ZEELAND Relatie 'Maar ik stem wel SGP hoor!' Greenpeace-actie bij kerncentrale almanak UitGids Discussie over afblazen van Vlissingen on Wheels op boulevard krijgt nieuw hoofdstuk: de wedstrijd zou te klein zijn. Heeft nummer 146 epo gebruikt? Harpiste Lavinia Meijer kiest eigen weg VLISSINGEN - Het afblazen van Vlissingen on Wheels houdt de gemoederen flink bezig. De orga nisatie van het skeelerevenement werd door ambtenaren van de ge meente geadviseerd geen vergun ning aan te vragen, omdat die toch niet gehonoreerd zou wor den. Volgens de organisatie vooral omdat omwonenden van de bou levard en omgeving hadden ge klaagd over het feit dat de weg naar hun huis was afgesloten. Maar wethouder Marin de Zwarte van de gemeente Vlissingen kwam gisteren met een heel ande re visie. „Het evenement trekt te weinig publiek en heeft niet de landelijke en regionale uitstraling die we wenselijk vinden." De Zwarte bevestigt wel dat er klach ten zijn binnengekomen, maar dit is volgens hem niet de reden dat er geen vergunning wordt afgege ven. Dat is opvallend, want Vlis singen on Wheels laat weten zelfs in gesprek te zijn geweest met een delegatie van de bewoners van de boulevard en de Kenau Hasselaarstraat om over de klach ten te praten. „Er werden oplossin gen gevonden en opgesteld in een brief voor de omwonenden. De brief is ondertekend door ons, de bewoners én de gemeente", ver telt Frans Leijnse van het organisa tiecomité. Verder zou de skeeler wedstrijd volgens De Zwarte te weinig toppers aantrekken. Ook dat countert Leijnse. „Crispijn Ariëns heeft twee keer gewonnen op de boulevard. Die jongen wint een medaille op een WK. Of had de wethouder Sven Kramer aan de start verwacht?" Leijnse laat weten dat hij graag in overleg wil met wethouder De Zwarte. Dat contact is er eerder nog nooit ge weest en daar is Leijnse wel ver baasd over. De kwestie hield veel Vlissingers de afgelopen dagen be zig. Op de facebookpagina Hart van Vlissingen kwamen ruim honderd boze reacties binnen. Ook verschillende politici meng den zich in de discussie. Ze vin den dat het evenement een ver gunning had moeten krijgen. CAMPAGNE IN MIDDELBURG BORSSELE - Actievoerders van Greenpeace hebben gisterochtend geprotesteerd tegen het tot 2034 openhouden van de uit 1973 stam mende kerncentrale in Borssele. Op de koepel van de kerncentrale was een filmprojectie van een kernramp - een explosie van een reactor - getoond. Met de actie wilde Greenpeace laten zien dat het onverantwoord is afgeschre ven kerncentrales in bedrijf te houden. Vorig jaar kreeg Borssele een vergunning om de levens duur met twintig jaar te verlen gen. Exploitant EPZ heeft steeds laten weten dat de kerncentrale in prima conditie is. Greenpeace bracht woensdag een rapport uit waarin staat dat oudere centrales met de dag onveiliger worden. De Bevelandse knaap van net elf heeft voor zichzelf al besloten dat het op termijn bereiken van de hu welijkse staat niet zijn allerhoogste prioriteit heeft. Dat weerhoudt hem er niet van om een bovenmatige be langstelling aan de dag te leggen voor de relatiegeschiedenis van de medemens. Zo ondervraagt hij zijn ouders regel matig over hoe zij ooit nader tot el kaar zijn geraakt en ook anderen hoort hij uit. Laatst waren zijn opa en oma - eer daags vijftig jaar getrouwd- op be zoeken wilde hij eveneens het naad je van de kous weten. „Zeg, hoe heb ben jullie elkaar eigenlijk ontmoet Via een datingsite?" DONDERDAG 6 maart 2014 Gesteggel over skeelerevent door Wendy de Jong en Maurire Steketee pagina 28 en 29: Wie is de baas op de boulevard? "Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Zeeland is goed op weg om de economie te vergroenen en die kennis te vermarkten, maar de pro vincie kan nog nadrukkelijker zijn knowhow op het ge bied van watermanagement te gelde maken. Minister-pre sident Mark Rutte liet dat gisteren weten in Middelburg, waar de WD-leider de campagne van zijn lokale partijge noten glans gaf. Rutte onderkent de negatieve gevolgen van de bevolkingskrimp, maar vindt Zeeland geen econo misch zwakke regio. „Er vinden hier ontzettend veel inno vaties plaats. Niet alleen in de industrie, ook bijvoorbeeld in de landbouw en agrofood. Zeeland kent ook een sterke toeristische sector." Op de Zeeuwse wens voor compensa tie voor het vertrek van rijksdiensten wilde hij niet te diep ingaan. „Jullie krijgen een marinierskazerne." Een ander economisch probleem - de hoge energielasten voor de industrie - is volgens Rutte afdoende opgelost. Wel heeft de moeilijke positie waarin energiebedrijf Delta verkeert, aandacht in het Torentje. „Sluiting van de kolen centrale door hét Energieakkoord heeft natuurlijk gevol gen. Anderszijds blijft de kerncentrale langer open." Op het dossier Thermphos wilde de premier niet reageren. Hij genoot zichtbaar van het tochtje door de Lange Delft, waar iedereen met hem op de foto wilde. Ook mevrouw Schroevers (foto) uit Arnemuiden kwam Mark Rutte de hand schudden. „Maar ik stem wel SGP hoor!" Rutte: „Dat moet u vooral doen!" foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21