ZEEUWS-VLAANDEREN Voetbal Grootste optocht Weer ramkraak op geldautomaat almanak 24 en 25 Terneuzen weigert aan alle wensen van sloop- en recyclingbedrijf te voldoen voor activiteiten op terreinen Axelse Vlakte. Theo Janssen stopt ermee STOET IN KLOORIANENLAND Inventaris Thermphos onder de hamer westdorpe - Sloop- en recycling bedrijf Beelen mag op de Axelse Vlakte niet alle aangekochte terrei nen gebruiken voor bedrijfsactivi teiten. Het terrein aan de Finland weg waar legerstichting General Armygreen Foundation actief was, moet als groene buffer in stand blijven. Het Terneuzense college van B en W heeft dit onlangs besloten. Het voormalige GAF-terrein ligt tegen het glastuinbouwgebied van Zee land Seaports aan. De activiteiten in het industrie- en havengebied Axelse Vlakte mogen niet in con flict komen met ontwikkelingen in het glastuinbouwgebied, vindt de gemeente. Op de Axelse Vlakte heeft Beelen nog een ander stuk grond, het vo rig jaar ontruimde Finlandcircuit en een gebied waarop reststoffen van verbrande steenkolen zijn ge stort door het failliet gegane aan nemingsbedrijf De Feijter. Beelen vroeg voor dit terrein een zwaar dere milieuklassering aan bij de gemeente. Dit verzoek is ook afge wezen. „Voor activiteiten die Bee len op dat terrein wil ontplooien, is die hogere milieuklassering niet nodig", stelt wethouder Frank van Hulle. „Als we Beelen meer milieuruimte geven, kan dat bovendien ten koste gaan van an dere bedrijven die zich op de Axel se Vlakte willen vestigen." Wim Beelen, oprichter en direc teur van de in Amersfoort geves tigde Beelen Groep, vindt de be sluiten van de gemeente Terneu zen niet terecht. „Het GAF-ter- rein moet groen blijven voor het kassengebied? We hebben er juist alle bomen gekapt, omdat glas tuinbouwers last hadden van blad- val en bomen licht wegnamen. Welke activiteiten wij er ook gaan ondernemen, die mogen so wieso buiten het terrein geen overlast geven." Al twee jaar is Beelen bezig met de ontwikkeling van zijn terrei nen op de Axelse Vlakte. Hij wil ermee doorgaan, ondanks de af wijzende besluiten. Beelen heeft eerder aangegeven zes fabrieken te willen bouwen op de Axelse Vlakte, onder meer voor het reini gen van asfalt, het recyclen van sloophout én van steenwol uit glastuinbouwbedrijven. „Ik heb twintig hectare nodig. Valt het GAF-terrein (zeven hectare) af, dan heb ik vlakbij andere grond nodig." Wethouder Van Hulle heeft be wondering voor Beelen. „Hij gaat voortvarend te werk, maar het moet nog maar blijken of al zijn plannen voor de Axelse Vlakte zullen uitkomen." Beelen heeft re cent al wel een aanvraag inge diend voor de bouw van onder meer een portiersloge, hekken en keerwanden. hoek - Voor de tweede keer in kor te tijd is een ramkraak gepleegd op de Rabobank-geldautomaat bij de kerk van Hoek. De automaat raakte licht beschadigd. Er is geen geld buitgemaakt. De ramkraak werd dinsdag rond 3.30 uur plaats uitgevoerd met een auto. Getuigen zagen vier mannen met bivakmutsen bij de automaat lopen. Ze vluchtten daarna in hun auto. In de nacht van 30 op 31 oktober 2013 was de flappentap in Hoek ook al doelwit van een ramkraak. De schade was toen groot, waarna extra veilig heidsmaatregelen zijn genomen. Amateurvoetballers wordt wel eens verweten dat ze te veel naar de tele visie hebben gekeken. Dan praten ze a la een eredivisietrainer over 'te veel achteruit lopen', 'vergeten te voetballen' en 'van de eigen kracht uitgaan'. Dat televisiebeelden echter ook invloed hebben op supporters, werd die januarimiddag in 's-Gra- venpolder bewezen. Een moeder liep daar met haar achtjarige zoontje over de dijk langs het voetbalveld. Op den duur hield het kereltje halt en keek naar het voetbalveld waar de plaatselijke vierdeklasser op het punt stond te af te trappen. „Waar om sta je stil?", vroeg de moeder. Het zoontje: „Ik wacht tot ze het Wilhelmus gaan zingen." WOENSDAG 5 maart 2014 Beelen stuit op groene buffer door Harmen van der Werf KLOOSTERZANOE - Omdat wagenbouwers op de laatste carnavalsdag geen excuses hebben, behalve dan wellicht uitputting, om niet aan de start van de stoet in Klooria- nenland te verschijnen, is het traditioneel de grootste op tocht van Zeeland. Dit jaar trokken veertien buitenwa gens, zes binnenwagens, vier prinsenwagens en in totaal 33 loopgroepen aan het oog van het rijendik opgestelde publiek voorbij. „Een goed jaar", Volgens Klooriaan Benny de Booij. De stoet op Klooster beleefde zijn 55e editie, een jubileum volgens goed carnavalsgebruik, al staan ze daar pas officieel op de komende listen van den listen bij stil. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55