'Je moet groot durven denken' Willem II lost Dordrecht af aan kop Wisselvallig debutantenbal 40 SPORT WK INDOORATLETIEK Nadine Broersen wordt in Polen eerste Nederlandse wereldindoorkampioene op de meerkamp. AMSTERDAM - Ricardo Kishna drukt zijn neus pas tegen het ven ster, maar hij zorgt nu al voor ein deloze gesprekstof. Sinds zijn de buut in het betaald voetbal valt hij op met zijn techniek, lef en ge spierde taal. Het publiek van Ajax, lang verstoken van dergelijke ty pes, beschikt weer over een speler bij wie schoonheid en vermaak vooropstaan. Zelf geniet hij van elk moment op het veld. Zijn verschijning en benadering van het voetbal doen buiten Am sterdam flink wat stof opwaaien. Zoals na de Klassieker in de Kuip, waarin hij met een assist een be langrijk aandeel had in de over winning van Ajax (2-1). Bruno Martins Indi dacht de jon geling met fysiek geweld uit zijn spel te halen. Het leverde een goal van Pellè op. Vervolgens betaalde Kishna hem met gelijke munt te rug. Op een versnelling volgde een voorzet op Kolbeinn Sigthórsson die van dichtbij bin nenschoot. Martins Indi werd af getroefd met klasse. „Martins Indi deelde een paar tik jes uit", geeft hij aan. „Dat hoort erbij. Je weet dat het gaat gebeu ren. Zo gaat dat met voetballers. Ik antwoord alleen niet met over tredingen, maar wil het oplossen met een mooie actie. Het leverde een goal op. Dat was goed, ja." Zijn imponerende revanche lever de hem en passant een uitverkie zing voor Jong Oranje op. Kishna telt zijn zegeningen. Tot enkele maanden geleden twijfel- Ik antwoord niet met overtredingen, maar wil het oplossen met een mooie actie de hij of ooit nog zijn niveau zou halen. Twee opeenvolgende bles sures aan zijn knieën hielden hem bijna 2,5 jaar aan de kant. In de winterstop, op trainingskamp met de A-selectie, kreeg hij het juiste gevoel weer terug. „Ik dacht: 'Ik ben er weer.' Dat geeft veel vertrouwen. Ik was namelijk best bang dat ik de ballen niet meer zou kunnen raken als voor heen." Tegen AZ (4-0) toonde hij aan de toeschouwers voor het eerst hoe zuiver hij dat kan. Met links plaatste Kishna de bal tijdens zijn debuut in de eredivisie achteloos in de verre hoek. Nog voor hij in viel, bedacht hij de uitvoering er van. „Ik voelde dat ik ging scoren en zag hoe mijn verdediger liep. Op dat moment wist ik hoe ik een doelpunt zou kunnen maken. Eenmaal in het veld zocht ik be wust die situatie op." Kishna heeft er maling aan dat dergelijke frases hem een aura van arrogantie bezorgen. „Je moet groot durven dromen", zegt hij met een ontwapende glimlach. „Als je dat durft, is de kans van slagen het grootst. Of ik hoop op deelname aan het WK? Ja, maar ik reken er natuurlijk niet op. Laat ik maar eerst slagen bij Ajax. Ik wil lekker in de Arena spelen, bij de selectie blijven en hoop een aan deel te hebben in het mogelijke kampioenschap." SOPOT - Bij het WK indoor liet Broersen, geboren in Hoorn en vanaf haar tiende getogen in Don gen, in de overtreffende trap zien wat Dafne Schippers afgelopen zo mer bij het WK in de buitenlucht presteerde. Het brons van Schip pers op de zevenkamp in Moskou werd opgevolgd door het goud van Broersen op de vijfkamp in het Poolse Sopot. De 23-jarige veelzijdige atlete trad als wereldindoorkampioene in de voetsporen van sprintster Nelli Cooman (60 meter, 1987 en '89) en middellangeafstandsloopster Elly van Hulst (3000 meter, 1989), maar was tevens de eerste Neder landse winnares van internatio naal goud op de meerkamp. Ze on derstreepte daarmee nog maar eens de actuele status van de mul tidisciplinaire discipline, die in Nederland al jarenlang floreert en door de Atletiekunie en sportkoe pel NOC*NSF terecht als speer punt is aangeduid. Vooral met haar uithaal bij het hoogspringen nam Broersen een voorschot op de mondiale titel. Ze bedwong een hoogte van 1,93 meter, de winnende score bij de vijfkampsters, een Nederlands in- doorrecord én een prestatie waar mee ze gisteren zelfs alle specialis- SOPOT - Zeven debutanten op het mondiale seniorenplatform telt de Nederlandse equipe die, on danks de afmeldingen van de hor delopers Gregory Sedoc en Sharo- na Bakker, bij het WK indoor het recordaantal van twaalf deelne mers herbergt. Van het zestal dat gisteren op de openingsdag in ac tie kwam, faalden er twee opzich tig en mogen er vier dit weekend nog illusies koesteren. Bram Peters en Nicky van Leuver- en waren de revelaties van het NK twee weken geleden. Het 400 meter-duo was ditmaal geen schim van zichzelf (47,50 om 53,34), kwam er dan ook niet aan te pas in hun series en lag er met een uit. Voor Van Leuveren was het figure ren des te pijnlijker, doordat Li- sanne de Witte zichzelf wél op nieuw wist te ontstijgen. De Wit te reikte tot 52,61 seconden en ver zekerde zich als nummer twee in haar serie van een doorgang. Voor dé stunt tekende ze daarentegen in de halve finale. Weliswaar scoorde ze daarin een langzamere tijd (53,12), maar ze nestelde zich onder de beste drie en stelde zo een plek in de eindstrijd veilig. Persoonlijke records noteerden middellangeafstandsloper Thij- men Kupers en hordesprintster Rosina Hodde eveneens. Kupers finishte in 1.46,55 minuten op de 800 meter. Hodde raffelde de 60 meter horden in 8,07 seconden af, tegenover eerder 8,08. Sifan Hassan wisselde op de 3000 meter boemeltempo's af met ve nijnige tussensprintjes en liep in 8.58,50 minuten spelenderwijs naar een fïnaleplek. ten op het individuele nummer in het kwalificatiegewoel het na kijken zou hebben gegeven. Maar ook op de 60 meter horden (8,32 seconden, een evenaring van haar besttijd) en bij het verspringen (persoonlijk indoorrecord van 6,17 meter) liet ze zich gelden en leg de ze het fundament voor ge schiedschrijving. Het kan verkeren. Vorig seizoen deed Broersen weliswaar bij het prestigieuze meerkampfestival in het Oostenrijkse Götzis van zich spreken (tweede), maar werd ze tijdens de twee grote toernooien op tegenslag afgerekend. Bij het EK indoor in Göteborg volgde dis kwalificatie op de afsluitende 800 meter, waardoor haar naam niet in de einduitslag voorkwam. En bij het buiten-WK struikelde ze op de 100 meter horden over het laatste obstakel, waardoor de tweedaagse reeds op dag één na de eerste van zeven onderdelen tot een mislukte missie kon wor den bestempeld. Dat ze destijds in Moskou toch nog tiende werd, tekent haar vechtlust en doorzet tingsvermogen. Moest Schippers - die bij het WK indoor wel actief zal zijn, maar dan louter als sprintster - vorig jaar op de afsluitende 800 meter mysterieuze krachten aanboren om haar podiumklassering veilig te stellen, Broersen hoefde slechts een tactische race te voltooien. De Brabantse wist dat ze een com fortabele voorsprong op haar be laagsters had, en kon volstaan met het verdedigen van die mar ge. Broersen weigerde zichzelf in te tomen. In de slotact perste ze er alles uit, in de wetenschap dat een benadering van haar beste in- doortijd ook nog eens zou resulte ren in een nationaal record. In die opzet slaagde ze met verve. Broer sen eindigde haar triomftocht in 2.14,97 minuten, waardoor ze met een eindtotaal van 4830 punten Karin Ruckstuhl afloste. Haar voorgangster met voorbeeldfunc tie reikte in 2007 tot 4801, in het Ali Messaoud opende al na acht minuten de score in het Koning Willem Il-stadion en Dries Wuy- tens maakte er kort na rust 2-0 van. In de slotfase werd het nog spannend nadat Marko Maletic uit een strafschop had gescoord voor FC Oss. Ondanks een paar hachelijke momenten hield de ploeg van trainer Jurgen Streppel de voorsprong echter vast en nes telde het zich daardoor aan kop van de Jupiler League. Excelsior liet bij Fortuna Sittard kostbare punten liggen in de strijd met Willem II en FC Dord recht om het kampioenschap: 2-2. Dankzij doelpunten van Jeff Stans en Jordan Botaka stonden de Rotterdammers na een uur met 2-0 voor, maar de Limburgse thuisclub knokte zich langszij via Patrick Nkoyi en Patrick Amoah. Excelsior heeft als nummer drie nu zeven punten achterstand op de Tilburgers. Het tweede van PSV won de bu renruzie met FC Eindhoven met 1-2. Jong PSV staat op de zesde plaats met 46 punten, vlak achter FC Eindhoven dat met 47 punten de nummer vijf is. Telstar won met 1-0 bij FC Den Bosch, waar Istvan Bakx de hele wedstrijd speelde. MW tegen Helmond Sport in Maastricht le verde geen doelpunten op (0-0). door Geert Langendorff Ricardo Kishna Ricardo Kishna 'Dit gaat zelfs m'n door Marco Knippen TILBURG - Willem II is de nieuwe koploper van de Jupiler League. De ploeg uit Tilburg won gisteren voor eigen publiek met 2-1 van FC Oss en verdrong daarmee FC Dord recht van de eerste plaats. De Zuid-Hollandse ploeg, die nu twee punten achter staat op Willem II, komt zaterdag in actie tegen FC Vo- lendam. nnPHf" SOTSJI - De Russische president Poetin heeft gisteren de Paralympics in Sotsji vJCXlIl UpClll geopend. Snowboardster Bibian Mentel droeg de Nederlandse vlag het sta- 1 TTYï Til CV cl'on 'n' franje-equipe in Sotsji bestaat naast Mentel uit de alpineskiërs diy lllpILo Kees-Jan van der Klooster, Anna Jochemsen en Bart Verbruggen en de snow- boarders Lisa Bunschoten, Chris Vos en Merijn Koek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 104