Paralympiërs gaan voor plakken in de sneeuw SPORT 27 Puyol vertrekt bij Barcelona Carles Puyol vertrekt aan het einde van dit seizoen bij FC Barcelona. De 35-jarige verdediger, die de laatste ja ren wordt geplaagd door fy sieke problemen, speelt al zijn hele carrière bij die club. De robuuste verdedi ger met de karakteristieke krullen debuteerde in 1999 onder Louis van Gaal in het eerste elftal. Onduidelijk is nog of Puyol helemaal stopt met voetbal len of dat hij nog een aantal jaar elders gaat afbouwen. Aanklager wil Pellè vier duels schorsen De aanklager betaald voet bal wil Graziano Pellè voor vier wedstrijden schorsen. De Italiaanse spits van Feye- noord heeft gisteren een schikkingsvoorstel gekre gen, naar aanleiding van zijn elleboogstoot zondag in de klassieker tegen Ajax (1-2). De aanklager heeft bij zijn voorstel rekening gehouden met de voorwaardelijke straf die Pèlle eerder dit sei zoen al kreeg voor het geven van een kopstoot in het duel met Heracles Almelo. Kishna voor het eerst bij Jong Oranje Ricardo Kishna mag zich voor het eerst melden bij Jong Oranje. Bondscoach Al- bert Stuivenberg heeft de ne gentienjarige aanvaller van Ajax opgeroepen als vervan ger van diens clubgenoot Lesly de Sa, die zondag bij de selectie was gehaald na dat Guus Hupperts zich had afgemeld. De Sa kampt ech ter met een bovenbeenbles sure en is daardoor ook afge haakt voor de oefeninter land van woensdag tegen Jong Israël. Björndalen gaat nog twee jaar door De Noorse biatleet Ole Einar Björndalen is teruggekomen op zijn besluit om zijn loop baan te beëindigen. Hij gaat toch nog twee jaar door tot en met het WK van 2016. Björndalen (40) won twee gouden medailles bij de Olympische Spelen in Sotsji en werd met een totaal van dertien olympische plakken de meest succesvolle olympiër ooit. Van Hummel wint voor nieuwe ploeg Kenny van Hummel heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Langkawi (Ma leisië) gewonnen. Hij was na een wedstrijd over 199 ki lometer de beste in de sprint. Het is voor Van Hummel zijn eerst succes in het shirt van zijn Italiaanse ploeg Androni-Giocattoli. Nederland wordt op de Paralym pische Spelen vertegenwoordigd door zeven sporters: drie skiërs en vier snowboarders. Het is één van de grootste delegaties die ons land ooit naar de Winterspelen stuurde. Chef de mission André Cats leeft ontspannen toe naar de start. „Vier jaar geleden stuurden we één sporter, zitskiër Kees-Jan van der Klooster. De sfeer was heel anders dan nu. Toen was het ook mooi, maar nu ben je echt met een team bezig. En boven dien: er zijn serieuze medaillekan sen." Mocht Nederland in het tien da gen durende wintersportevene ment ook werkelijk een medaille winnen, dan is dat de eerste sinds 2002. Toen won langlauf- ster Marjorie van de Bunt (toen woonachtig in Terneuzen) één gouden en drie zilveren medail les in Salt Lake City. Sowieso neemt de inmiddels in Australië wonende Van de Bunt een aparte plaats in in de paralympische wintergeschiedenis. Zij is de eni ge Nederlandse sporter die ooit een medaille won op de Spelen. Tussen 1994 en 2002 won ze twee gouden, vier zilveren en vier bronzen plakken. „De doelstelling is dat we in Sot sji een paar medailles aan dat to taal toevoegen", zegt Cats over tuigend. „Onze ambitie is twee medailles. Van wie, of op welk onderdeel, dat maakt me niet uit." De belangrijkste vraag vanuit Ne derlands perspectief is: van wie moeten de sneeuwmedailles ko men? De grootste kans op een me daille heeft het Nederlandse team in het snowboarden. Die sport maakt haar debuut op de Pa ralympische Winterspelen. Bibi- an Mentel is dé grote favoriet voor het goud op de snowboard- Onze ambitie is twee medailles. Van wie, of op welk onderdeel, maakt me niet uit cross bij de vrouwen. Deze win ter won ze alle wereldbekerwed strijden met overmacht. Daar naast stond Lisa Bunschoten re gelmatig op het podium tijdens diezelfde wedstrijden, dus ook zij mag mikken op een medaille. Bij de mannen zijn Merijn Koek en Chris Vos outsiders voor een ere plaats. Alpineskiërs Anna Jochemsen, Bart Verbruggen en Kees-Jan van der Klooster zijn stuk voor stuk medaillekandidaat. Niet voor niets stonden Jochemsen en Van der Klooster deze winter regelma tig op het podium tijdens wereld bekerwedstrijden. Maar om een medaille te winnen in Sotsji, moet alles precies op zijn plek val len. „De verschillen in de top zijn erg klein", legt Cats uit. „Op een goede dag kun je op het podium eindigen, op een mindere dag word je tiende. En dat zit alle maal binnen anderhalve seconde. De concurrentie is groot." nooit echt op een groot toernooi en snakt naar een uitblinkersrol op het allerhoogste podium. En die andere twee? Die zijn ver verwijderd van de statuur die ze ooit hadden. Na 96 interlands moet Wesley Sneijder, de grote man van het WK 2010, zich van avond in het uitverkochte Stade de France bewijzen voor de bondscoach. Had hij de mania kale toewijding gehad van het duo Robben Van Persie, dan was hij wellicht nooit in deze netelige positie terechtgekomen. Rafael van der Vaart voert zijn eigen gevecht. Een veelbesproken privéleven, degradatiestress met HSV en een steeds zwaardere strijd om het onvermijdelijke fy sieke verval tegen* te houden. Gisteren moest hij ziek afhaken voor de wedstrijd tegen Frankrijk. Alleen zijn brille kan hem nog naar Brazilië voeren, en datzelfde geldt voor Sneijder. Natuurlijk hoopt Louis van Gaal dat, als lief hebber van uitzonderlijke voetbal lers die het verschil kunnen ma ken. Maar die status aparte, zoals ooit in de G4 van Oranje, is voor beiden verleden tijd. WOENSDAG 5 MAART 2014 BARCELONA ZEIST VELSEN-ZUID OSLO PONTIAN door Robin Wubben SOTJSI - Bijna twee weken geleden kwam de olympische ploeg thuis met 24 medailles. Een enorm suc ces. Wie een kritische kantteke ning wil plaatsen, constateert dat al die medailles op ijs werden ge wonnen. Waar de olympische ploeg niet in slaagde, wil het para lympische team in de bergen rond het Russische Sotsji wél doen: me dailles pakken in de sneeuw. De jacht is vanaf zaterdag geopend. André Cats nu de Grote Ttoee Arjen Robben (links) en Robin van Persie zijn nu nog de enige iconen binnen Oranje, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47