MENINGEN 31 brieven Frederica polder Lepelstraat Boycot Schuldhulpverlening Fiscus Uit Eten Grote Kerk Veere Het Zwin Greenpeace Boulevard Vlissingen Sinds twee weken worden de bo men rond de Frederica polder, to taal 2600 stuks, volgens de ver gunning gekapt. Dit zonder in achtneming van de nesten van de reeds met het voorjaar bezig zijn de vogels, zoals buizerds, spech ten enzovoort. Kennelijk is het be lang van de opdrachtgever, Parlev- liet Agro, zodanig groot dat er geen uitstel mogelijk is. Bewoners van Rilland hebben reeds het le lijkste poldergebied van de Beve- landen en de laatste bomendijken gaan er nu ook aan. Er is wel een herplantverplichting maar in de praktijk duurt het enkele tiental len jaren voor deze weer zicht baar zijn, bovendien komen er ook vaak veel minder bomen te rug. Een voorbeeld hiervan is de 'Drie Haasjes' ook in Rilland (zelf de eigenaar?) waar nog niet de helft van de gekapte bomen is te rug gekomen en welke bovendien nog nauwelijks zichtbaar zijn, ne gen jaar na de planting. WMO Voor senioren heeft de decentrali satie van de begeleidingstaak van uit de AWBZ naar de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) grote gevolgen. Wat blijft er over van de begeleiding en wat biedt de gemeente aan als voorziening? Senioren zullen de gevolgen van de bezuinigingen ondervinden. De lokale politiek moet oog heb ben voor legitieme wensen van de senioren. Een eenzijdig verhaal in de krant over de Lepelstraat in Wolphaarts- dijk. Gelukkig zijn er ook nog be woners die begrijpen dat de on dernemers die er nog zijn, bevoor raad moeten worden en ook zal ie dereen graag zijn pakketjes be zorgd willen hebben. De toeris ten zullen ook niet allemaal eerst in de file op de Deltaweg gaan staan om naar de campings of de haven te gaan en omdat we in een agrarische omgeving wonen, zul len ook de boeren met de trek kers door het dorp rijden. En wan neer krijgen we bordjes met came- ra-toezicht? Wat betreft de mensen die me nen er goed aan te doen produc ten uit Israël te boycotten, het vol gende: beseffen zij dat ze vrijwel dagelijks met Israëlische produc ten werken, in smartphones be vinden zich Israëlische (came- ra)chips, evenals in computers. In Herzliya zijn enkele populaire Mi- crosoft-systemen ontwikkeld, dankzij wetenschappers in Haifa kwam er onder andere Playsta tion 3 op de markt. Op het gebied van onderzoek en ontwikkeling van preventieve geneeskunde, me dicijnen loopt Israël voorop. T\i- moren bestrijden gaat een stuk eenvoudiger met de Israëlische 'ExAblate'. In Jeruzalem is een pijnloze hersenbestralingsmetho- de uitgevonden tegen veel hersen- aandoeningen, onder andere te gen Alzheimer. Boycotters mocht u ernstig ziek worden, weiger dan natuurlijk ook helende en/of le vensverlengende medicijnen en behandelingen die in Israël zijn uitgevonden en geproduceerd: ge woon doodgaan in zo'n geval. Vijfjaar geleden begon ik als vrij williger met Maatschappelijk Werk en Schuldhulpverlening Terneuzen een voorlichtingspro ject op Zeeuws-Vlaamse middel bare scholen. Om de stijgende groep jongeren met schuldproble men te waarschuwen voor schuld en het bij huwelijk niet vast leg gen van wederzijdse schuld en be zit. Scheidingpercentage onder jongeren nadert 40 procent. Het project loopt nog steeds. Een be roep op schuldsanering vanwege 4 Deense doggen, zal wel. Maar een groot deel van de gevallen vindt zijn oorzaak in de schokken de verandering van het financiële leefpatroon door scheiding, ziek te, overlijden van een partner, ont slag en psychische problemen, waardoor aan financiële verplich tingen niet meer kan worden vol daan. Ook hier eist de crisis haar tol. Het absoluut incomplete beeld dat wethouder van Schaick in zicht van gemeenteverkiezin gen schetst, leidt tot stigmatise ring van een kwetsbare groep. De genoemde 660 personen in Zeeuws-Vlaanderen betreffen niet uitsluitend individuen: er staan ook gezinnen en kinderen achter. De fiscus trekt in bij het water schap. Het motto van de Belas tingdienst bij deze reorganisatie luidt: 'We gaan voor mensen en niet voor stenen'. Het kantoor in Terneuzen wordt gesloten en de medewerkers mogen inhuizen bij Waterschap Scheldestromen in Middelburg. Binnenkort sluit het kantoor in Goes en die medewer kers mogen verhuizen naar het kantoor van Rijkswaterstaat in Middelburg. Twee gebouwen weg, maar ook weer huisvesting in twee andere gebouwen. Niet minder stenen dus. De 75 mede werkers van Belastingdienst Ter neuzen mogen dagelijks naar Mid delburg reizen. In Terneuzen is ook een waterschapsgebouw, waar ruimte is om deze medewer kers in te huizen. Nee hoor, we trekken een krimpgebied als Zeeuws- Vlaanderen nog verder leeg, denken even niet aan het mi lieu en zeker niet aan het verspil len van overheidsgeld. Nadia Berkelder is bij Inter Scal- des gaan eten. De twee eters be taalden meer dan 400 euro. Uiter aard dus een artikel vol lof en te recht. Wat mij echter vooral stoort in het inleidende artikel is de laatste zin: 'Voor de prijs van vijf matige etentjes kun je ook één keer het walhalla betreden.' Wie voor 40 euro gaat eten krijgt dus een matige maaltijd. Dit vind ik een onnodige schop in de rich ting van alle hardwerkende restau rateurs die geen sterren hebben en waar ik toch voor zelfs minder dan die 40 euro heerlijk heb gege ten. Hoe snobistisch kun je wor den! In het artikel van Henk Postma over het plan van Ernst Veen voor de Grote Kerk in Veere ontbreekt een belangrijk element: wanneer wordt dit plan openbaar gemaakt voor de inwoners. Naar ik begre pen heb, wil het college/ de ge meenteraad dit pas na de komen de raadsverkiezing openbaar ma ken! Als dat zo is, zou dat toch raar, héél raar zijn. Zeker omdat voor 12 maart een politiek cultuur debat op het programma staat. Daarvoor moet dit plan, betaald met 30.000 euro gemeenschaps geld, toch zeker openbaar zijn. Ben zeer benieuwd wat Ernst Veen bedacht heeft voor de Grote Kerk in Veere. En vooral ook of er een financierings-cq. verdienplan bij zit. Leuk discussie-stuk zo vlak voor de raadsverkiezingen. Maart 2007 werd een startnotitie gelanceerd voor uitbreiding van het Natuurreservaat Het Zwin. Het accent werd op de aanwezige fauna en flora gelegd en dit land schap verdient om uitgebreid te worden. Voor deze uitbreiding dient de aanwezige internationale zeedijk doorgraven te worden. Ge noemde zeedijk werd aangelegd vanwege het verdwijnen van het Oranje Fort, een deel van Ret- ranchement, tijdens een zware storm. Een weldenkend bestuur laat deze dijk, voor afdamming van het oude Zwin (zeehaven van Sluis), ongeschonden bestaan, net zoals de afgesloten zeegaten van Zeeland met dammen. Hierdoor ontstaat weer een twistpunt tus sen natuur en ministerie van In frastructuur en Milieu, omtrent de veiligheid voor Zeeland. Greenpeace waarschuwt in de krant tegen de veiligheid, maar vooral tegen financiële risico's voor het langer openhouden van kerncentrale 'Borssele'. Sinds wan neer maakt Greenpeace zich finan ciële zorgen om een energieleve rancier? Zijn zij dat inmiddels ge wend geraakt doordat zij aande len hebben in windmolens? Vei ligheid van Borsele wordt vergele ken met Fukushima waar een tsunami de oorzaak van de ellen de is. Er zijn daar echter geen do den en verminkten te betreuren! De vervuiling in China, met vele doden tot gevolg, door 800 kg neo- dymium-metaal winning per Ne derlandse windmolen (nodig voor de dynamo van de windmo lens) ontgaat Greenpeace blijk baar. Geen negatief woord hier over van Greenpeace. Over de ver minkte kinderen door deze Chine se vervuiling in een gebied ter grootte van Nederland: geen en kel protest van Greenpeace! Ik vraag me echt af, waarom is Greenpeace zo selectief? Het wordt hoog tijd om een 2e kern centrale bespreekbaar te maken. Bruisend aan zee, maar nu even niet, want enige bewoners heb ben last van het bruisen aan de boulevard. Twee in het oog sprin gende evenementen zijn de nek omgedraaid en waarvoor eigen lijk? Gaf het nu werkelijk meer overlast dan de ontelbare mark ten die we weer krijgen aan de boulevard? Te beginnen met Pa sen. Jammer en zielig. Er rest niet anders dan dat het 'bruisen' inder daad maar in Goes moet gebeuren en is de stad weer twee leuke eve nementen kwijt. Tegelijkertijd geeft de stad een signaal af dat je maar beter Vlissingen kunt mij den voor het organiseren van eve nementen. En zo verdwijnt deze stad, met in principe veel poten tie van de kaart en is het een do de stad geworden! VRIJDAG 7 MAART 2014 Discussie over welke culturele evenementen in de Grote Kerk van Veere gehouden kunnen worden, foto Lex de Meester Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Guus Scherbeijn Kempensdam 19, Rilland Johan Verbrugge Sperwerhof 12, Henkenszand Bep van Galen Hoofdstraat 69, Wolphaartsdijk A. Martine van der Meule De Meijstraat 32, Serooskerke Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Paul de Wever Vlinderlaan 5, Terneuzen Henk Blom Kromme Reke 12, Renesse Jan Mosmans Markt 33, Veere L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede G. de Bruine Koudekerkseweg 2, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31