ZEELAND 33 Het kriebelt soms nog wel wanneer ik een lucht zie met mooie cumuluswolken de zo worden gevoeld, zeker wanneer boeren- grond voor natuur moet wijken, maar elders worden er geen problemen over gemaakt." Rond 2005 laaide de ontpolderingsdiscussie op nieuw op. Was er geen les uit het verleden getrok ken? „Zeker wel. Maar voor de derde verdieping hoefde geen schade aan de natuur te worden gecompenseerd. Het ging om het herstel van natuurwaarden die in de loop van de jaren ver loren waren gegaan. Dat was nog steeds geen makkelijk verhaal, maar gedeputeerde Thijs Kramer verstond de kunst met iedereen in ge sprek te blijven. Ik ben ervan overtuigd dat er een andere uitkomst was geweest als hij in 2006 niet was verongelukt. Achterafis het jam mer dat hij de sleutelrol die hij vervulde niet bij anderen had verankerd, want daardoor ont stond na zijn overlijden een vacuüm." En dat heeft uiteindelijk geleid tot het Hedwige- syndroom. „Ach, daar zijn meer zaken op van invloed ge weest. De anti-Vlaamse gevoelens bij Zeeuws- Vlamingen hebben me wel verrast. Ik dacht al tijd dat die zich zo Vlaams voelen. Het is ge woon een complexe zaak, waarin de tegenstel ling tussen natuurlijk groen en productief groen een belangrijke rol speelt. De natuur heeft mijn hart. Ik had als gedeputeerde in Noord-Holland natuur in mijn portefeuille. Daar heb ik me niet alleen bestuurlijk in ver diept, maar ook inhoudelijk. Ik heb zogezegd van mijn werk mijn hobby gemaakt. Rondom onze boerderij in Winterswijk heb ik de vlin dersoorten geïnventariseerd. Dat zijn er zeve nentwintig. Ik heb er de gids van Anton Baai- jens voor gebruikt: Dagvlinders in Zeeland." ZATERDAG 8 MAART 2014 Oud-cdk Wim van Gelden „Ik ben niet per se vóór ontpolde- ring; ik onderschrijf alleen de be zwaren ertégen niet" foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33