i Dancefeest voor 4500 mensen aan rand Terneuzen SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Schouwen-Duiveland: dat heeft honderden schoolfoto's. En dat kan heel breed zijn: een klassefo to, een portret van een leraar, uit stapjes, schoolreisjes. Er is heel veel vastgelegd. Ik verbaas me soms over de kwaliteit van de fo to's. Klassenfoto's van een erken de fotograaf zijn technisch hele goede foto's. Hartstikke scherp." Behalve het archief is ook Kran tenbankzeeland een prima bron. Omdat sommige foto's in kranten hebben gestaan, zit er vaak een compleet verhaal bij. „Na de Wa tersnoodramp is er van allerlei kanten hulp gegeven aan Schou wen-Duiveland. Onder die hulp viel geld dat gemeenten schonken om een school te bouwen. Na een jaar kwam er een delegatie uit Amsterdam om een kijkje te ne men. Daar zijn ook foto's van. Dat maakt het heel breed: het is veel meer dan 'n plaatje met koppen." „Wat ook leuk is: geen foto met al leen maar koppies maar van een school die ooit ergens stond. Er zijn een heleboel scholen die nu niet meer bestaan waar een mo dern gebouw neergezet is. Dan zie je die oude foto's en denk je: ja, dat was eigenlijk veel mooier." Natuurlijk is Kleemans zichzelf ook al tegengekomen op een foto. Christelijke Mavo in Zierikzee, rond 1972. En op die foto, middel- Ging een fotograaf langs een school, dan was het resultaat vaak een foto met strakke gezichten. ste rij, derde van rechts, zit gede puteerde Kees van Beveren. Klee mans: „Ik kom soms foto's tegen waarvan ik denk: verrek, daar staat die ook nog." Dan zou hij bijna in staat zijn om zelf te zeg gen: kieknoe! Op zaterdag 31 mei houdt Stich ting Events4u op een braaklig gend terrein aan de Communica tielaan het festival Structure voor maximaal 4500 bezoekers. Op het terrein, waar jaarlijks ook een paar circussen voorstellingen ge ven, komt een tent van 70 bij 36 meter en een nokhoogte van 18 meter te staan. Met de organisatie van het festival is een budget van zo'n twee ton gemoeid. „De pro grammering is rond. We hebben met acts als Yellow Claw, Basto, Shermanology en Mr. Polska echt grote namen uit de dancescene te pakken", vertelt Joeri van den Ber gen van Events4U. Andere geboek te artiesten zijn Nicolaz, The An tidote Tour, Dirtcaps, Class Hero, Billy the Kit, Sick Individuals, Al- varo en Robbie Pardoel. Alle optre dens vinden van 13.00 tot 01.00 uur plaats in de tent. „We hebben bewust voor een overkapping ge kozen om de factor 'regen' voor te zijn. Verkopen we minder dan 4500 kaarten, dan kunnen we al tijd nog besluiten om een kleine re tent neer te zetten", aldus Van den Bergen. Die constructie paste Events4U ook toe tijdens de jaarwisseling, toen zij een feest hield in de Veer haven in Terneuzen. Op het laat ste moment werd toen voor een kleinere tent gekozen, met het oog op de verkochte kaarten. „Dat feest beviel zowel de gemeente, bezoekers als omwonenden pri ma. Dat heeft er vast ook toe bijge dragen dat we nu heel soepel een vergunning van de gemeente kre gen." De stichting voerde ook overleg met de Jazz-a-Delic, om te voorkomen dat zij in eikaars vaarwater zouden raken. In mei nóg een grootschalig dance-event in Terneuzen, naast Jazz-a-Delic in augustus. Events4U had eerst oren naar een terrein op het Kopje van Kanada (achter het sluizencomplex), om dat daar plaats is voor nog meer bezoekers. Van den Bergen: „Maar vanwege parkeerfaciliteiten zou den we pendelbussen naar dit ter rein moeten laten rijden. Dat was nu nog niet haalbaar, maar wel licht dat we voor een volgende editie wel voor deze plek kiezen." Voor het evenement worden vijf tig bevéiligers ingeschakeld. „Dat is één beveiliger per negentig be zoekers. De norm is één op 250, maar wij zetten alles op alles voor een optimale veiligheid." Ben je jonger dan zestien jaar, dan kom je er bij Structure niet in. De kaartverkoop start vandaag op www.events4u.net. ZMf houdt regiobijeenkomst De Zeeuwse Milieufederatie houdt dinsdag 18 maart om 19.30 uur een regiobijeen komst voor Schouwen-Dui veland in het dorpshuis van Noordgouwe aan de Vijver bergstraat 8. ZMf wil er ach terkomen wat de visie van de bevolking is op de lokale ontwikkelingen die natuur, milieu en landschap beïn vloeden. Agendapunten kun nen voor 11 maart gemaild worden naar info@zmf.nl of per telefoon via 0113-230075. Gemengd koor de Hoekstem treedt op Christelijk gemengd koor de Hoekstem uit Yerseke ver leent zondag 9 maart om 19.00 uur medewerking aan een zangdienst in de Her vormde Kerk in Seroosker- ke. Dirigente is mevrouw Koeman. Koororganist is Gustaaf Nieuwdorp. Voor ganger is J. van Oostende. Vier werven op Boat Show De 'vier werven' is een ini tiatief van vier lokale scheepswerven, waaronder historische scheepswerf C.A. Meerman in Arnemui- den en de Museumhaven Zeeland in Zierikzee. De werven zijn nog tot en met zondag te vinden op de HIS- WA Amsterdam Boat Show. Man aangehouden voor inbraken Een 35-jarige Vlissinger is aangehouden op verdenking van een aantal woninginbra ken in Vlissingen en Middel- burg:twee inbraken in Mid delburg en twee in Vlissin gen. Ook zou hij verantwoor delijk zijn voor een inbraak in het Witte Huis in Vlissin gen. John de Wolf signeert biografie Oud voetballer John de Wolf signeert maandagavond van 18.00 tot 19 30 uur zijn bio grafie 'De Wolf, John' bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes. De Wolf schreef het boek samen met Jeroen Siebelink. 'De Wolf, John' gaat over de ontwikke ling tot profvoetballer. Kerkkoor zingt in Corneliuskerk Op 9 maart is er een geza menlijke dienst in de dorps kerk van Noordwelle. In de gebeden staat de zorg voor het milieu en voor zinvolle arbeid centraal. Het kerk koor Renesse, met Liesbeth Franken als dirigent, werkt mee aan deze dienst. Piter Goodijk is voorganger. De dienst begint om 10.00 uur. VRIJDAG 7 MAART 2014 De serie Kieknoe! gaat komende woensdag van start in de PZC, editie Schouwen-Duiveland. Mensen met fo to's en hun verhaal kunnen die e-mai- len naar kieknoe@gmail.com. www.pzc.nl/kieknoe door Raymond de Frel TERNEUZEN - Terneuzen is na een openluchtvariant van Jazz-a-Delic (23 augustus op het Stadhuisplein) een tweede grootschalig dance-eve- nement rijker. NOORDGOUWE SEROOSKERKE AMSTERDAM VLISSINGEN GOES NOORDWELLE Piet Kleëmans zoekt sinds ruim twee jaar het verhaal achter oude schoolfoto's, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51