Stilte van verdriet en verbijstering transGvio.com Prijzen zijn vanaf-prijzen, Highlights van Jordanië 4 en 5 WONEN Schiereiland wil aansluiting bij Rusland. Is het Kremlin hiermee tevreden of wil het meer? Venetië €45 Innsbruck €45 Nice €45 Genève €30 Berlijn €45 Lente is er dit jaar extreem vroeg bij Notaris speelt een onzichtbare rol VRIJDAG 7 maart 2014 Tijdelijk meer bewolking, 14° Rondreis MOSKOU - Een opdeling van Oek raïne in een oostelijk pro-Rus sisch deel en een westelijk deel dat aansluiting zoekt bij de Euro pese Unie, komt steeds dichterbij. Gisteren besloten de pro-Russi sche machthebbers van de Krim om zich per decreet aan te sluiten bij de Russische Federatie. De aan wezige Oekraïense strijdkrachten worden door de autoriteiten van de autonome republiek be schouwd als 'bezetters'. Hun is op gedragen de Krim te verlaten. Daarmee brengen de voorstan ders van aansluiting bij Rusland de crisis rond het schiereiland tot een kookpunt. Eerder had het Kremlin Russische troepen opge dragen om op de Krim strategi sche posities in te nemen als reac tie op het wegjagen van de pro- Russische Oekraïense president Viktor Janoekovitsj. Weliswaar is de Krim een autono me republiek binnen de Oekraï ne, maar het regionale parlement en de regionale regering hebben niet de bevoegheid om over af scheiding te beslissen. Voor de nieuwe machthebbers in Kiev is het besluit dan ook 'illegaal'. De feiten op de grond hebben ech ter de letters van de wet inge haald. Rusland controleert het schiereiland en het Kremlin zal zich nu beroepen op de 'legitieme wens van de Krim-bevolking' om de aansluiting bij Moskou te recht vaardigen. Een meerderheid van de inwoners van de Krim bestaat uit etnische Russen. Het is de vraag hoe de minderheden op de Krim op de ontstane situatie zul len reageren. Het ligt niet voor de hand dat het Kremlin tevreden is met alleen de annexatie van de Krim. De Russi sche president Poetin zal elke gele genheid aangrijpen om ook ooste lijke Oekraïense gebieden, waar veel etnische Russen leven, terug te winnen. MIDDELBURG - Nadat de stoet was aangekomen op de Turfkaai, op de plek waar het zaterdagavond ge beurde, zweeg iedereen minuten lang. Het was de bittere stilte van verdriet en verbijstering. Honderden mensen liepen gister avond in Middelburg mee in een stille tocht voor Dennis van de Velde. De 19-jarige Middelburger overleed nadat hij zaterdagavond bij een ruzie was neergestoken door een 51-jarige plaatsgenoot. De stille tocht begon achter het NS-station en ging via de Stations- brug en de Koningsbrug naar de plek waar de steekpartij plaats vond. Daar werd Dennis her dacht. Ook werden er bloemen ge legd en kaarsen gebrand. De verdachte van de steekpartij werd zaterdagavond kort na het incident opgepakt. Zijn voorarrest is inmiddels verlengd. De man blijkt al eens te zijn aangehouden omdat hij met een mes op zak liep. Daarvan zijn opnamen ge maakt voor de EO-televisieserie Het Politiebureau. Op de beelden is te zien dat hij met een keuken mes langs een voetbalveld in Vlis- singen staat. De man, die kampte met psychische klachten, werd overgedragen aan de hulpverle ning. Politiewoordvoerder Esther Boot bevestigt dat het om dezelf de persoon gaat. Zij benadrukt dat de verdachte geen crimineel verleden heeft. DESTELLING UW MENING 374 reacties EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 65% ONEENS daar word jo vrolijk van Wijzigingen voorbehouden. Kras.nl/35759 of bel 0900-9697,scPm Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 56 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Alléén op 8 en 22 april! 100% vertrekgarantie! 8dagenv.a Afscheiding Krim nabij BESCHOUWING DE KRIM door onze correspondent Wierd Duk O pagina 8: EU laat Poetin tanden zien De stille tocht eindigt op de Turfkaai, waar Dennis van de Velde wordt herdacht, foto Ruben Oreel Ik koop een boek tijdens de Boekenweek Reageer op pzc.nl Zie pagina 10 en 11 Trajectcontroles maken het verkeer veiliger exclusief €5 boekingskosten. Unieke kans om alle hoogtepunten van dit schitterende land te ontdekken: o.a. Amman, Jerash, Petra, Dode Zee en Wadi Rum. Vlucht, hotels, ontbijt, 1 diner, NL-sprekende gids en excursies Overnachting en diner bij de bedoeïenen in de woestijn Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1