Captain's Cabin blijft verhuizen Klachten over 'desolate' Aardenburgse Haven I Bressiaanders verdeeld I I Kennisgeving Kernenergiewet 22 ZEEUWS-VLAANDEREN De boerenbruiloft van de Uülen was van twee advocaten. De inzegening van het bruidspaar vond plaats in Coensdike. TERNEUZEN - En weer is Captain's Cabin in Terneuzen verhuisd. De winkel in scheepsantiek is sinds 2000 vier keer naar een andere lo catie verhuisd, steeds op een paar honderd meter afstand van elkaar. Eigenaar Aad Versteeg (80) begon zijn 'handel' in 2000 in een pand je in de Vlooswijkstraat, verhuis de een paar jaar later naar de Kop van de Noordstraat en toen dat pand in het kader van sloop van dat verpauperde gebied tegen de vlakte ging, trok hij in een leeg staand pand vlakbij in de Noord straat. Dat heeft hij ingeruild voor een winkelpand iets verderop. Versteeg: „Het is eigendom van de familie Bosch uit Hulst. Die mensen hebben me uit de brand geholpen, want ik ben bij alle ma kelaars in Terneuzen op visite ge weest. Niemand kon me helpen. En dan was het einde verhaal ge weest." De vroegere kapelmeester op passagiersschepen van de Hol land Amerika Lijn (HAL) woonde jaren in Engeland, waar hij begon Uitbreiding HABOG, wijziging locatie VOG2 en revisie Kernenergiewetvergunning COVRA met het verzamelen en inkopen van scheepsantiek. In de winkel staan in vitrines fraaie modellen van (vooral) histo rische zeilschepen. Het assorti ment telt de meest uiteenlopende scheepsattributen, zoals kompas sen, stuurwielen, schroeven, kij kers, barometers, maar ook schil derijen, foto's en posters. Veel le den van shantykoren in de regio dragen schipperspetjes van Ver steeg. Captain's Cabin is dagelijks open van 10.00 tot 16.00 uur, 's maandags vanaf 13.00 uur. AARDENBURG - In het dagelijks le ven zijn Johannes van de Bareere en Jozefina van deur de Bochte al met elkaar getrouwd en gaan ze als het echtpaar Van de Wijnckel door het leven. Maar boeren bruidspaar van Uülehat waren ze niet eerder geweest. En dat heb ben ze geweten ook. Want de pastoor van Uülehat en frater Venantius lichtten dinsdag uitvoerig het doopceel van Johan nes en Jozefina. Met meer dan vijf tig bewoners van Coensdike en minstens evenveel carnavalsvier ders als gehoor, somden beide geestelijken een litanie aan meer of minder scabreuze en alcoholi sche geschiedenissen en misstap pen uit beider verleden op. Omdat Johannes en Jozefina be hoorlijk aan elkaar gewaagd zijn - beiden maken deel uit van carna valsvereniging de Grasparkieten - leken de Aardenburgers hun idea le boerenbruidspaar te hebben ge vonden. Na de inzegening van het huwe lijk - afgeblust met een verwij zing naar het beroep van beide echtelieden, een glaasje advocaat - gingen Jozefina en Johannes vóór in het feestgedruis op de laat ste carnavalsdag van het voorjaar. Eerst mocht eenieder hen felicite ren op de receptie in de Roode Leeuw, vervolgens barstte het bruiloftsfeest los in 's Lands Wel varen. De bruiloftsgasten moesten nog even naar buiten om op de Kaai de Uüleketelserenade, de afslui ting voor de jeugdige carnavals vierders, mee te maken. Daarna konden ze nog een paar uur door alvorens het carnaval net voor middernacht ook voor hen werd afgesloten. Een getuige van het bruidspaar probeerde 's middags uit te leggen wat het verband tus sen carnaval en het huwelijk was. Ze kwam niet verder dan dat zo wel de trouwerij als carnaval 'fan tastisch zijn om mee te maken'. En je kunt bij allebei de dag erna wakker worden en denken 'da ha'k toch beter nie gedaon', voeg de ze er aan toe. Ook de Kriekenputters in Clinge en de Vossen in Hulst vierden gis teren boerenbruiloft. In Hulst werd ook nog lampionnenop- tocht gehouden, terwijl er een mi- niparade in Sas was en een oude- renbal in Westdorpe. BRESKENS - De ruim vijftig Bressi- aanders en liefhebbers van Bres- kens kwamen er maandagavond niet uit. Bijna iedereen heeft een persoonlijk beeld van de ideale toekomst voor de haven van het vissersdorp, bleek tijdens een door de VVD Sluis belegde discus sie-avond in Hooge Platen. Niemand wil de situatie bij het oude laten, maar verhuizing van vismijn en visserijmuseum naar de handelshaven gaat een aantal mensen een stap te ver. Zij vre zen dat er niets van de oude ha ven en de daarbij horende sfeer overblijft. Anderen zijn bang dat afslag, museum en Visserij Expe rience het 'uitzicht op de zee' be nemen. Supermarkthouder Ro- AARDENBURG - Zowel Nieuw Ge meentebelang als het CDA vra gen in deze verkiezingstijd aan dacht voor het fatsoeneren van de Haven in Aardenburg. De entree van de kikkerstad uit de richting Draaibrug ziet er allesbehalve fraai uit, laten Sjaak Quaak (CDA) en William Gijsel (Nieuw Ge meentebelang) B en W weten. Tien jaar geleden werden al plan nen gemaakt om de Haven op te waarderen. Er is wel een aantal woningen gesloopt, maar vervol gens gebeurde er niets meer, con stateren beide partijen. Er zijn wat oude huisjes gesloopt, maar intussen verkrotten er meer wo ningen, terwijl andere uit nood tijdelijk worden verhuurd. De bouw van vijfhuizen in collectief particulier opdrachtgeverschap is mislukt, waardoor er nu een braakliggend veld met welig tie rend onkruid ligt. Nieuw Gemeentebelang wil de bouw van vrijstaande woningen op het perceeltje toestaan. Tot de grond is verkocht, moet het in elk geval eens worden gemaaid en met gras ingezaaid. „Een bankje er in en een paadje erdoor, kost dan ook de wereld niet meer", stelt het CDA in een open brief. Aad Versteeg met één van de scheepsmodellen in de voormalige juwelierszaak. foto Peter Nicolai door Wout Bareman Ministerie van Economische Zaken Vanaf 6 maart 2014 tot en met 16 april 2014 liggen ter inzage de vergunningaanvraag en het milieueffectrapport (MER) van de Centrale Organisatie voor Radioactief Afval N.V. (COVRA) te Nieuwdorp (gemeente Borsele) in verband met uitbreiding van het Hoog radioactief Afval Behandelings- en Opslag Gebouw (HABOG), wijziging van de locatie van het tweede opslaggebouw voor verarmd uranium (VOG2) en revisie van de Kernenergiewet vergunning. Inspraak volgt op een later moment in de procedure. Achtergrond aanvraag en MER COVRA is als Centrale Organisatie Voor Radioactief Afval verantwoordelijk voor de centrale verzameling, verwerking en opslag van radioactief afval dat in Nederland ontstaat. COVRA beschikt voor deze activiteiten over een vergunning op grond van de Kernenergiewet. In verband met het aanbod van warmteproducerend hoog radioactief afval né 2015 is COVRA voornemens het HABOG uit te breiden met twee opslagcompartimenten. Met het oog op een efficiëntere indeling van het terrein vraagt de COVRAom de locatie van het reeds vergunde VOG2 te wijzigen. Tegelijkertijd vraagt COVRA om een revisie van de huidige vergunning op grond van de Kernenergiewet. Voor deze wijzigingen is onder meer vergunning nodig op grond van de artikelen 15, onder a en b, en 29 van de Kernenergiewet (Kew). Ten behoeve van de besluit vorming over de vergunningaanvraag is door COVRA een MER opgesteld. De Minister van Economische Zaken is bevoegd om op deze aanvraag te beslissen. Procedure Op 9 december 2013 is van COVRA een vergunning aanvraag op grond van de Kernenergiewet, inclusief een MER, ontvangen. De vergunningaanvraag is op verzoek van het bevoegd gezag op 13 februari 2014 door COVRA aangevuld. Voor de behandeling van het MER wordt de procedure doorlopen conform artikel 17, eerste lid, Kew en artikel 13.2 Wet milieubeheer, in die zin dat van de aanvraag en het MER openbaar wordt kennisgegeven en dat beide ter inzage worden gelegd. Op dit moment is het alleen mogelijk om de aanvraag en het MER in te zien. Voor de beslissing op de vergunningaanvraag zal de uniforme openbare voorbereidingsprocedure op grond van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht worden doorlopen. In het kader van deze procedure zal inspraak mogelijk zijn op de aanvraag, het MER en de ontwerpbeschikking. Daarvan zal te zijner tijd op een vergelijkbare wijze worden kennisgegeven. Waar kunt u aanvraag en MER inzien? De vergunningaanvraag ligt vanaf 6 maart 2014 gedurende 6 weken ter inzage op de volgende plaatsen: - Servicecentrum Ministerie van Economische Zaken, Bezuidenhoutseweg 73 te Den Haag. Het Servicecentrum is geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 16.30 uur. Bij toegang tot het Ministerie is identificatie verplicht. - Gemeentehuis Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. Openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. Aanvraag en MER zijn ook beschikbaar via www.rijksoverheid.nl/vergunningaanvragen- kemenergiewet. Waar vindt u meer informatie? Heeft u na het bezoeken van de website nog vragen over de stukken of de procedure? Dan kunt u op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur bellen met het 'Inspraakpunt Kernenergiewet- vergunningen', telefoon 070 - 379 89 80 of per e-mail: Postbus.aanvraagCOVRA(a)minez.nl onder vermelding van 'Aanvraag COVRA'. Zot paar in Coensdike door René Hoonhorst door René Hoonhorst door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60