Huizen op locatie kerk Croepsvakantieverblijf bij Kustlicht mag niet 'Ik geloof in de meerwaarde van de mimakker' WALCHEREN 25 Nieuw planetarium in sterrenwacht Tijdens de landelijke sterren kijkdagen op vrijdagavond 7 en zaterdagavond 8 maart is ook de Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg open. Vrijdag avond wordt een nieuw pla netarium officieel in ge bruik gesteld. Als het onbe wolkt is, kan met telescopen naar de planeet Jupiter, de maan en de Orion-nevel ge keken worden. De sterren wacht zit aan de Heren gracht 52 en is beide avon den open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Lezing over natuurwetenschap Prof. dr. F.H. van Lunteren spreekt vrijdag van 16.45 tot 18.45 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg over natuurwetenschap in een moderne samenleving. Hij laat zien dat het begrip energie de grote innovatie was van de 19e eeuw en dat het begrip informatie in on ze maatschappij een soortge lijke rol lijkt te gaan spelen. Familiemiddag in Terra Maris Terra Maris in Oostkapelle houdt vandaag (en niet giste ren zoals eerder abusievelijk gemeld) van 12 tot 16 uur de familiedag 'Rovers, heksen en kwakzalvers'. Door heel het museum en de tuin zijn vandaag doe-activiteiten en kunnen spellen gespeeld worden. Deelname: en treeprijs museum plus 2 eu ro per persoon voor deelna me aan alle activiteiten. Aan melden is niet nodig. Recital met werk van J.S. Bach Klavecinist Pieter Dirksen geeft vrijdag 7 maart een concert in de Doopsgezinde Kerk in de Lange Noord straat in Middelburg. Hij geeft een recital dat geheel gewijd is aan het werk van Johann Sebastian Bach. Het concert begint om 20.00 uur. Toegangsprijzen bedra gen vijftien euro. Donateurs betalen dertien euro, studen ten acht euro. Ttaee optredens van Sing@Sea Vocal group Sing@Sea houdt twee kooravonden op vrij dag 7 maart in de Halve Maan te Oostkapelle en op zaterdag 8 maart in het Schuttershof in Domburg. Het koor wordt begeleid door de pianisten Jeanine Jansen en Aukje de Dreu. Ook is er een gastoptreden van het strijkensemble Musi- ca di Strada, dat bestaat uit vijf jongeren van de Zeeuw se muziekschool. De aan vang van beide avonden is 20.00 uur. MELISKERKE - Het dorp Meliskerke krijgt een nieuw wijkje met der tien huizen en een blok met even zoveel garageboxen. Die worden gebouwd aan de Bergweg, daar waar de Ichtuskerk is gesloopt. Het gaat om een rij van vijf le vensloopwoningen en een rij van acht kleinere huizen die ook ge schikt zijn voor starters. De hui zen zijn zowel te koop als te huur. Een informatiebijeenkomst in Me liskerke trok dinsdagavond veel belangstellenden. Wisse Vast goed, die de verkoop of verhuur regelt, heeft goede hoop dat snel met de bouw kan worden gestart. Bouwbedrijf Schrijver uit 's Gra venpolder begint met de werk zaamheden zodra een groot deel van de te bouwen huizen alvast is verkocht of verhuurd. Het project is ontwikkeld door Duinstaete B.V te Kruiningen, die daarvoor de grond kocht, en een overeenkomst sloot met de ge meente. B en W gingen graag ak koord, ook al omdat het uitbrei dingsplan Meliskerke inmiddels is volgelopen. De vijf levensloop woningen krijgen op de begane grond ook extra slaapkamers en een badkamer. Op de lx>venverdie- ping komen nog eens twee ka mers. Ze krijgen elk ook een tuin tje. De acht kleinere huizen krij gen een woonkamer en twee slaapkamers. Die zijn te koop van af 159 500 euro of te huur vanaf 655 euro per maand. ZOUTELANDE - De gemeente Veere weigert vooralsnog toestemming voor de bouw van een groepsva- kantieverblijf bij Duinpark Het Kustlicht in Zoutelande. Het Kustlicht wil de accommoda tie bouwen bij de toegang tot het duinpark (hoek Houtenburg- seweg/Westkapelseweg), waar nu nog een woninkje staat. De accommodatie mikt op groe pen zorgbehoevenden (zoals gees telijk en lichamelijk gehandicap ten, mindervaliden en rolstoelge bruikers), maar ook op grote fami liegroepen voor gezamenlijke va kanties. Blijkens een ambtelijk ad vies past een dergelijke voorzie ning op die plek en zou het ook een mooie aanvulling zijn op het Veers aanbod voor zorgbehoeven den. Maar B en W zien er niets in zolang niet ook een naastgelegen woning (Westkapelseweg 50) bij het plan wordt betrokken. Die zou dan gesloopt moeten worden, zodat de plek op 'natuurlijke' wij ze kan worden ingericht. Het Kustlicht vindt aankoop en sloop van die woning te duur. B en W geven Het Kustlicht in overweging te bekijken of de hoekwoning niet toch kan wor den aangekocht en gesloopt. TERNEUZEN - „Het kan een licht puntje zijn in iemands dag", zegt locatiemanager van SVRZ Jacque line van den Hil. „We hadden bin nen SVRZ van de opleiding tot mimakker gehoord en waren van plan om er iets mee te gaan doen, toen Maria op ons pad kwam. Zij is bij ons binnengekomen via een stage en sinds 2011 werkt ze als mimakker van SVRZ voor de re gio Zeeuws-Vlaanderen. Toen ik haar eenmaal bezig zag, wist ik dat we haar moesten hebben." Inmiddels heeft SVRZ ook voor de locaties óp Walcheren en de Bevelanden mimakkers aangeno men. Zij zijn eerder dit jaar ge start met een tien maanden du rende opleiding tot mimakker in Eindhoven. „We zijn begonnen met Maria in Zeeuws-Vlaanderen en omdat ze daar heeft laten zien wat ze met cliënten kan bereiken, hebben we nu ook voor onze andere locaties mimakkers aangesteld. Ze zijn bei de werkzaam geweest als verzor gende, maar wij zagen in hen ook potentie als mimakker. Toen ze aangaven dat wel te willen, zijn ze door de opleiding gescreend en geschikt bevonden om de oplei ding te volgen. Calle: „Niet iedereen is er ge schikt voor. Ik zeg niet dat er slechts één type mensen is dat ge schikt is voor dit werk, maar je moet wel iemand zijn die open staat voor gevoelens van bewo ners en goed schakelen tussen je zelf en de rol die je speelt." Van den Hil is ervan overtuigd dat de mimakker een meerwaar de is voor bewoners, maar ook voor personeel. „Het is ook voor het personeel een belangrijke leer school. Als ze Pleunie bezig zien, weten ze daarna vaak beter hoe ze met een cliënt om moeten gaan. Zo moet je je bijvoorbeeld heel geduldig opstellen als ie mand niet meteen reageert." Cal le: „Er was een mevrouw die niet gewassen wilde worden. Dat le verde dramatische tafarelen op voor het personeel. Inmiddels heb ben ze dat wel voor elkaar gekre gen door haar te benaderen op haar eigen niveau, met klanktaal." DONDERDAG 6 MAART 2014 MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE MIDDELBURG OOSTKAPELLE door Henk Postma door Henk Postma m Mimakker Maria Calle brengt een glimlach op het gezicht van een bewoonster van een woning in Ter Schorre, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25