effeweg.nl li effeweg.nl supervoordelige busreizen EVP wil Juncker als opvolger van Barroso Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Zonnige bestemmingen nu in prijs verlaagd! 10 daagse busreizen al vanaf 399,- BUITENLAND 9 €449 Andorra Barcelona Mooiste uitstapjes tijdens de reis Mooiste uitstapjes tijdens de reis De mooiste busreizen voor de beste prijs! Supervoordelige busreizen Dalmatische Kust, Sibenik en Opatija Meer plastic dan vis in Donau Oostenrijkse onderzoekers slaan alarm over de vervuiling van de Donau. Op diverse plek ken in de rivier die ze hebben onderzocht, bevinden zich meer plasticdeeltjes dan vislar- ven, melden de onderzoekers van de Universiteit van Wenen in het vaktijdschrift Environ mental Pollution. Tussen We nen en Bratislava zitten per ïooo kubieke meter water ge middeld 317 plasticdeeltjes en 275 vislarven. „De resultaten hebben ons zeer verrast", aldus onderzoeksleider Aaron Lech- ner. Eigenlijk draaide zijn stu die om de vislarven, maar de bijvangst viel niet te negeren, vond hij. Steeds meer Duitsers te arm om te sterven' Steeds meer Duitse gezinnen kunnen zich de begrafenis van een familielid niet permitte ren. Daarom moest in 2012 de overheid in 22.636 gevallen bij springen om de uitvaartkosten te betalen. Dat is een stijging van bijna 8700 gevallen ten op zichte van 2006. Dit heeft Bild, de grootste Duit se krant, gisteren gemeld. Vol gens de vereniging van Duitse gemeentes DStGB bereikt het percentage 'sociale begrafenis sen' in sommige plaatsen bijna 10 procent. Daar horen in elk geval een eenvoudige doods kist en simpele bloemen bij. Legoland sluit om anti-moslimdreiging Het themapark Legoland in het Britse Windsor sluit dit week end zijn deuren voor het pu bliek vanwege racistische drei gementen die zijn binnengeko men. Die waren gericht tegen een islamitisch feest dat daar zondag zou plaatshebben en waar ongeveer duizend islami tische families naar toe zouden gaan. De politie in het graafschap Berkshire onderzoekt de kwestie. Vanwege de dreigin gen had het park het evene ment onlangs al uit voorzorg geannuleerd, maar nu is beslo ten het hele amusementspark en het bijbehorende hotel te sluiten. Duitse visser vindt oudste flessenpost Een Duitse visser heeft waar schijnlijk de oudste ooit terug gevonden flessenpost zee opge vist. In de Kieler Bocht in het noorden van Duitsland ontdek te hij aan boord van zijn Maria I een bierflesje in de visnetten met daarin een kaart gedateerd 17 mei 1913, aldus Duitse media gisteren. Als deze datering klopt, heeft de kaart bijna 101 jaar in zee gedobberd. De tot nu toe oudste flessen post was een boodschap van 10 mei 1914 die in 2012 na bijna 98 jaar door een Britse zeeman bij de Shetland Eilanden werd op gevist. „Die komt wel weer terug", voor spelden diplomaten in Brussel. Daar lijkt het nu sterk Op: in Dublin kiezen de Europese chris ten-democraten op hun partijcon gres de oude rot vandaag nage noeg zeker als hun kandidaat om José Manuel Barroso op te volgen als voorzitter van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie. Met de stemmen op zak van bondskanselier Angela Merkel en haar achterban, CDA-fractievoor- zitter Buma en zijn Nederlandse partijgenoten en nog honderden leden van de Europese Volkspartij (EVP) moet het gek lopen als de 59-jarige eurofiel de voordracht misloopt. Sinds oud-premier Val- dis Dombrovskis van Letland zich woensdagavond als kandidaat te rugtrok, is alleen nog eurocom missaris voor de Interne Markt en Diensten, Michel Barnier (63), in de race. De Fransman wordt ge steund door de partij van de Hon gaar Viktor Orban, de Slowaken en de Fransen natuurlijk. Volgens Barnier is de race nog niet gelo pen. „Het ligt helemaal open", zei hij gisteren. „Óm voorzitter van de Europese Commissie te worden, moet je wel wat in huis hebben", zegt Co- rien Wortmann (CDA). Ze is voor zitter van de EVP-verkiezingscom- missie en mag straks de uitslag be kend maken. „Juncker heeft enor me ervaring, in de nationale poli tiek en als eurogroepvoorzitter. Het succes van zijn optreden wordt nu zichtbaar." Ze doelt op het herstel van probleemlanden als Ierland en Spanje. Wortmann ergert zich aan verha len over Juncker die regelmatig opduiken. Onlangs insinueerde zijn opvolger als eurogroepvoorzit ter Jeroen Dijsselbloem dat de Luxemburger een drankprobleem heeft, beschrijft de Franse pers hem graag als faux-nez (feestnum mer), noemde de Hongaarse euro parlementariër György Schöpflin hem gisteren fijntjes 'levensgenie ter', en herinneren zijn vijanden er graag aan dat hij in het verle den de post van voorzitter van de commissie afdeed als als 'te vermoeiend' en 'te veel stress'. Er gaan geruchten dat Juncker stil letjes hoopt dat een ander wordt benoemd en hij dan Herman Van Rompuy als 'president van Euro pa' mag opvolgen. Die topjob is dit jaar ook te vergeven. Het is voor het eerst dat de EVP een kandidaat EC-voorzitter kiest. De sociaal-democraten heb ben de Duitser Martin Schultz, nu europarlementsvoorzitter, zon der verkiezingen aangewezen, de liberalen schoven hun leider, de Belgische oud-premier Guy Ver- hofstadt, naar voren. Na de Europese verkiezingen eind mei besluiten de regeringen wie Barroso vervangt. Afgesproken is dat de verkiezingsuitslag mee weegt in de politieke kleur van de nieuwe voorzitter. Het EP wordt nu gedomineerd door het EVP, maar volgens peilingen staan de sociaal-democraten op winst. Uw voordeel Andorra la Vella Spaans bergdorpje Os de Civis Drie valleientocht Andorra Benedictijnenklooster Montserrat Sagrada Familia Montjuich Park Güell Tossa de Mar Gerona ■Iloopt op tot maar liefst 140, per 2 personen 10 daagse busreis Vertrekdata en prijzen 11 apr van 469,- vóór slechts 399,- 26 apr van 469,- vóór slechts 429 9 mei 469,- 2 jun 489,- 30 jun 569,- 8 sep 489,- 22 sep 459,- 13 okt van 439,- vóór slechts 419,- 11 april vertrekgarantie! Uw voordeel loopt op tot maar liefst 80,- per 2 personen Stadje Sibenik Krka-watervallen Romeins Forum en Sint Donatus basiliek in Zadar Kornati Archipel Kusttour Dalmatië Trogir en Split Opatija Plitvice Meren 10 daagse busreis Vertrekdata en prijzen 11 apr van 469,- vóór slechts 449,- 2 jun 549,- 16 jun 549,- 22 sep 519,- 13 okt van 489,- vóór slechts 449,- 11 april vertrekgarantie! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief excursie en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (bootjovertochten en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider. Verzorging is per reis velschillend. De twee- tot vijfdaagse reizen worden gereden met Tourist Class touringcars. Reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars. Genoemde kortingen zijn alleen geldig op nieuwe boekingen VRIJDAG 7 MAART 2014 WENEN BERLIJN LONDEN KIEL vanaf door Petra Janbroers DUBLIN - „Ik ben nog niet dood of in de gevangenis", zei de Luxem burgse premier en eerste euro- groepvoorzitter Jean-Claude Juncker vorig jaar juli toen hij van wege een afluisterschandaal na twintig jaar moest aftreden. De Luxemburgse oud-premier Jean-Claude Juncker foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9