Brandstichter en verkrachter langer onder tbs-behandeling I I Inschrijving Beach Voetvolley ZEEUWS-VLAANDEREN 31 66 Niks lekkerdere dan 's ochtends nogal dronken van dat vlees te snoepen genieten van onze Rolf Benz collectie 1 r - Wil moet ik er niks van hebben. De ka ter op aswoensdag bestrijd ik ouderwets met water, paraceta mol, een middagdutje en een snauw naar iedereen om me heen die te veel lawaai maakt. Toch zijn hele Zeeuwse volksstammen gek op ast en we kunnen het blijk baar ook goed maken. Zo won Pa trick van Boven van Patricks Been houwerij uit Sluiskil goud met zijn gekookte ast op de laatste sla gers vaktentoonstelling in Utrecht. Ook slager Pascal Neve van de Emté supermarkt in Kloos- terzande bereidt ast op ambachte lijke wijze. Zoals nu de drie kilo voor De Klaroen. „Wij maken al vele jaren onze ast zelf. Naar -ge heim- recept van de grondlegger van de supermarkt, Tjarda Schake laar en later zijn zoon Erwin. We hebben ast standaard in ons assor- timent, maar met carnaval, Pasen en Pinksteren wordt het hier tradi tioneel echt vaak gegeten. Je kunt het bij ons gewoon kant-en-klaar kopen, dus gekookt en op een stuk of in plakjes gesneden, maar je kunt het ook rauw gezouten ko pen en zelf thuis koken. Dat wordt ook veel gedaan." Neve, een slager boordevol liefde voor zijn vak, is trots op zijn ast. „Het is zo'n mooi product! Weet je dat er van hein de en ver vraag naar is? Niet al leen rijden mensen er kilometers voor om, ook krijg ik heel vaak klanten die op speciaal verzoek ast meenemen als ze op visite gaan bij familie buiten de streek." Eefje Hamerlinck uit Koewacht en Romana de Maat uit Klooster- zande, van de Klooriaanse carna valsvereniging De Plakkers vallen gretig aan op de ast in bar De Klaroen. Eefje: „Lekker man!" Ro mana prefereert toch de ast van haar moeder. „Mijn ma maakt elk jaar met carnaval zelf ast. Niks lek- kerders als je tegen de ochtend nogal dronken thuiskomt, om dan nog even van dat vlees te staan snoepen." Jakkes.... Infocentrum molen toe aan opknapbeurt Het informatiecentrum bij de molen van Retranchement is toe aan een opknapbeurt. Door vocht zijn veel foto's opgekruld en panelen kromgetrokken. Spinnenwebben geven het cen trum een trieste aanblik, meld de een bezoeker tijdens de jaar vergadering van de dorpsraad. De gemeente Sluis neemt bin nenkort poolshoogte, beloofde wethouder Peter Ploegaert. Tweede voorronde bieden zonder roem In sportcentrum De Eenhoorn in Oostburg wordt zaterdag de tweede voorronde van het Zeeuws-Vlaams kaartkam- pioenschap bieden zonder roem gehouden. Dat staat in het kader van de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen. Inschrijven kan vanaf 13.15 uur. De kaarting begint om klok slag 14.00' uur. Gym- en turninstuif door jarige gymclub In het multifunctioneel cen trum De Statie in Sas van Gent is woensdag 12 maart vanaf 13.00 uur een gratis gym- en turninstuif door de 125-jarige gymnastiekvereniging THOR. Alle mogelijke gymtoestellen staan opgesteld, er is een springkussen van veertien me ter en de valkuil is met schuim- blokken gevuld. Bluesband Kingsize treedt op in De Perk De Belgische bluesband Kingsi ze treedt zondag op in cultuur paviljoen De Perk in Walsoor den. De band heeft een uitge breid repertoire en heeft in Bel gië inmiddels naam gemaakt. Het optreden in de Perk, achter de dijk van de voormalige veer haven, begint om 15.00 uur. Wie wil kan samen met de mu zikanten aanschuiven voor een maaltijd. Wandeltocht ter ere van Wilhelmina Koningin Wilhelmina stapte 13 maart 1945 in Eede Nederland weer binnen na vijfjaar balling schap. Zondag is ter ere daar van de Wilhelmina-wandel- tocht over 6,12,5 en 25 kilome ter. Start vanaf 8.00 uur in Hof van Eede. De luchtwachttoren is open en er zijn oude militai re wagens. Deelname: drie eu ro. Benefietavond voor vastenaktieproject Een jongeren werkgroep uit Axel gaat zich inzetten voor het vastenaktieproject van de Elisabethparochie. Dit project steunt het Diomplorprogram- ma in Sierra Leone. Vrijdag houdt de groep een benefiet avond in de kerk in Zuiddorpe waaraan verschillende paro chiekoren en lokale artiesten meedoen. Aanvang: 19.30 uur. De inschrijving voor het jaar lijkse Beach Voetvolley toer nooi, van 6 tot en met 8 juni in Vogelwaarde, is gestart. Teams kunnen zich tot 15 april aanmel den. Omdat er slechts veertig teams kunnen worden ge plaatst tijdens het populaire evenement, is snel inschrijven noodzakelijk. Het parkeerter rein van de plaatselijke voetbal vereniging wordt omgetoverd tot een strand met een feest tent, terrassen en kinderattrac ties. Vrijdag wordt afgetrapt met een beach soccer tournooi, gevolgd door een 20+ beachpar- ty met band Superautomatic en DJ Bee. Zaterdagmiddag is de kidsbeachparty en 's avonds de megabeachparty. www.beachvoetvolley.nl Zeven jaar geleden werd O. ver oordeeld tot achttien maanden cel en tbs met dwangverpleging. O. kreeg die straf opgelegd voor een poging tot brandstichting en een bedreiging van zowel zijn ex-vrouw als haar nieuwe vriend. De incidenten vonden mei 2005 in Middelburg plaats. O. verkeer de onder invloed van alcohol toen hij twee molotovcocktails in de richting van de woning van zijn ex gooide. In 1998 werd O. veroor deeld tot een jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, en behande ling van zijn alcoholprobleem in 'Licht en Kracht' in Assen. Hij werd toen schuldig bevonden aan jarenlange verkrachting van zijn echtgenote. binnenuit.nl ZATERDAG 8 MAART 2014 Roland, Jimmy, Romana, Eefje en Jojanneke van carnavalsvereniging De Plakkers laten zich de ast wél goed smaken, foto Camile Schelstraete Romana de Maat, CV De Plakkers RETRANCHEMENT OOSTBURG SAS VAN GENT VOGELWAARDE WALSOORDEN EEDE ZUIDDORPE MIDDELBURG - De 57-jarige René O. uit Stoppeldijk moet nog zeker een jaar in de tbs-kliniek verblijven. De rechtbank in Middelburg heeft dat beslist. woon-—^- I Eindelijk; Rolf Benz biedt een bank die U op maat kan laten maken. Programma EGO heeft echt alle mogelijkheden in huis voor een passende oplossing. Zowel qua comfort als maatvoering. Op de modellen EGO en ONDA in stof bieden wij U heel aantrekkelijke prijzen! Wij helpen U graag met de juiste keuze! De Jonge Hoek van Dijke Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 111