Pieter Poot, een kroniek van de Nieuwe Wereld Podiumagenda 2 UIT Over de markante Stuyvesant valt heel wat meer te vertellen dan wat er aan bod komt in de voorstelling, Pieter Poot, een kroniek van de Nieuwe Wereld. Het gaat over de aankoop van Manhattan, over het ontstaan van de kolonie Nieuw Ne derland en haar hoofdstad Nieuw Amster dam tot aan het moment dat Pieter Stuy vesant in 1664 de kolonie moet overdragen aan de Engelsen, die de naam veranderden in New York. Stuyvesant was een koppige, halsstarrige vechtersbaas, dat is wel duidelijk. En juist daarom voelt het in ieder geval wel goed dat hij zijn stad niet in puin heeft laten schieten, zoals zoveel zogenaamde leiders dat vaak wel deden en tot op de dag van vandaag nog steeds doen. Ankie, Nanne en Tseard bezin gen en vertellen het verhaal met humor en een kwinkslag maar ook met grote betrok kenheid. De zang wordt ondersteund met gi taar, cister, mandoline, concertina, piano en contrabas. Nanne Kalma Ankie van der Meer zingen dan weer in het Nederlands, het Fries, het Esperanto en het Engels. Ze maakten eerder een muziektheaterpro gramma over Henry Hudson De Halve Maen. Ze 'hebben iets met Amerika'. De muziek van componist Einaudi is de basis voor het programma 'Scenes' van Lavinia Meijer. De harpiste treedt 8 maart op in de NH Kerk van Waarde bij Podium Reimerswaal. Muziek zat aan vankelijk nau welijks in de opvoeding van Lavinia Meijer (1983). Ze was meer een kind van knutselen en teke nen. Maar toen leeftijdgenootjes op de basisschool voor een instru ment kozen, vond Lavinia dat ze niet achter kon blijven. „Dan maar iets dat anderen niet kie- 8 maart, Nieuw Amsterdam, de Indianen (met hun kant van het verhaal), en Pieter Stuyvesant, ofte wel 'Zilverbeen'. Ankie Vermeer, Nanne Kalma en Tseard Nauta in In Razzmatazz - Oost-Souburg, aanvang 21.00 uur, kaarten 13,50 euro. Nanne Kalma en Ankie van der Meer in hun theaterprogramma Pieter Poot. DONDERDAG 6 MAART Goes Komedie 'Liefde Enzo', De Mythe, 20.00 uur Old Man Markley, Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Presentatie Slibreeks-boekje van Jan Brokken 'De stad van Morandi', Aula Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur Oostburg Cabaret: Vrouw Holland 'Brave meisjes komen in de hemel', Ledeltheater, 20.15 uur VRIJDAG 7 MAART Goes Concert The Martin Mans Formation, Ontmoetingskerk, 20.00 uur Middelburg Het Internationaal Danstheater 'Fado', (Inleiding 19 u., Stichting Vier het Leven). Schouwburg, 20.00 uur Gerard van Maasakkers met 'Allez', 't Spiegeltheater, 20.00 uur Nieuw- en SL Joosland Niki Romijn theaterconcert 'Bird', Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Vlissingen 'Truckstop', De Zeeuwse Komedie, Vestzak'99, 20.30 uur ZATERDAG 8 MAART Axel Komedie 'Martha en Mathilda', Toneel vereniging Spektakel, De Halle, 20.00 uur Ellewoutsdijk Show 'Mooi Zeeland' met kleder drachtpresentatie en kooroptreden, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Voice Male, Big Bang a capelle theater- concert, De Mythe, 20.00 uur Anneke van Giersbergen Pil Blue, Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Jeugdtheater (6+) 'Mr. Finney', naar boek van prinses Laurentien en Sieb Post- huma, Schouwburg, 15.00 uur 'Het geheugen van water', Het Middel burgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Blue Grass Boogiemen, De Spot, 21.00 uur Nieuw- en St Joosland Theaterconcert Annemarieke Coen- ders en Wim Sebo, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Jacco Ricardo meets symfonisch or kest Apollo, Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Muziektheater 'Pieter Poot' in de Nieu we Wereld, Razzmatazz, 21.00 uur Ritthem Klucht 't Hof van Eden', Toneelver. Tot Leringhe ende Vermaeck, Dorpshuis, 2Q.00 uur Terneuzen Dana Winner 25 jaar 'Chan Rak Khun, Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Masterclass pianiste Marietta Petkova, Ter Reede, 13.30 uur Truckstop', De Zeeuwse Komedie, Vestzak'99, 20.30 uur Waarde Harpiste Lavinia Meijer met haar pro gramma 'Scenes', Hervormde Kerk, 20.00 uur Zierikzee Smartlappengala met Willie en de Bil lies, Brogum Pop Cultura, 21.00 uur ZONDAG 9 MAART Axel Komedie 'Martha en Mathilda', Toneel vereniging Spektakel, De Halle, 15.00 uur Middelburg 'Het geheugen van water', Het Middel burgs Theater, Minitheater, 14.30 uur Rocksessie, cafe 't Schuttershof, met Andrew Elt. Oostburg Pop/klassiek Iris Kroes Thus', Ledeltheater, 15.00 uur Terneuzen Pianorecital Marietta Petkova, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Countrymiddag, Atrium Ter Reede, 14.00 uur Muziek Podium Zeeland: Euterpe Baro- qye Consort met Sarah van Mol (so praan), St. Jacobskerk, 15.30 uur DINSDAG 11 MAART Middelburg Cabaret Ashton Brothers 'Treasures', Schouwburg,. 20.00 uur Terneuzen Prometheus-lezing met Redmond O'Handlon, Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Mirjam Oldenhave's theatershow 'Flits', HZ Cult, Arsenaaltheater, 14.30 u. en 19.00 uur Wissenkerke CD-presentatie 'Wissenkerke, uit de zee herrezen', Gemeentehuis, 19.00 uur Zierikzee Lezing Franca Treur, Campus Cultura, 19.30 uur WOENSDAG 12 MAART Geersdijk Lezing door Commissaris van de Ko ning Han Polman, Drenthehuis, 20.00 uur Terneuzen Cabaret Pieter Derks 'Van Nature', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Cabaret Kim van Zeben Syndroom van Zeben, Vestzaktheater, 20.15 uur Ellewoutsdijk Seniorenmiddag met het shantykoor De Dekzwabbers, kerkje van Ellesdiek, om 14.30 uur. door René de Dreu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42