in de discipline: Di ik 'Vrijlandstraat is nu veilig genoeg' 30 WALCHEREN "ïpI nnf hpfprcrh 3 n Burgerinitiatief voor herstel van molen in P Sint Laurens positief beoordeeld door het college van burgemeester en wethouders. Over de Koesterchallenge breidt uit naar Bevelanden en Walcheren Man uit Borsele na ruzie in brand gestoken in Goes genieten van onze Rolf Benz collectie Hoi Ray, Zeg, wordt het zo langzamerhand niet eens tijd voor een nieuwe fo to voor bij deze rubriek? Als ik zo eens naar mezelf kijk, dan kan ik toch concluderen dat ik er nogal anders uitzie. Kan ook niet anders met bijna tien kilo minder vet op de botten. Je zei het eergis teren zelf nog tegen me: „Je kan het al goed bij je zien, Sheil." En toen maakte je een zandloper-ge baar met je handen, boef dat je d'r bent. Maar het klopt, er komt weer wat meer figuur in, ik zie het zelf ook. Ik heb nu nog maar één kin, nou vooruit, anderhalve dan, maar geen twéé. En -helaas voor de immer opmerkzame fans- mijn soutiens zijn ook niet meer zo gevuld. Ook ben ik toe aan nieuwe broeken, want mijn huidige zakken af en ik loop hele dagen alleen maar te sjorren en te hijsen. Ik heb alleen dus gemerkt dat ik ook blijf afvallen zonder dat ik train. Daarom is het is me de afge lopen weken zwaar gevallen om de discipline vast te houden die nodig is om drie keer per week te gaan sporten. Wij als elkaar toege wezen sportbuddy's horen elkaar te motiveren en te steunen. Dat Vanaf juni kunnen deelnemers aanhaken bij Fitland in Vlissin- gen, De Driehoek in Serooskerke (W), Fitland XL in Goes en Way of Life in Breskens. Tot nu toe was het alleen mogelijk om mee te doen bij Fitline in Oostburg en de vestigingen van Bodyline in Terneuzen en Hulst. Bodyline houdt de regie over het project. Koesterchallenge biedt verschil lende beweegprogramma's voor beginnende en ervaren sporters doe jij ook altijd heel trouw. Je wenst me succes als ik ga sporten en je vraagt naderhand hoe het is geweest. Maar de afgelopen twee weken was je behoorlijk teleurge steld in me, ik weet het best. „Ben je nou alwéér niet ge weest?", klonk het dan verwij tend. En je had gelijk, ik heb een aantal trainingen gemist. Maar ik zou mezelf niet zijn als ik daar niet een passende uitleg/excuus voor had. Ik heb een ochtendtrai ning om 8.00 uur overgeslagen omdat ik me had verslapen. Zeer tegen mijn gewoonte in, had ik mijn wekker uitgezet in plaats van op de snoozeknop te.ram- men. De training daarna was ik er niet omdat mijn kop absoluut niet stond naar in de touwen han gen, omdat we toen net hadden gehoord dat onze collega was over leden. En dan zat ik ook nog met een verhuizing en schilderwerk wat de nodige tijd opslokte. Zo zat het dus allemaal. En jaaa, ik had de trainingen 's avonds in kunnen halen, maar dat heb ik niet gedaan. Ik trek het boete kleed aan en beloof beterschap. Echt. Heus. Serieus. xxx, Sheila en voor mensen die kilo's willen kwijtraken. De PZC-verslaggevers Sheila van Doorsselaer en Ray mond de Frel berichten sinds ja nuari wekelijks in de rubriek Over de Top over hun deelname aan Koesterchallenge. Het doel van de programma's is het beklimmen van de Alpe d'Huez, maar in de derde editie zijn er meer en andere uitdagin gen. Voor fietsliefhebbers is het einddoel een tocht van 600 kilo meter van Reims naar Terneuzen. Dagelijks wordt er 150 kilometer getrapt. Inschrijven kan vanaf 15 april via www.koesterchallenge.nl en de genoemde sportcentra. SINT LAURENS - Wat nu nog een le lijke stomp is, moet over enige tijd weer een heuse molen zijn waar bezoekers informatie krij gen over duurzame energie en over het verleden en heden van de Molen De Hoop. In die visie van een aantal inwoners van Sint Laurens wordt die bewuste mo len zo gerestaureerd dat het straks mogelijk is om vanaf de bo venste verdieping uit te kijken over heel Walcheren. De eerste hindernis op weg naar restauratie en het vervolgens weer in gebruik nemen van de molen is genomen. Het burgerini tiatief om te komen tot herstel van de molen van Sint Laurens is door het dagelijks bestuur van de gemeente positief beoordeeld. Dat betekent dat nu de plannen verder worden uitgewerkt door Een aantal weken geleden liet de PvdA-fractie weten dat er signa len waren dat daar auto's te hard rijden, dat er problemen zouden GOES - Een 52-jarige man uit de gemeente Borsele is donderdaga vond overgoten met een brandba re stof en vervolgens in brand ge stoken. De man had aan de Dirk Dronkersweg in Goes ruzie gehad een comité dat bestaat uit een aan tal inwoners in Sint Laurens. Volgens woordvoerder Frits van Borrendam is er mogelijk één tot anderhalf miljoen euro nodig om alle plannen uit te voeren. Hij be seft dat dat een gigantisch bedrag is dat niet zo maar even kan wor den opgehaald bij deze of gene. Maar hij geeft ook aan dat het mo gelijk moet zijn om via tal van subsidies en eigen initiatieven dat geld bij elkaar te sprokkelen. Hij benadrukt dat niet volstaan kan worden met alleen maar restaure ren van de stomp en het terug plaatsen van de wieken. „De mo len moet na restauratie ook een- functie krijgen." Dat hoopt wethouder Johan Aal- berts ook. Hij stelt om te begin nen dat de molen van Sint Lau rens ook nu geen lelijke stomp is. Want het binnenwerk, zo zegt hij, is niet voor niets een rijksmo nument. In de molen staat name- zijn voor de fietsers en dat de oversteekplaatsen veiliger kun nen. Uit het antwoord blijkt dat er nau welijks te hard wordt gereden. Uit metingen blijkt, zo antwoordt het college van B en W, dat er gemid deld 37 km/u wordt gereden. „De ze snelheid voldoet aan de norm voor een gebied waar 30 km/u mag worden gereden." Een jaar geleden is de kruising met een 28-jarige Amsterdam mer, waarschijnlijk over een fi nanciële kwestie. Doordat het slachtoffer direct zijn shirt uit trok, doofde het vuur snel en raak te hij slechts licht gewond. De da- lijk nog een oude elektromotor uit de jaren twintig van de vorige eeuw. Want de toenmalige mole naar wilde ook graan kunnen ma len als er geen wind was. En hij had ook een dieselmotor tot zijn beschikking voor het geval de elektromotor om de een of andere reden niet kon draaien. Door die drie aandrijvingstechnieken gaat het om een heel bijzondere mo len. Aalberts stelt dat de gemeente al haar kennis zal inbrengen om er voor te zorgen dat de molen een nieuwe toekomst tegemoet kan gaan. „En dat is niet gering, want met acht molens binnen onze grenzen zijn we een echte molen gemeente." Om die toekomst tege moet te gaan is volgens hem ook nodig dat er iemand wordt gevon den die die molen wil gaan ge bruiken. De molen van Sint Laurens stamt uit 1721. Maar volgens Van Borren dam is die molen gebouwd op de fundamenten van een veel oudere molen. „Een standaardmolen die in 1426 werd gebouwd in op dracht van de Heren van Brigdam- me." Volgens Van Borrendam staat de molen dan ook op een plek die historie uitademt. Overloper/Vrijlandstraat aange pakt en voldoet volgens het colle ge aan alle normen. Ook voor voetgangers is het niet nodig de weg aan te passen. Het aanbrengen van verkeerseilanden zou hen kunnen helpen om veili ger over te steken, wordt toegege ven. Maar die worden alleen aan gebracht op plaatsen waar veel be jaarden en kinderen oversteken, aldus B en W. der was gevlucht, maar kon korte tijd later in Rotterdam worden aangehouden. Hij is naar het cel lencomplex van Torentijd ge bracht. Hij wordt verdacht van po ging tot doodslag en/of moord. Eerste hobbel De Hoop genomen TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse gezondheids- en beweegproject Koesterchallenge breidt uit naar Walcheren en de Bevelanden. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. door Emile Calon MIDDELBURG - Er is momenteel geen enkele noodzaak om de Vrij landstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele verkeersveiliger te maken, zo blijkt uit antwoorden van het dagelijks bestuur van de ge meente. binnenuit.nl Eindelijk; Rolf Benz biedt een bank die U op maat kan laten maken. Programma EGO heeft echt alle mogelijkheden in huis voor een passende oplossing. Zowel qua comfort als maatvoering. De Jonge Hoek van Dijke Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 Op de modellen EGO en ONDA in stof bieden wij U heel aantrekkelijke prijzen! Wij helpen U graag met de juiste keuze!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30