Raad Retranchement tegen verkoop dorpshuis Zuidbrug Oostsluis nog een week buiten bedrijf Bezorger in bezit van auto bijbaan? ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Staking Zelzate OPZOEK NAAR EEN Eede, die verhaalt over de lucht- wachttorens die na de Tweede Wereldoorlog verrezen en van waaruit moest worden gecontro leerd of een vijandelijk vliegtuig het Zeeuws-Vlaamse luchtruim wellicht wilde binnendringen. „In onder meer Schoondijke en Cadzand stonden er ook. Of de luchtwachters het druk hebben gehad? Mwoah, volgens mij heb ben ze nooit een toestel gezien." Vanuit Cadzand-Bad haalt Pieter de Keuninck herinneringen op aan de opkomst van het kusttoe risme en de bijbehorende cam pings. Frank Cappaert verhaalt over de animositeit tussen de in woners van Sas van Gent en West- dorpe ('maar die laatsten kwa men hier wel carnavallen, hoor'), Nelly Hoogstrate kijkt terug op de tijd dat je bij de nog niet ingepol derde Braakman bij eb naar de overkant kon oversteken en An nie de Maeyer uit Nieuw-Namen beschrijft hoe in de grensstreek in de jaren na de oorlog de boter smokkel een vlucht nam. Het systeem van de korte film pjes, die afgelopen zomer ge maakt zijn, is pakkend. Vlotte vi deo's van een paar minuten lang waarin mensen op natuurlijke wij ze vertellen over toen. Verhalen die dichtbij komen, want de mees te bezoekers zullen één of meer mensen die aan het woord komen persoonlijk kennen. De videofilmpjes worden vooraf gegaan door een korte staatsrech telijke terugblik op de geschiede nis sinds 1814. Maar een van de sterkste aspecten van de expositie is het feit dat alle geraadpleegde personen in hun eigen streektaal aan het woord komen. Niks geen gestileerd en geforceerd Neder lands, maar steevast lokale taal - inclusief de vragen van de inter viewster. De filmpjes zijn dus te vens een dialectologische catalo gus, die in één keer de taalkundi ge verschillen en de complexiteit van het als een samenhangend ge bied beschouwde Zeeuws-Vlaan- deren illustreren. Bij sommigen eindigt het vraagge sprek in een sentimental journey. Zoals bij Pieter Simpelaar, die ver telt over de 24 uur van Oostburg, een etmaal durende wielerkoers die massa's volk trok. „Liefheb bers bleven de hele dag, het was dan meer dan gezellig. Ik mis het nog elke dag." RETRANCHEMENT - De dorpsraad van Retranchement wil d'Ouwe Schoole als dorpshuis houden. Het plan van de gemeente Sluis om het voormalige schoolgebouw te verkopen en het dorpshuis in de hervormde kerk onder te brengen, stuit op verzet, bleek de ze week tijdens de jaarvergade ring van de dorpsraad. Ook de dorpsraad wil het monu mentale kerkje behouden, maar blijft zelf liever in het huidige dorpshuis. „Het huidige dorps huis hebben we ruim dertig jaar geleden zelf op poten gezet en we zijn er nog steeds trots op. Het is een schitterende voorziening die aan al onze wensen voldoet", stel de vice-voorzitter Ton van Oos ten van de dorpsraad. Zijn suggestie dat de gemeente 'op slinkse wijze' probeert van het dorpshuis af te komen, werd door wethouder Peter Ploegaert weerlegd. „We hebben van de ge meenteraad de opdracht gekregen om openbare gebouwen te verko pen. En er is belangstelling ge toond voor aankoop van het dorpshuis", verklaarde Ploegaert. Hij voegde er aan toe dat er nog niets besloten is en dat er overleg wordt gevoerd met de dorpsraad. Van Oosten bevestigde dat, maar wilde aanwezige dorpsbewoners - die zich direct achter de dorps raad schaarden - waarschuwen. TERNEUZEN - De reparatie van de zuidbrug van de Oostsluis in Ter- neuzen duurt langer dan ver wacht. Rijkswaterstaat gaat er nu van uit dat het herstel van de brug, die 11 februari werd aangeva ren, volgende week vrijdag kan worden afgerond. Dat is later dan verwacht. Aanvankelijk zou de sluis gisteren weer in gebruik zijn genomen. De aannemer die de re paratie uitvoert, blijkt echter meer tijd nodig te hebben. De vier lagerhuizen en lagerstoelen zijn gedemonteerd en deels afge voerd voor herstel en aanpassing. De in beton gegoten ankers van de lagerstoelen worden de komen de dagen getest. Het kapotgevaren beton wordt vervangen. WeGGNeR Media ZELZATE - Bij staalgigant Arcelor- Mittal in Zelzate hebben een klei ne tweehonderd werknemers het werk neergelegd. Ze protesteren tegen nieuwe regels voor ver vroegd pensioen. De kans is groot dat meer mensen in staking gaan. U U M M M M M M Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. de Hullu Cornells b.v. Meer bereiken. Met Wegener ««TWij: ZATERDAG 8 MAART 2014 regio in beeld I Bijna eeuw oude, verdwenen, slijterij in Hoofdplaat, foto Renno Langeraert door René Hoonhorst www.delta-kunstgras.nl info@delta-kunstgras.nl Spoorstraat 114431 NK 's-Gravenpolder (bezoek showroom alleen op afspraak) Tel.: 0113 313166 06 21881191 Bezoekers bij het 'religieuze luik' van de expositie, foto Peter Nicolai m www.hullucornelis.nl Pastoor van de Muijssenbergstraat 93 4513 AT Hoofdplaat - e: infoOhuMu.nl T 0117-348451 - P 0117-348540 Aön^nestra^ en betastingadviesburmu Wat staat er tegenover? Het bezorgen vart de PZC levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ontvangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. RJ. de Nooijer telefoon: 088-0130291 e-mail: r.dnooijer@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 109