100 o MUI Trajectcontrole Zeelandbrug en Westerscheldetunnel buiten werking Camera's hebben effect, ook al staan ze uit Kras Kortingsdagen 'Onderzoek naar Oekraiens geld' Bellende paus soms niet geloofd Beschikkingen voor onverzekerd rijden worden voorlopig niet gestuurd. Het OM vreest te veel bezwaren. 10 en 11 Slachtoffers huiselijk geweld zwijgen nog vaak LEEUWARDEN - Automobilisten die onverzekerd rondrijden, krijgen voorlopig niet automatisch een boete in de bus. Op last van het Openbaar Ministerie (OM) stuurt het Centraal Justitieel Incasso Bu reau (CJIB) de beschikkingen niet naar de overtreders. De aanleiding voor die opschor ting is een uitspraak van het ge rechtshof Arnhem-Leeuwarden. Dat oordeelde onlangs dat bepaal de volautomatisch geïnde boetes onrechtmatig zijn. Het OM vreest te worden overstelpt met bezwaar procedures en heeft daarom de rem op de boete-inning gezet. Woordvoerder Ernst Koelman van het Landelijk Parket Team Verkeer zegt dat het OM dat doet in afwachting van het beroep dat het inmiddels heeft aangetekend tegen het arrest van het hof. Het OM zet in op een spoedprocedu re, maar of de cassatiezaak inder daad snel behandeld kan worden, is nog helemaal niet duidelijk. Als dat nog maanden duurt, kan het betekenen dat tienduizenden boe tes van 390 euro per stuk niet ge vorderd kunnen worden en hun inningstermijn ook verstrijkt. „Het is niet zo dat automobilisten zomaar de dans ontspringen", al dus OM-woordvoerder Koelman. Zie verder pagina 22 en 23 „De dagelijkse registercontroles gaan gewoon door en we stellen ook nog steeds overtredingen vast. Maar de beschikkingen stu ren we inderdaad niet op zolang we geen volledige duidelijkheid hebben over wat van de rechter wel en niet mag. Die hopen we toch snel te krijgen." De wereld is Kras Tot JÊ korting p.p. i Het hof oordeelt dat boetes niet mogen worden opgelegd door een computersysteem als onduidelijk is welke bijzondere opsporings ambtenaar (boa) bij de boeteop legging betrokken was. Voor de 280.000 boetes ter waarde van 109 miljoen euro die alleen al vo rig jaar voor onverzekerd rijden DEN haag - Het kabinet moet di rect onderzoeken of er Oe- kraiense vermogens in Nederland zijn gestald die via corruptie of an dere vormen van misdaad zijn ver kregen. Is dat het geval, dan moet er direct beslag worden gelegd. De Kamer steunde woensdag avond een motie van die strek king van GroenLinks. opgelegd werden, was dat het ge val. Bij dat soort boetes is een alge mene, niet naar een persoon te herleiden boa-code '404040' ge bruikt. Computers van de Dienst Weg verkeer RDW gaan voortdurend na of geregistreerde auto's verze kerd en APK-gekeurd zijn. Bij een VATICAANSTAD - Gewone mensen geloven soms niet dat hij het is, als zij door paus Franciscus wor den gebeld. Dit heeft het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk bevestigd. De Argentijnse bisschop, die op 13 maart één jaar paus is, kwam va ker in het nieuws door met gewo ne mensen te bellen die hem had den geschreven. Zo belde hij met een verkrachte vrouw om haar te troosten. 'hit' gaat er een signaal naar het CJIB en volgt een boete. Jarenlang zijn op die wijze niet alleen verze keringsboetes, maar ook APK-boe- tes geïnd. Het OM bekijkt nog of alle recente boetes en beschikkin gen in nog lopende bezwaarproce dures alsnog ongeldig verklaard moeten worden. DE STELLING UW MENING 295 reacties 8 "71 1688 555530" DONDERDAG 6 maart 2014 Chinese ouderen lonken naar het Westen Zacht voorjaarsweer 12c Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 55 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Voorlopig geen boetes meer door Niki van der Naald Korting op alle reizen met vertrek t/m okt. 2014 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ pagina 2 en 3: Twee talen, één land pagina 8: EU-miljarden naar Kiev foto Dirk-jan Gjeltema Trajectcontroles maken het verkeer veiliger Reageer op pzc.nl Wegblijven regering in Sotsji is een loos gebaar EENS 67% ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1