Organisaties kunnen dakloosheid wel voorkomen maar niet genezen o IMU1D WALCHEREN 29 Kom Langs, maak kennis en doe mee! Ter Weel Kijk op onze website www.terweel.nl OPEN 2014 SHELTER CITY „We hebben toch echt inkomens- gegevens nodig om een woning te kunnen toewijzen. Zonder uit kering kom je niet in aanmerking voor een huurhuis", zegt Linda Toutenhoofd van l'Escaut. „En wij moeten echt een adres heb ben om iemand een uitkering te kunnen geven", stelt voorzitter Marin de Zwarte van Orionis. Deze vicieuze cirkel is door de dakloze zelf niet te doorbreken en ook de instanties slagen daar dus slecht in. „Je kunt wel een tijde lijk postadres opgeven", nuan ceert De Zwarte, die ook wethou der van sociale zaken in Vlissin- gen is. „Daar hoort een hulpverle ningstraject bij om je te helpen weer zelfstandig te wonen. Dat kan bijvoorbeeld via Emergis en het Witte Huis. En als daar geen plek is, zullen ze doorverwijzen naar een andere organisatie." Volgens De Zwarte heeft Orionis ook de opdracht om het aantal uit keringen te verlagen en er goed op te controleren dat mensen niet onterecht een uitkering krijgen door een adres op te geven maar daar helemaal niet te wonen. „We moeten ook fraude bestrijden." Daklozen die bij een kennis wo nen, kunnen ook dat adres opge ven, zegt De Zwarte. Als die ken nis ook een uitkering en huursub sidie krijgt, gaan die omlaag. „Maar je hebt ook twee inkomens voor één huishouden. En als je zelfstandig gaat wonen, wordt de situatie voor je kennis hersteld." Corporaties en Orionis werken wel nauw samen om te voorko men dat iemand dakloos wordt, zegt Toutenhoofd. „We doen ons best om zaken aan de voorkant op te lossen. Maar als iemand al dak loos is, dan moet hij eerst een uit kering en hulpverlening regelen voordat hij een huurhuis krijgt." Dat dat niet lukt omdat Orionis juist wacht op het krijgen van een huis, betekent volgens burgemees ter Letty Demmers van Vlissin- gen dat de keten van hulpverle ning een gat vertoont. Touten hoofd: „Daar loop je samen in vast en dat moeten we samen gaan bespreken." De Zwarte: „Ik ben ervan overtuigd dat dat nu ook al gebeurt." Werkleerbedrijf levert Met Jutter op zoek naar legotafels ADRZ aanspoelsels Jonge patiëntjes kunnen in de wachtkamers van afdelingen van het ADRZ binnenkort spe len met nieuwe legotafels. Het Werkleerbedrijf Goes, onder deel van Emergis, gaat hier in samenwerking met Stichting Vrienden ADRZ voor zorgen. Medewerkers wisselen elke twee maanden de gebruikte blokjes om voor schone. In het werkleerbedrijf worden de ge bruikte steentjes gewassen en gesorteerd zodat ze opnieuw gebruikt kunnen worden. Vanuit museum Terra Maris in Oostkapelle vertrekt zondag Jut ter om met jong en oud op het strand op zoek te gaan naar aan spoelsels. Het strandjutten begint om 13.30 uur met inleiding bij het zee-aquarium. Eenmaal op het strand aangekomen, geeft Jutter uitleg over de natuurlijke vond sten. Bijvoorbeeld over schelpen, doorboorde veenbrokken en ei- kapsels van de wulk. Kosten be dragen vier euro per persoon. Vooraf telefonisch of via de site van het museum aanmelden. Boeken per kilo bij Terre des Hommes In de winkel "van ontwikke lingshulporganisatie Terre des Hommes in de Geerepassage in Middelburg zijn vanaf van daag tweedehands boeken te koop voor één euro per kilo. De opbrengst komt ten goede aan kinderen in ontwikkelings landen. Terre des Hommes wil kinderuitbuiting structureel aanpakken door preventie, be scherming en rechtshulp voor slachtoffers en promotie van kinderrechten. De winkel is van 10.00 tot 16.00 open. Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. Walky Schoenmode Arnemuiden Informatie over: zorgaanbod producten en diensten renovatie- en bouwtrajecten opleidings- en stagemogelijkheden (vrijwilligers)werk Ook open deze dag: dagbehandeling psychogeriatie in de Villa (met rond leiding) fysiotherapie ergotherapie logopedie Bezoek ook onze gezellige voorjaarsmarkt: diverse kraampjes demonstraties hand- en voetmassage nagels verzorgen en/of lakken poffertjes Rad van Avontuur livemuziek - Goes - Hansweert - Krabbendijke - Kruiningen - Yerseke dag van zorgen weizijn ZATERDAG 8 MAART 2014 Mensenrechtenverdedigers zijn personen, groeperingen en maat schappelijke instanties die zich in zetten om universeel erkende mensenrechten en fundamentele vrijheden, of het nu gaat om bur gerlijke en politieke rechten of economische, sociale en culturele rechten, te bevorderen en bescher men. Middelburg is na Den Haag de tweede shelter city van Neder land. Minister Timmermans van Buitenlandse Zaken heeft Middel burg gevraagd een mensenrech- tenverdediger onderdak te bieden. door Maurits Sep VLISSINGEN - De Walcherse woning corporaties en de sociale dienst werken nauw samen om te voorko men dat mensen dakloos worden. Maar samenwerken om daklozen van twee kanten tegelijk te helpen, dat lukt inderdaad niet goed, erken nen l'Escaut en Orionis Walcheren. GOES OOSTKAPELLE MIDDELBURG Onderdelen van het programma Shelter City zijn: een veilig onder komen bieden om 'op adem' te ko men, het laten volgen van trainin gen of educatie, zijn of haar (inter nationale) netwerk verbreden, hem of haar voorlichting laten ge ven op middelbare scholen. De opvang en begeleiding wordt mede mogelijk gemaakt door de mensenrechtenorganisatie Justitia et Pax, Woongoed Middelburg, University College Roosevelt (UCR), Stichting Vluchtelingen werk Zeeland, Stichting Present Walcheren en Orionis. ei mi Kunstgras Easy and natural! www. delta-kunstgrasnl info@delta-kunstgras.nl Spoorstraat 114431 NK 's-Gravenpolder |bezoek showroom alleen pp afspraak) Tel.: 0113 313166 06 21881191 www.walkyschoenmode.nl O o <n T ZATERDAG 15 MAART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29