Turken kopen Syrische meisjes als tweede vrouw effeweg.nl supervoordelige busreizen effeweg.nl Speciale aanbiedingen naar de Tiroler Alpen al vanaf €279,-! BUITENLAND 9 Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 - De mooiste busreizen voor Polygamie is officieel verboden in TLirkije, maar komt in het arme zuidoosten van het land nog veel voor. Het huwelijk met de tweede of derde vrouw is niet officieel en wordt alleen door een imam vol trokken. Ook het aantal 'kindhu welijken' ligt in deze regio hoger dan de rest van het land. Voor het uitbreken van de burger oorlog in Syrië werd er ook al over de grens getrouwd, maar dat gebeurde niet op deze schaal, zegt vicegouverneur Duman. Het zijn met name TTirkse man nen van middelbare leeftijd met veel kinderen die een tweede vrouw willen. Hun eerste vrouw is na al die bevallingen 'snel oud' geworden en het aanbod van goedkope Syrische 'bruiden' brengt velen in de verleiding. Vol gens Duman staat ook het perso neel in de vluchtelingenkampen aan deze verlokking bloot. De sociale gevolgen zijn groot. „Deze meisjes worden vaak uitge buit. Tegelijkertijd raken de 1\irk- se families ontwricht en loopt het aantal echtscheidingen op." Verhalen over gevluchte families die hun huur niet kunnen beta len en als betaling hun dochter 'geven', doen de ronde. Duman: „Het verbaast me niets. Ze heb ben geen geld en er is hier nauwe lijks werk. We horen ook steeds vaker verhalen over prostitutie." De gouverneur staat niet alleen in haar zorgen. In samenwerking met de plaatselijke universiteit wordt nu een onderzoek naar het fenomeen gestart. Vrouwenorganisaties en dokters in regio trekken inmiddels ook aan de bel. Parlementariër Meh- met Ali Ediboglu uit Hatay, een andere grensprovincie, bracht de problematiek al onder de aan dacht van het parlement. Volgens hem worden de Syrische vrou wen 'als een koopje' gezien. „Er wordt nog geen 500 tot 1000 euro betaald." Ook hij waarschuwde voor de sociale onrust die de Syri sche bruiden teweeg brengen. Ook coördinator Zuha Asian van een vrouwencentrum in Sanliurfa spreekt van een groot drama. Haar aandacht gaat vooral uit naar de Turkse vrouwen. „Zij zijn bang dat hun echtgenoot ineens met een Syrische kuma (T\irks voor tweede vrouw) komt aanzetten." De Syrische vrouwen hoeven niet op veel mededogen te rekenen. Asian: „Ze willen graag een Turk se man die voor hen zorgt. Ze zijn ook opener en makkelijker dan Thrkse vrouwen." Ze glimlacht veelzeggend. „Ze we ten beter hoe ze een man moeten bedienen." Haar opmerkelijke advies aan de Thrkse vrouwen in het centrum is dan ook om zich niet alleen maar bezig te houden met het huishou den en de kinderen. Getuige: Pistorius roekeloos schutter Oscar Pistorius heeft gisteren opnieuw belastende getuigen verklaringen om zijn oren ge kregen. Naast de moord op zijn vriendin Reeva Steenkamp, op Valentijnsdag vorig jaar, ver volgt justitie hem omdat hij een maand eerder een schot zou hebben gelost in een res taurant in Johannesburg. Pisto rius zou een vriend hebben ge vraagd de schuld op zich te ne men. De Olympische sporter is volgens de aanklagers roeke loos met vuurwapens. Een ge tuige, bokser Kevin Lerena, be aamde dat tijdens de derde zit tingsdag. Israël houdt schip met raketten aan Israël heeft gisteren naar eigen zeggen voor de kust van Sudan in de Rode Zee een vracht schip geënterd en er tientallen middellangeafstandsraketten aangetroffen die voor de Gaza- strook zouden zijn bestemd. De raketten hebben een bereik van 100 kilometer en zijn van een type dat ook door de Liba nese sjiitische beweging Hez bollah tegen Israël is gebruikt. De wapens, in Syrië gefabri ceerd, zouden door Iran zijn ge regeld en bestemd zijn voor Palestijnen in de Gazastrook, aldus een woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten. 'Bloedbad Egypte is schuld van betogers' Egyptische betogers zijn zelf verantwoordelijk voor de slach ting die in augustus onder hen werd aangericht door veilig heidstroepen. Dat is de conclu sie van een onderzoekscommis- van de Egyptische autoriteiten. Honderden aanhangers van de vorig jaar afgezette president Mohamed Mursi kwamen om het leven in Cairo toen veilig heidstroepen het vuur open den. Volgens de onderzoekers valt de veiligheidsdiensten niets te verwijten en hadden betogers 'genoeg tijd om hun protestkamp, waar ze een sit-in hielden, te ontruimen'. Recept van oudste kaas achterhaald Duitse onderzoekers hebben het recept van een Chinese kaas uit de bronstijd weten te achterhalen. Resten van de kaas werden gevonden naast een gemummificeerde vrouw. De biologen van het Max Planck Instituut in Dresden kwamen er na analyse van 4000 jaar oude restjes achter dat de kaas gemaakt is met een mengsel van melk, bacteriën en gist. In tegenstelling tot veel hedendaagse Nederlandse kaas, bevatte de oerkaas geen stremsel, een oplossing van en zymen uit de lebmaag van jon ge dieren zoals kalveren. Of wat dacht u Supervoordelige busreizen DONDERDAG 6 MAART 2014 door onze correspondent Jessica Maas SANLIURFA - Een groeiend aantal Turkse mannen in de regio bij de grens met Syrië neemt een twee de, Syrische, vrouw. De meisjes zijn goedkoper dan Turkse bruiden. Volgens vicegouverneur Aylin Kiric Duman in Sanliurfa is het een groeiend probleem. Polygamie is officieel verboden in Turkije, maar komt in het arme zuidoosten nog veel voor. Ook voor de oorlog werd er door Turkse mannen over de grens getrouwd, maar niet op deze schaal. Turkse vrouwen zijn bang dat hun man ineens met een Syrische Kuma komt aanzetten. PRETORIA TEL AVIV CAIRO DRESDEN sreis iterth wana# Met Nederlands sprekende fietsbegeleider! vanaf Elke avond gezellig programma in het hotel! vanaf 8 daagse excursiereis Tirol, Kufstein en Tegernsee Hoogtepunten van de reis Stadswandeling Kufstein Natuurtocht Tegernsee Rondvaart Achensee Wandeling Hinterthiersee Stadswandeling Innsbruck Chiemsee en Herreninsel Swarovski Kristallwelten Vertrekdata en prijzen 14 mrt 28 mrt 26 apr 23 mei, 6 jun van 359,- vóór slechts 339, van 359,- vóór slechts 299, van 399,- vóór slechts 379, 429, 11, 25 Jul, 1,15, 22, 29 aug, 12 sep 439,- 18 okt 429,- 25 okt 399,- 31 okt van 399,-vóór slechts 369 7 nOV van 399,-vóór slechts 299,- Hoogtepunten van de reis 6 fietsdagen met iedere dag een prachtige route! Onder andere: Routes langs rivier de Inn Route door het Brixental Route door het Zillertal Route naar de Chiemsee en de Walchsee Vertrekdata en prijzen 16 mei EXTRA INGEKOCHT! 499,- 30 mei VOL 499,- 4 jul Nog maar 1 plek 499,- 18 jul Nog maar 1 plek 499,- 1 aug EXTRA INGEKOCHT! 499,- 8, 29 aug 499,- 12 sep 489,- 5 daagse muziekreis Muziekspektakel in Tirol Incl. drankarrangement tijdens avondprogramma! Jj Hoogtepunten van de reis Tiroolse avonden met (live) muziek Tiroler Bauernbuffet met Tiroolse specialiteiten Dansavond met live muziek Leuke uitstapjes naar onder andere: Kufstein Innsbruck Merentocht Schliersee, Tegernsee en de Achensee Vertrekdata en prijzen 13 okt 19 okt 16 dgn Tiroler Alpenspektakel |8dgn Tirol Oberperfuss Cr ^'Sa«zburg, Achensee ^j^°U<irchberg All Inclusive va. 569'. Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (bootjovertochten en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider. Verzorging is per reis verschillend. De twee- tot vijfdaagse reizen worden gereden met Tourist Class touringcars. Reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars. Genoemde kortingen zijn alleen geldig op nieuwe boekingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9