Polling kan titel verdedigen, Van 't Westende niet geselecteerd SPORT 33 McLaren begint Formule 1 -seizoen zonder een titelsponsor De bondscoaches Maarten Arens (mannen) en Marjolein van Unen (vrouwen) nemen in totaal der tien judoka's mee naar de Franse plaats. Nederland neemt niet deel aan de landenwedstrijd. Arens heeft geen plek ingeruimd voor Vlissinger Sam van 't West ende. Hij had gehoopt mee te mogen in de klasse tot 73 kilo, maar de Sportman van het Jaar in Zeeland heeft zich de afgelopen maanden onvoldoende bewezen. De selectie. „Bij de eerste wedstrijd zal er geen titelsponsor op de auto's staan", zei directeur Ron Dennis gisteren. „Maar dit zal voor de ra ces erna zeker wel veranderen." McLaren werd tot het einde van vorig jaar gesponsord door Vodafo- ne. De verwachting was dat beide partijen samen zouden doorgaan, maar er kwam geen verlenging. Het roemruchte team kende een teleurstellend seizoen. Voor het eerst sinds 1980 behaalde McLa ren geen podiumplaats. Het seizoen in de Formule 1 be gint volgende week in Australië. De Brit Jenson Button en de Deen Kevin Magnussen zullen de stoeltjes bezetten. i III Kramer met succes geopereerd De operatie die schaatser Sven Kramer gisteren aan de luchtwegen onderging, is succesvol verlopen. Dit heeft de olympisch kam pioen van Sotsji op de vijf ki lometer laten weten. Hij is inmiddels weer thuis. Kramer zei het afgelopen weekeinde dat het seizoen er voor hem opzit. Hij doet niet mee aan het WK all round. Kramer wil medio april weer fit aan de voorbe reiding op het volgende sei zoen kunnen beginnen. TVvee kopmannen Belkin in Tirreno Robert Gesink en Bauke Mol- lema zijn de boegbeelden van wielerploeg Belkin voor de Tirreno-Adriatica (12-18 maart). Hun doelstelling in deze Italiaanse etappekoers is een plek in de top tien van het eindklassement. „Zij zijn de mannen die voor de prijzen mogen gaan rijden", zei ploegleider Erik Dekker gisteren. „We heb ben jongens mee die onze kopmannen goed kunnen ondersteunen." 'Sagan stapt over naar TinkofF De Slowaakse topwielren- ner Peter Sagan rijdt vol gend seizoen voor de Tin- koff-ploeg. Volgens de Itali aanse sportkrant La Gazzet- ta dello Sport heeft hij een akkoord bereikt met de ploeg van de Russische za kenman Oleg Tinkov. Sagan, tweevoudig winnaar van de groene trui in de Tour de France, rijdt mo menteel voor de Italiaanse formatie Cannondale. Israël krijgt EK kortebaan Israël fungeert in 2015 als gastheer voor de Europese zwemkampioenschappen kortebaan. Het toernooi zal van 15 tot en met 18 januari worden gehouden in Ne- tanya, een stad dertig kilo meter van Tel Aviv. Het is voor het eerst dat Is raël een groot zwemtoer- nooi organiseert. Eind vorig jaar werd het EK gehouden in de Deense stad Herning. VRIJDAG 7 MAART 2014 tbba NIEUWEGEIN - Judoka Kim Polling is zoals verwacht opgenomen in de Nederlandse selectie voor de Euro pese kampioenschappen, die eind april plaatsvinden in Montpellier. De 23-jarige atlete is de titelverde digster in de klasse tot 70 kilo. Pol ling is sinds kort weer in training na enkele zware knieblessures. Mannen: Jeroen Mooren, Mikos Salmi- nen (-60 kg), Dex Elmont (-73 kg), Noël van 't End (-90 kg), Henk Grol (-100 kg), Roy Meyer (+100 kg). Vrouwen: Juul Franssen, Carla Grol (-57 kg), Anicka van Emden (-63 kg), Kim Polling (-70 kg), Guusje Steen huis, Marhinde Verkerk (-78 kg) en Tessie Savelkouls (+78 kg). WOKING - McLaren begint het nieu we seizoen in de Formule 1 zonder titelsponsor. Het Britse team gaat er echter wel van uit dat er binnen kort een geldschieter gevonden zal worden. HEERENVEEN RIJSWIJK ROME LAUSANNE voor een paspoort Troy Douglas kwam aanvankelijk uit voor Bermuda, maar werd een toon- De van oorsprong Ethiopische Sifan Hassan kreeg in 2013 haar Nederland- aangevende sprinter in Nederland, foto VI Images se paspoort. Niet veel later was ze al succesvol in het oranje. De Ghanese verspringer Ignisious Gaisah woonde al een decennium in Ne derland voordat hij een paspoort aanvroeg. II Lornah Kiplagat werd in Kenia geboren, maar trouwde met een Nederlan der. Ze liet zich toen naturaliseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33