I zijn 7777ste klant ingeschreven PLAMECO WALCHEREN 27 Mummiedag in Zeeuws Museum Burgemeester Letty Demmers maakt rondgang door de wijk. „Je krijgt hier jeukende handen om aan de slag te gaan." VLISSINGEN - De Vlissingse wijk Bossenburgh krijgt cameratoe zicht op het Sterkenburgplein. Burgemeester Letty Demmers zegde 'dit gisterochtend toe tij dens een rondgang met vertegen woordigers van de wijkvereni- ging. De plaatsing van de camera is on derdeel van een herschikking van het tiental camera's dat de ge meente op diverse plekken heeft staan. Bewoners en omwonenden van het Sterkenburgplein ervaren al jaren overlast van jongeren die een overhangend deel van een wo ningencomplex als hangplek ge bruiken. In de wijk gold ook al eens een sa menscholingsverbod. Dat soort maatregelen heeft wisselend suc ces. „We blussen wel steeds de brand boven de grond, maar on der de grond gaat het door", ver telden de wijkvertegenwoordi- gers. Die wijten de problemen vooral ook aan de aanwezigheid van een tiental 'probleemgezin nen' en aan verwaarlozing van de bestrating en het groen door de gemeente, „We zijn daarvoor af hankelijk van enkele ambtenaren. Plekken die er nog goed bij liggen worden groots opgeknapt, en slecht onderhouden gedeelten blijven verwaarloosd. Het is maar net welke ambtenaar je treft. De weinige middelen worden slecht verdeeld", luidt de klacht van de wijkvertegenwoordigers. Die lieten de burgemeester zien hoe de gemeente en ook sommi ge bewoners de wijk verwaarlo zen. „Ie krijgt hier jeukende han den om aan de slag te gaan", moest Demmers erkennen. Er was ook goed nieuws. Er ko men steeds meer jongeren af op de activiteiten van de wijkvereni- ging, en vooral ook van ROAT, (Reach Out and Touch), de stich ting die zich creatief bezig houdt met risico-jongeren. Dat doet de wijk goed. Maar er is nu een schreeuwend gebrek aan accom modatie. Zo moet de wijk zich be helpen mét een vergader- en acti viteitenhokje van twee bij twee meter. ROAT zoekt in Vlissingen naar een motorcrossbaan. rS Goes draagt stevig bij, dit jaar 70.000 euro. Voor volgend jaar moeten weer nieuwe afspraken worden ge maakt. „Ik hoop op een structure le subsidie", zegt coördinator Nel Bouterse. „Want je kunt eigenlijk Eerst was er nog schaamte als je naar de Ruilwinkel ging, nu is het een sport niet meer om de Ruilwinkel heen." Er zijn nog wel wat wensen. Een oplossing voor het parkeerpro bleem bijvoorbeeld. „Ik heb al vaak voorgesteld om de vergunninghoudersplekken hier in de buurt overdag betaald parke ren te maken, maar dat krijgen we er niet doorheen bij de ge meente." Gelet op de gestage groei zou een groter pand wellicht ook geen overbodige luxe zijn? Er staat genoeg leeg in Goes, weet ook Bouterse. „Maar wat kun je langdurig huren? Hier kunnen we nog tot minimaal 2020 blijven en dit gebouw is aangepast voor on ze activiteiten. We zitten hier voorlopig nog prima." RUILWINKEL IN GOES Duchess of swing in Workshop digitaal Historische Kerk fotoboek maken Duchess of Swing geeft zater dag 8 maart een concert in de Historische Kerk Souburg. Duchess of Swing is een Big band die uit alleen vrouwen be staat. Zij brengen swingende bigband jazz. Het repertoire be staat uit nummers van o.a. Co- Ie Porter. Het concert begint om 20.00 uur. Entree kost 12,50 euro in de voorverkoop, en 15 euro aan de ingang. Publiek welkom bij repetitie Windbroke Windbroke houdt vandaag van af 20.00 uur in het dorpshuis in Ritthem een oefenavond waar iedereen welkom is om te komen luisteren. Windbro ke speelt muziek van Keltische origine, uit Ierland en Schot land maar ook uit het Spaanse Galicië en het Franse Bretagne. Wie vanavond niet kan, kan la ter deze maand alsnog. Ook op 27 maart houdt Windbroke een oefenavond om 20.00 uur. Stichting Welzijn Veere biedt een workshop aan waarin wordt geleerd hoe je een digi taal fotoboek kunt maken. De lessen zijn op 11 en 18 maart in het kantoor van de stichting aan de Schoolstraat 4 in Oostka- pelle. De workshop is bedoeld voor mensen van 55 jaar en ouder uit de gemeente Veere. Opgeven via 0118-583687 of a.wisse@welzijnveere.nl Opfriscursus snoeien hoogstamfruitbomen Landschapsbeheer Zeeland geeft zaterdag 8 maart een op friscursus over het snoeien van hoogstamfruitbomen. Deze is bedoeld voor deelnemers die de reguliere cursus al gevolgd hebben. De cursus is in de buurt van Biggekerke en duurt van 9.00 tot 15.00 uur. Aanmel den kan op info@slz.land- schapsbeheer.nl (liefst met tele foonnummer) of 0113-230936. Deelname kost 25 euro. Het Zeeuws Museum in Mid delburg houdt vandaag, en dus niet zoals abusievelijk eerder vermeld gisteren, van 13.30 tot 16.00 uur een mummiemiddag. Deelnemers kunnen mummie brood proeven en meedoen met een workshop waarin ze zelf een mummie kunnen ma ken. Deelname aan de work shop kost 5 euro, toegang mu seum is gratis. Reserveren wordt sterk aanbevolen: 0118-653000. Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 Plafonds - Sierlijsten - Verlichting DONDERDAG 6 MAART 2014 Cameratoezicht op plein Bossenburgh door Henk Postma i Wijkvertegenwoordigers leiden de burgemeester langs de hangplek die cameratoezicht krijgt, foto Lex de Meester Coördinator Nel Bouterse De Ruilwinkel begon zeven jaar ge leden aan de Kuyperlaan in de Goese Polder. Het is een initiatief van de Stich ting Maatschappelijk Werk en wel zijn Oosterschelderegio (SMWO). Er werken 35 a 40 vrijwilligers. Per dag komen er tussen de 125 tot 150 bezoekers. De Ruilwinkel is maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en elke eerste zater dag van de maand van 12.00 tot 16.00 uur. Ook is er met enige re gelmaat een rommelmarkt. Meer informatie: www.ruilwinkel- goes.nl OOST-SOUBURG OOSTKAPELLE RITTHEM MIDDELBURG BIGGEKERKE Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f.. Columbusweg 3,4462 HA GOES www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27