Snowboarder Merijn Koek gaat voor top tien SPORT 33 Koek heeft het over terreurdrei ging, net als de nieuwslezers, maar zijn toon is zorgeloos. Over zichzelf zegt hij dat hij noncha lant kan overkomen. De Eindhove- naar, die werd geboren zonder on derarmen en zijn rechteronder- been mist, is toevallig in de top sport beland. Nu zit hij in Sotsji (vrijdag 14 maart komt hij in ac tie). „Eigenlijk doe ik het vooral voor de lol." Koek was altijd al bezig met sport. Zijn ouders stimuleerden hem al op jonge leeftijd om zijn lichaam uit te dagen. „Al was ik waarschijnlijk ook gaan sporten als ik géén handicap had gehad." Voetballen, fietscrossen, skate boarden; hij deed het allemaal, maar stopte in zijn jeugdjaren noodgedwongen met al die disci plines. Of hij mocht door zijn beenprothese niet aan wedstrij den meedoen, dan weer ver dween de uitdaging. „En skate boarden vond ik heel leuk, deed het vier jaar lang dagelijks, maar na een operatie aan mijn rechter been was het juiste gevoel weg." Toch zou alles op zijn plek vallen. Zijn ouders gingen op winter sport en met de sneeuw kon Koek al snel goed overweg. Eerst op de ski's, daarna op een snowboard. „Ik werd op een gegeven moment gescout, toen ik terug in Neder land was. Daarna heb ik contact gezocht met andere paralympi sche sporters, die me verder hiel pen. Daarna wist ik dat ik hier mee verder wilde." Vanuit zijn hoofdkwartier in Eindhoven, waar hij zelfstandig woont, werd een route naar Sotsji uitgestippeld. „Ik train vijf keer in de week. Drie keer fysiek en op de andere twee dagen dan sta ik op m'n board. Ik heb al maanden geen druppel al cohol op en eet gezond. Soms is het moeilijk om zo gediscipli neerd te leven, maar dat moet als je serieuzer met je sport wil om gaan. Maar goed, m'n vrienden ko men nog steeds langs en mijn vriendin kan ik ook vaak zien." Door de keuze die hij maakte, weet hij dat een plek bij de top-tien erin moet zitten. „Zeker. Al is het podium niet realistisch. Tenzij er een paar vallen, dan kan er meer gebeuren." Koek is in het nadeel, weet hij, vooral tijdens de start. Door zijn handicap kan hij zich niet lanceren zoals zijn concurren ten, waarvan een groot deel bo vendien opgroeide in de sneeuw. „De meeste jongens hebben een handicap aan hun onderlichaam. Ik mis ook mijn onderarmen, dat is moeilijker starten en daarnaast is het óók lastiger om in balans te blijven." Ogenschijnlijk maakt de Eindho- venaar zich niet zo druk; hij ziet wel hoe zijn race gaat verlopen. Toch is hij stiekem wel bezig met de toekomst. Op sportief en maat schappelijk vlak. „Ik ben nu klaar met mijn MBO-studie Marketing Communicatie aan het johan Cruyff College en na de Spelen hoop ik een baan te vinden. Al lijkt het me ook mooi om door te gaan tot Zuid-Korea in 2018. Door het snowboarden kom ik op veel plekken in de wereld. Supergaaf." Voor elke supporter een WK-kaartje Het Nederlands elftal krijgt op het WK in Brazilië bij el ke groepswedstrijd steun van zo'n 5000 supporters. Ie dereen die zich heeft aange meld voor een kaartje kan de reis naar Brazilië boeken. Vanwege de grote afstand en de hoge reiskosten was al de verwachting dat de vraag het aanbod niet zou overstij gen. Tijdens het vorige WK in Zuid-Affika, zaten ook zo'n 5000 Oranjefans per wedstrijd op de tribune. Vantomme sprint wint CP Samyn De Belgische wielrenner Maxime Vantomme heeft de GP Samyn gewonnen, de openingskoers van het Waal se wielerseizoen. De 27-jari- ge renner van het Franse ploegje Roubaix Lille Métro- pole klopte in de sprint Alek- sej Tsatevitsj, de Russische winnaar van vorig jaar. Bij de vrouwen ging de zege naar Emma Johansson uit Zweden, die Ellen van Dijk opvolgt op de erelijst Trainer Aandewiel snel weg bij FC Oss Gert Aandewiel vertrekt na dit seizoen bij FC Oss. De 44-jarige trainer werkt pas een halfjaar bij de club uit de Jupiler League. Aande wiel werd in september aan gesteld als opvolger van An ton Janssen, die overgestapt was naar NEC. FC Oss staat na 29 wedstrijden op de voorlaatste plaats, met al leen Achilles'29 onder zich. Het contract met Aandewiel loopt aan het einde van dit seizoen af. Lurling wacht ingreep aan knie Anthony Lurling staat voor lopig even aan de kant bij sc Heerenveen. De aanvaller heeft een blessure aan de lin kerknie. Lurling ondergaat volgende week maandag een ingreep aan de gekwet ste knie om de aard van de blessure vast te stellen. Dan wordt ook duidelijk hoe lang de speler uit de roulatie zal zijn. Lurling (36) kwam tijdens de winterstop over van NAC Breda. Corendon blijft schaatssponsor Corendon blijft zijn schaats ploeg sponsoren tot en met de Spelen van 2018. Het team keerde terug uit Sotsji met vijf plakken. Goud (ploegachtervolging) en zil ver (5000 meter) voor Jan Blokhuijsen, goud (ploegach tervolging) en brons (1500 meter) voor Lotte van Beek en goud (ploegachtervol ging) voor Marrit Leenstra. „Ik heb genoten in Sotsji", al dus directeur Uslu. >- DONDERDAG 6 MAART 2014 I Kevin Strootman probeert Paul Pogba van Frankrijk met handen en voeten in bedwang te houden, foto Maurice van Steen/VI Images door Bart Hoffman EINDHOVEN - Het is begin januari als we de paralympische snow- boardcrosser Merijn Koek spreken. „Wat kun je allemaal verwachten van de Olympische Spelen? Ik weet het niet, het wordt mijn eerste keer. Ik hoop dat ze een beetje rus tig aan doen met die aanslagen." Snowboarder Merijn Koek gaat niet voor een medaille in Sotsji. Een plaats bij de beste tien is realistischer. AMSTERDAM DOUR OSS HEERENVEEN BADHOEVEDORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33