghe, het grootste brakke natuurgebied van Europa, weggespoeld zijn door zelf rivierbocht correctie. Waarom bedreigt Moskou de poli tieke rechten en de veiligheid van de etnische Russen in buurland Oekraïne? Op 22 februari schafte het Oekraïense parlement de wet af, die het Russisch mede-offi- ciële taal maakte in regio's met di to bevolking. Diezelfde dag werd een wetsvoorstel besproken om de PR en de KPU, toevallig de po litieke partijen waarvoor de etni sche Russen stemmen, te verbie den. Het wetsvoorstel heeft het niet gehaald maar was voldoende om elke poging tot de vorming van de broodnodige regering van nationale eenheid, vakkundig de kop om te wringen. Op 23 februa ri roept een kopman van de Pra- viy Sektor, een van de voornaam ste groepen op Maidan, op om 'de ratten te gaan verjagen op de Krim'. Diezelfde dag nemen twee groepen van Praviy Sektor de be waking van de burgerluchthaven van Kiev over. Zij annuleerden de ze week 264 vluchten vanuit Kiev naar het zuiden en oosten van het land. Vluchten die etnische Rus sen naar familie zouden brengen. Sinds vorig weekend zijn duizen den etnisch Russische vluchtelin gen uit Oekraïne toegestroomd in Rostov, Bryansk en Bielgorod. Oordeelt u nog dat de rechten en veiligheid van de Russen in Oek raïne niet in het geding zijn? i ÜkjL^ 1*rn Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC 4330 AB Middelburg lezersredacteur@pzc.nl L. Deventer Van der Biltlaan 39, Kapelle Conny van Dixhoorn Hoogaarsplein 5, Yerseke Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede G. de Kleijn Bramestraat 22, Krabbendijke C. van der Kraan Kreekpad 1, Kats L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34