'Het zien van zo'n hesje doet al wat' 'Goes' bedrijf had rolletje in Heineken-ontvoering' Kinderburgemeester mflMECff Gemaal Waarde kan na aanpassing meer water uit polders wegwerken BEVELANDEN en THOLEN 27 Plafonds - Sierlijsten - Verlichting meer plastic letters en cijfers' een rol had gespeeld. De ontvoerders zouden daarmee een vals kente ken hebben gemaakt dat op een in de zaak gebruikte blauwe Citroen was bevestigd. Van Beek heeft daarop de dossiers er nog eens bijgepakt en het verhaal blijkt te kloppen, mailde hij giste ren aan De Koperen T\iin. 'Een van de aangehouden verdachten had verklaard dat ze in augustus 1983 de plastic letters en cijfers bij de firma Knieriem in Goes had den gekocht. Rechercheurs kre gen dat destijds (januari 1984) be vestigd, omdat er nog een kopie van de aankoopbon was.' GOES - Alle kinderen uit de groe pen 6 en 7 van de basisscholen in de gemeente Goes kunnen zich weer verkiesbaar stellen voor het kinderburgemeesterschap. Daarvoor dienen zij vóór 30 april een ingevuld formulier in te stu ren dat onlangs op alle basisscho len is uitgedeeld. Het formulier is ook te downloaden via www.goes- kinderstad.nl, voor kinderen die het zijn kwijtgeraakt of die niet in de gemeente Goes op school zitten maar er wel wonen. Op za terdag 23 augustus zullen de twaalfde kinderburgemeester van Goes en twee wethouders wor den geïnstalleerd. De kinderburge meester wordt gekozen door de Goese bevolking. Tot die tijd is het huidige kinder college nog actief met erg leuke dingen. Ze worden voor veel acti viteiten gevraagd, zoals de ope ning van de Markt van Hoop, het jubileum van de brandweer en de Hollandse Hoevedag. Marleen, Carmen en Ming Yiem kunnen het hun opvolgers aanbevelen, want het is leuk en leerzaam. Oud-hoofdinspecteur en auteur van het boek 'Meneer Heineken, het is voorbij' Gert van Beek, die dinsdagavond een lezing gaf in boekhandel De Koperen Tuin, werd na afloop aangesproken door een aanwezige. Die vertelde dat een Goes' bedrijf 'in onder SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners van Sint-Maartensdijk moeten nog even wachten, maar over een paar weken lopen de gele hesjes van het buurtpreventieteam ook bij hen door de straten. „We gaan overal lopen, zelfs op het indus trieterrein, want daar staat ook nog een aantal woningen", zegt coördinator William Westveer. Het team bestaat nu nog uit zes mensen. „Daarom gaan we de eer ste periode proberen om één of twee keer per week de straat op te gaan", zegt mede-coördinator Mar tin Gunter. De 27-jarige inwoner van 'Smerdiek' reageerde op de op roep van de gemeente. „Het moet een beetje in je zitten om zoiets te willen doen. In het dagelijks le ven ben ik ook militair en actief in de beveiliging van de lucht machtbasis in Woensdrecht." Gunter is het jongste lid van het team. „Ik hoop dat we het buurt preventieteam uit kunnen bou wen tot een ploeg van twintig tot dertig mensen en zo een voor beeld kunnen zijn voor de hele ge meente", zegt hij. Zowel Gunter als Westveer zijn van mening dat Sint-Maartensdijk, meer dan ande re kernen in de gemeente, een stadje is. Dat komt tot uiting in een meer diverse bevolkingssa menstelling. In tegenstelling tot dorpen, waar een hechte (religieu ze) gemeenschap is, spreken men sen elkaar minder snel spontaan aan op eikaars doen en laten. Voor zijn woonplaats hoopt Gun ter dat het mensen zich veiliger gaan voelen. „Alleen al het feit dat mensen regelmatig de hesjes over straat zien lopen, doet wat." Eén van de twee huidige pompen is nauwelijks in staat water te lo zen als het hoog water is op de Westerschelde. Door het gemaal te verbouwen, is dit probleem ver holpen en wordt de maalcapaci- teit met tien procent vergroot. Door de aanpassing wordt het mo gelijk om ook in de winter het te veel aan regenwater uit de Frederi- capolder via het gemaal Waarde te lozen. Nu gebeurt dit alleen 's zomers; in de wintermaanden wordt het water afgevoerd via de Reigerbergsche polder. Volgens het waterschap hebben boeren in de Reigerbergesche daardoor geen hinder meer van het brakke water uit de Fredericapolder. De verandering wordt geregeld in het nieuwe peilbesluit Zuid-Beve- land-Oost, dat ter inzage ligt. Een andere ingreep die door het nieu we besluit wordt uitgevoerd, is het vervangen van meer dan hon derd duikers. Deze ondergrondse verbindingen tussen sloten liggen soms op verkeerde hoogte, waar door het water niet goed door stroomt. Ook worden ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal water gangen uitgediept. Daarmee kan water vanuit de Brabantse Wal be ter worden afgevoerd naar Bath. DONDERDAG 6 MAART 2014 Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f,, Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl www.goeskinderstad.nl GOES - Het Goese bedrijf J. Knie riem BV, dat deze week in het nieuws was omdat er een Filipijnse mega-order is binnengehaald voor het produceren van maar liefst 20 miljoen nummerplaten voor dat land, speelde dertig jaar geleden onbewust en ongewild een rolletje in de Heineken-ontvoering. Onder toeziend oog van de media spreekt coördinator William Westveer de eerste 'klant' van het buurtpreventi- team in Sint-Maartensdijk aan. foto Leo Adriaansen PLAFONDS door Joeri Wisse WAARDE - Waterschap Scheldestro- men gaat de capaciteit van het ge maal bij Waarde verbeteren. Na de ingreep, die een miljoen euro kost, kan meer overtollig water uit de omliggende polders op de Wester- schelde worden geloosd. Daarmee kan het waterschap steeds heviger wordende buien beter opvangen. Waterschap Schelde- stromen vergroot de capaciteit van het gemaal met tien procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63