WERKEN 19 Nivelleren is een feest!* len. Sommige adviseurs werken op basis van no cure no pay, waar door u alleen betaalt als het lukt de WOZ- waarde te verlagen. Hoewel een hoge WOZ-waarde direct de portemonnee raakt, is het soms juist slim geen bezwaar te maken. Wilt u uw woning ver kopen, dan kan een hoge WOZ- waarde de prijs opdrijven. In de verkoopbrochure vermeldt de ma kelaar namelijk vaak de WOZ- waarde. Ook als u voorlopig niet van plan bent te verhuizen, dan kan een (te) hoge WOZ-waarde gunstig uitpakken. U kunt hier door soms besparen op de hypo- theeklasten. De hypotheekrente is namelijk afhankelijk van het ri sico dat de bank denkt te lopen. Hoe meer ruimte tussen WOZ- waarde en openstaand hypotheek bedrag, des te lager de hypotheek rente kan zijn. Geldverstrekkers zijn soms bereid de rente te verla gen als de WOZ-waarde voldoen de is gestegen. „Helaas gebeurt dit de laatste jaren minder omdat de huizenprijzen zijn gedaald", ver klaart de woordvoerder van Vere niging Eigen Huis. Ook als u wilt bijlenen, bijvoor beeld in verband met een verbou wing, kan een hoge WOZ-waarde handig zijn. André de la Porte: „Als er voldoende overwaarde op het huis is, is een geldverstrekker sneller bereid om bij te lenen." verlaagd en afhankelijk zijn van de leeftijd van het kind. Dat kan, ten opzichte van 2013, zomaar een nadeel van enkele honderden eu ro's opleveren. De auto, een geliefd fiscaal object voor de overheid, wordt ook in 2014 niet ontzien. Wie een auto van de zaak krijgt, gaat meer bij telling betalen. Dat komt omdat de C02-uitstootnormen verder worden aangescherpt, waardoor minder auto's voor 14 procent of 20 procent bijtelling in aanmer king komen en meer auto's in het hoogste tarief van 25 procent be landen. Het feestje voor onderne mers met de aftrek van zuinige au to's in de kleinschaligheidsinves- teringsaftrek (drie letters korter dan het langste woord in Van Da- Ie) is ook verleden tijd. Alleen wie in 2013 een zeer zuinige auto aanschafte, mag nog 28 procent (tot .aanschafprijs van 55.248 eu ro) van de belasting aftrekken. Tot slot nog degenen die in 2013 ontslagen werden en een gouden handdruk meekregen: wie dat geld voor het eind dit jaar in één keer opneemt, hoeft maar over 80 procent belasting te betalen. De resterende 20 procent mag dus be lastingvrij worden besteed. Voor waarde is wel dat de gouden hand druk vóór 15 november 2013 is overgemaakt op de stamrechtreke- ning. Door de belabberde arbeids markt zal van deze 'bestedingsim puls' waarschijnlijk maar weinig terechtkomen. geld@depersdienst.nl ZATERDAG 8 MAART 2014 Ilk wil graag een bedrag nalaten aan een goed doel. Kan ik dan ook profiteren van belastingaftrek? Jazeker, als u geld of bezittingen na laat aan een Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI), dan komt dat gedeel te van uw erfenis volledig ten goede aan die organisatie. Daarover hoeft dus geen belasting te worden betaald. Voor het nalaten van een geldbedrag aan een goed doel is wel een testa ment nodig. U kunt in uw testament een bepaling opnemen voor een schenking aan een of meerdere goede doelen. Uw nalatenschap wordt dan onder het goede doel en de andere erfgenamen verdeeld, in de percenta ges zoals u dat heeft aangegeven in uw testament. 2 Mijn tante heeft een fonds op naam opgericht binnen een goed doel. Volgens haar kun je op die manier ook fiscaal gunstig schenken. Wat houdt een fonds op naam in? Een fonds op naam is een schenking aan een goed doel, met een specifieke doelstelling. Het gaat om een schen king van meestal enkele tienduizen den euro's. Deze schenking kan een malig zijn of over een paar jaar wor den uitgesmeerd. Een fonds op naam is een alternatief voor mensen die na hun overlijden een groot bedrag wil len nalaten aan een goed doel. Het aantrekkelijke van een fonds op naam is dat je bij leven kunt bepalen wat met het geschonken bedrag gebeurt. De oprichter kan ook voor een groot aantal jaren de familienaam, naam van een overleden dierbare of de bedrijfs naam aan een goed doel verbinden. 3 Voor mijn overleden moeder heb ik een stichting opge richt Ik zou graag willen dat deze stichting als ANBI wordt aange merkt Wat moet ik doen? Op de website van de Belasting dienst (www.belastingdienst.nl) vindt u het formulier 'Aanvraag be schikking algemeen nut beogende instellingen', waarmee u een aan vraag bij de fiscus kunt indienen. Het ANBI-team van de Belasting dienst behandelt de aanvragen. Ver der houdt het team toezicht op de ANBI's. De voorwaarden waaraan een ANBI moet voldoen, vindt u ook terug op de website van de Be lastingdienst. worden kleiner *Je moet alleen zelf de slinger ophangen. ««n» m9nn»ck»«* Reageren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19