'Wildbreisels zijn gevaarlijk voor bomen' Kleinere logiesverstrekkers betalen Rolstoeldriedaagse ook bijdrage aan gemeente Borsele voor het goede doel 0» Opticien steunt Palazolli Goes 24 BEVELANDEN en THOLEN RENOVATIE Constructiebedrijf Hiliebrand is al ver gevorderd met de fabricage van een compleet nieuwe klep. KATTENDIJKE - Boukje Heddema stond wel even met haar oren te klapperen. De 'wildbreisels' waar mee de kunstenares haar woon plaats Kattendijke heeft opge fleurd, zouden weg moeten om dat ze een een gevaar kunnen op leveren voor bomen, aldus de ge meente Goes. Een woordvoerster liet gisteren echter weten dat de gemeente inmiddels 'tot inkeer is gekomen'. „Wij gaan niks doen. Dus ze hoeft het niet weg te ha len." Heddema is eind vorig jaar begon nen een boom en een hekwerk te voorzien van van breisels, ofwel 'yarn bombing'. „Maar deze week stond er ineens een medewerker van Openbare Ruimte op de stoep om te zeggen dat ik het moet weghalen omdat het illegaal en bovendien niet veilig is. Het breiwerk zou namelijk in brand kunnen worden gestoken en dat zou toch zonde zijn van de boom", aldus Heddema. „Offici eel mag het niet, dat weet ik wel, maar ik had gehoopt dat het iets langer gedoogd zou worden", zegt ze. Op haar Facebookpagina kondig de ze aan gehoor te zullen geven aan het verzoek van de gemeente om het kunstwerk dit weekeinde weg te halen. „Wel met mijn pijn in mijn hart, ik vind het eigenlijk ook een beetje kleinzielig. Maar ik zoek geen problemen, daar heb ik het niet voor gedaan." Volgens Heddema heeft het brei werk 'veel goed' gedaan in het dorp. „Dat had ik niet ver wacht." CHEQUE MIDDELBURG - Het is een machtig gezicht: een enorme 'plak' staal die vervaarlijk tussen twee kra nen bungelt op het terrein van constructiebedrijf Hiliebrand in Middelburg. Die plak staal is de nieuwe klep voor de Ringbrug in Goes. Die wordt door de Middelburgse fir ma vervaardigd en is gisteren met behulp van de kranen omge draaid, zodat er aan de bovenkant kan worden gewerkt. Het ruim 6o ton (ofwel 60.000 kilo) wegende brugdeel wordt begin volgende maand, als het helemaal is afge werkt, met een speciale bok via het water naar Goes getranspor teerd en daar in de Ringbrug ge plaatst. Ook dat belooft weer een spectaculair schouwspel te wor den. Voor Hiliebrand is het fabriceren van brugonderdelen bijna dage lijkse kost. „Het leuke is wel dat bijna al onze bruggen verspreid door het land liggen, maar bijna geen in Zeeland", zegt directeur Harm Wattel. Het bedrijf maakte er ook geen geheim van de klus graag te willen uitvoeren. En dat de Ringbrug wordt aangepakt is absoluut niet voor zijn tijd, weet ook verkeerswethouder Loes Meeuwisse, die gisteren eveneens een kijkje kwam nemen bij Hilie brand. „We hebben het altijd uit gesteld omdat we graag een aqua duct op die plek wilden." Vorige week woensdag moest er nog in allerijl een noodreparatie aan de brug worden uitgevoerd. „Je hoor de de planken in het wegdek ge woon trillen", zegt Meeuwisse. „Die dateren nog uit de tijd dat er een spoorlijntje over de brug liep." Maar dat is dus straks verle den tijd. Niet alleen wordt de brug voorzien van een spiksplin ternieuwe klep, ook andere onder delen worden vernieuwd. Zo komt er een compleet nieuwe elektrotechnische installatie om de brug mee te bedienen. Daar door wordt het in principe moge lijk om de Ringbrug op afstand te openen en te sluiten, zoals dat bij veel bruggen en sluizen in Zee land inmiddels het geval is. Voor lopig zal de Ringbrug echter nog handmatig worden bediend, zegt projectleider Bart Suijkerbuijk van de gemeente Goes. Het werk aan de brug heeft onver mijdelijk hinder voor (scheep vaartverkeer tot gevolg, al denkt Suijkerbuijk dat daar begrip voor zal zijn, gelet op de huidige deplo rabele staat van de Ringbrug. De gemeente wil er alles aan doen om de periode waarin de brug is afgesloten zo kort mogelijk te hou den. De brug is gestremd van maandag 24 maart tot en met maandag 14 april 2014. In deze pe riode is de Ringbrug afgesloten voor alle verkeer, inclusief scheep vaart. Het wegverkeer zal worden omgeleid via het Tiendenplein en het Kazerneplein. De omleidings routes zijn te vinden op de websi te van de gemeente. Omwonen den en bedrijven in de directe om geving van de Ringbrug worden geïnformeerd door middel van een brief. Daarnaast is op maan dag 10 maart een informatiemid dag gepland. Die is in het gebouw van het CIOS aan de Zwembad- weg 1 in Goes (bij Sportpunt Zee land) van 16.00 tot 17.30 uur. RINGBRUG De jaarlijkse vergoeding wordt door de gemeente vastgesteld en is dus niet afhankelijk van het aan tal verblijfstoeristen, zoals dat bij toeristenbelasting wel het geval is. „We gaan bij het vaststellen van de jaarlijkse bijdrage uit van een magere bezetting. We halen de ondernemers niet het vel over de neus", zegt wethouder Conny Miermans. De gemeente wilde vorig jaar in het kader van de bezuinigingsope ratie toeristenbelasting gaan in voeren. Dit zou zo'n veertigdui zend euro opleveren. De meerder heid van de gemeenteraad schoot het voorstel echter af. In plaats van de toeristenbelas ting wordt nu met de onderne mers een overeenkomst aange gaan voor een toeristenbijdrage. „Dat is voor ondernemers gunsti ger dan toeristenbelasting", zegt Miermans. De gemeente kende in het verle den al een dergelijke overeen komst met de ondernemers. Dat leverde op jaarbasis twintigdui zend euro op. Omdat nu ook de kleinere voorzieningen gaan mee betalen, komt daar vier mille bij. De opbrengst van 24.000 euro wordt ingezet in het toerisme, ver zekert Miermans. Dat kan zijn in de vorm van bewegwijzering, fol ders, de Stichting Land van Borse le of de VW. „Aan de hand van verzoeken die bij ons binnen komen, bekijken we of daar een budget voor is." Binnenkort is overleg met de klei nere logiesverstrekkers. HEINKENSZAND - Van maandag 7 tot en met vrijdag 11 april is weer de Heinkenszandse Kika-KWF Walk Run. Dit wandelevenement voor het goede doel is uitgebreid met een rolstoeldriedaagse. Zorgorganisa tie SVRZ coördineert deze vijfki- lometertocht voor de bewoners van Dijkstede, de Fonteyne en de Koriander. Ook voor anderen die de vijf kilo meter niet kunnen lopen maar er toch bij willen zijn, is rolstoeldeel name mogelijk. De organisatie ZPekt nog vrijwilligers die de rol stoeldeelnemers willen begelei den. De grotere bedrijven in Hein- kenszand zullen actief worden be naderd om voor vijftien euro een deelnemer te sponsoren. Aan bei de zijden van de rolstoel komt de bedrijfsnaam met logo te hangen. De reguliere wandelafstanden zijn tien en vijftien kilometer. Evenals voorgaande jaren zal voor dat de Avondvierdaagse begint op maandag een korte herdenkings bijeenkomst zijn waarbij een dier bare overledene kan worden her dacht. Deze herdenkingsbijeenkomst zal zijn bij de Rietkraag en start om 17,45 uur. door Luc Oggel o^u; Ringbrug trilt en rammelt straks niet meer door Luc Oggel GOES - Roela Almeida (midden) van Specsavers in Goes overhandigde giste ren een cheque ter waarde van 1767,50 aan vrijwilligers van Palazollihuis De Bevelanden. Het bedrag is afgelopen jaar bij elkaar gespaard. De opticienketen heeft een Stichting Specsavers Steunt, die elk jaar voor een lokaal goed doel geld opzij zet „Bij elke verkochte bril stopt een klant een symbolisch groen muntje in een pot. Dat vertegenwoordigt een waarde van vijftig cent", legt Al meida uit De cheque werd overhandigd in het nieuwe onderkomen van Palazolli De Be velanden aan de Wijngaardstraat in Goes. Eerst was het Palazollihuis, waar mensen met kanker terecht kunnen voor begeleiding en het ontmoeten van lotgenoten, gevestigd in het appartementencomplex Erasmuspark in de Goese Polder. Die locatie werd echter te duur. foto Mechteld Jansen De huidige Ringbrug in de Ring baan-West is bijna een halve eeuw oud. Na de renovatie moet hij er weer twintig jaar tegen kunnen. Het nieuwe rijdek zal geschikt wor den gemaakt voor vier rijstroken, één tweezijdig bereden fietspad en een voetpad. De kans dat de nieuwe klep - die geschilderd en inclusief slijtlaag wordt afgeleverd - niet past, is vrij wel nihil; hij is driedemsionaal in gemeten. Plaatsing is 'millimeter werk. Omdat het een stalen con structie is, spelen krimp en uitzet ting van het materiaal wel een rol. De totale kosten van de renovatie bedragen ruim 1,1 miljoen euro. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Alle toeristische ondernemers in Borsele gaan een bijdrage betalen aan de gemeente. Ook de Bed Breakfast-voorzie- ningen met een of twee kamers, die voorheen verschoond waren van een bijdrage. door Frank van Cooten 1 CUl iOtV Oi>ll J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56