Relatie ZEEUWS-VLAANDEREN En nu weer even normaal Carnavalsvierder schopt stennis almanak Vakbond maakt zich zorgen over reiskostenregeling medewerkers vanwege speciale Zeeuws-Vlaamse situatie. UitCids Heeft nummer 146 epo gebruikt? TERNEUZEN - De verhuizing van medewerkers van het belasting kantoor in Terneuzen naar het wa terschapskantoor in Middelburg begint al 1 mei, terwijl er voor het personeel wat betreft onder meer reiskosten nog van alles geregeld moet worden. De operatie moet 1 juni afgerond zijn. Dat het belastingkantoor in Ter- neuzen dichtgaat, is - hoewel er nog actie tegen is gevoerd - al ja ren bekend. Wanneer en waar naar toe de verhuizing zou zijn, bleef lang onduidelijk. Aan die on zekerheid komt binnenkort een einde. De Belastingdienst concen treert de Zeeuwse vestigingen - Goes en Terneuzen - in Middel burg. Van de 250 medewerkers trekken er 150 in het kantoor van waterschap Scheldestromen en honderd kunnen bij Rijkswater staat terecht. Het waterschap maakt een verdieping vrij door voor het eigen personeel flexibele werkplekken in te richten. De verhuizing is geregeld, maar volgens Albert van der Smissen, voorzitter van de NCF, de groot ste vakbond bij de Belasting dienst, is nog lang niet alles rond. Vooral over het reizen naar Mid delburg en de reiskostenvergoe ding is nog veel onduidelijkheid. De Belastingdienst heeft voor re organisaties landelijke regelingen, waarbij voor het reizen wordt in gezet op openbaar vervoer. „De si tuatie in Zeeuws-Vlaanderen is echter niet te vergelijken met veel andere delen van Nederland. De afstanden zijn groot. Het open baar vervoer is beperkt. Boven dien zit je ook nog met een Wes- terscheldetunnel waarvoor je - als je toch met eigen vervoer reist - tol moet betalen", geeft Van der Smissen weer wat hij vaak aan de Belastingdienst-leiding duidelijk moet maken. Voor het personeel in Terneuzen is al geregeld dat hun reiskosten vergoeding niet in vier jaar, maar in vijf jaar wordt afgebouwd. Ze krijgen daarna nog het normbe drag van 86 euro per maand. Van der Smissen: „Daar kom je niet zo ver mee." Hij wil daarom specifie ke afspraken proberen te maken voor de 75 medewerkers die vol gens hem nog in Terneuzen wer ken. Van der Smissen denkt on der meer aan de inzet van extra lijnbussen, als daaraan genoeg be hoefte blijkt te zijn. Hij gaat daar over gesprekken voeren met de ge meente Terneuzen en de provin cie. Ook gaat hij proberen de ver goedingenregeling op te rekken naar tien jaar. „Dat kost wat, maar de mensen hebben deze verhui zing niet gewild." Wat er met het Terneuzense belas tingkantoor gebeurt, is onbekend. Dat is straks aan de Rijksgebou wendienst. HARING HAPPEN SAS VAN CENT - Een 22-jarige car navalsvierder uit Sas van Gent is in de nacht van maandag op dins dag aangehouden nadat hij twee portiers en de eigenaar van een ca fé aan de Oostkade meerdere klap pen gaf. Agenten zagen de Betekop een an dere carnavalsvierder een vuist slag in het gezicht geven en arres teerden hem. De amokmaker ver zette zich tijdens zijn arrestatie en beledigde de agenten tijdens zijn rit naar cellencomplex Toren- tijd in Middelburg. De Sassenaar bleef vastzitten tot hij nuchter ge noeg was voor verhoor. De Bevelandse knaap van net elf heeft voor zichzelf al besloten dat het op termijn bereiken van de hu welijkse staat niet zijn allerhoogste prioriteit heeft. Dat weerhoudt hem er niet van om een bovenmatige be langstelling aan de dag te leggen voor de relatiegeschiedenis van de medemens. Zo ondervraagt hij zijn ouders regel matig over hoe zij ooit nader tot el kaar zijn geraakt en ook anderen hoort hij uit. Laatst waren zijn opa en oma - eer daags vijftig jaar getrouwd - op be zoek en wilde hij eveneens het naad je van de kous weten. „Zeg, hoe heb ben jullie elkaar eigenlijk ontmoet? Via een datingsite Harpiste Lavinia Meijer kiest eigen weg Belastingkantoor al 1 juni weg door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl DONDERDAG 6 maart 2014 SINT JANSTEEN - Prins Pim den Eersten (I), heerser van het Rattenrijk Sint Jansteen, had op Aswoensdag in café Ambiance de eer de eerste haring te proeven van het tra ditionele haring happen. De dag na carnaval denken een heleboel leutvierders dat zo'n visje helpt tegen de kater als een soort van laatste redmiddel. Het haring eten is ech ter een katholieke traditie om het begin van de vasten tijd, een vleesloze periode, te markeren. Het echtpaar Lansman, uitbaters van Ambiance, houden het haring hap pen nu voor het achtste jaar. Wim: „We draaien geen car navalsmuziek meer, maar er is wel veel bier. Die vis moet immers wel zwemmen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65