Film over leven Marokkaanse vader onverwacht succes 24 maanden 50% korting Veel behoefte aan hulp getuigen brandende man Samsung Galaxy Sill Mini twv €359,- GRATIS SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Houterman Verbouwing? GRATIS J p/mnd Vodafone Voordeel Web Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 0 „Als mensen horen dat ik uit Zee land kom, vragen ze altijd of ik op de boerderij ben opgegroeid", lacht Abdelkarim (29). „Maar ik woonde in de Witte Wijk, daar ge beurde van alles, ook schietpar tijen. Dat was écht een achter standswijk, mensen hebben geen idee. Vlissingen is raar hoor." Wat nu een film is en een theater voorstelling, begon als een per soonlijk project, hij wilde graag een dvd'tje voor later. „Het was nooit bedoeld als documentaire, maar het was wel een serieus pro ject, met een hele goede camera man en mijn zus als producer, maar toen ik merkte hoeveel het los maakte bij anderen, dacht ik: dit heeft potentie voor een groter publiek." Er is inmiddels een fo rum op Facebook en de film is te zien in een theatershow met on der meer acteur Nasrdin Dchar (Rabat) en schrijver Haci Tekiner- dogan. Ahmed Aboutaleb, de bur gemeester van Rotterdam is sup porter. Abdelkarim woont in Rotterdam, hij heeft een mediaproductiebe- drijf, hij filmt en hij schrijft. Zijn vader is 66, net met pensioen. „Mijn vader is geworteld in Ma rokko, maar óók in Oost-Souburg. Hij heeft daar zijn vrienden en voelt zich daar enorm thuis. Hij schippert een beetje tussen Ma rokko en Nederland." Abdelkarim ging mét een cameraman en zijn zus Asma naar het geboortedorp van zijn vader om daar een por tret van hem te maken. „De gene ratie van mijn vader is een hele bijzondere generatie, met hele bij zondere verhalen. Maar het gaat niet alleen om hem: de film gaat over je thuis voelen, over identi teit, over de toekomst. Heel veel mensen herkennen zich in die man. Hij staat voor iets groters. Hij is heel wijs en intelligent, maar tegelijkertijd ook heel alle daags. De film gaat over alledaag se thema's, hij praat over zijn dro men en zijn angsten, over zijn werkverleden, over hoe hij in Ne derland terecht is gekomen. Maar ik wilde het met nadruk hebben over het heden en de toekomst, niet over het verleden. Hij is een grootvader, hij is een vriend, hij is een broer, een vader, hij is geen gast meer en hij is geen arbeider meer. Dat is voor hem best moei lijk. Hij is losgeraakt." Te zien: 8 maart in Antwerpen en 16 maart in Amsterdam. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant „Het is goed dat die de kans aange grepen hebben om te komen", zei burgemeester Letty Demmers na afloop. „En zij zijn niet de enigen. Slachtofferhulp heeft al contact met een aantal mensen gehad, en supermarkt heeft een eigen hulp dienst ingeschakeld voor het per soneel." De man stak zichzelf vrijdag avond in brand voor de deur van Albert Heijn in de Aagje Deken straat. Hij overleed zondag. „Dat* mensen hem kenden, maakte die gebeurtenis onwerkelijk; hij zat daar vaak, hij was bekend, hij was een aardige man. Veel mensen hebben het gezien, of ze daar nu woonden, of voorbij reden in de auto, of boodschappen deden. En veel mensen hebben geholpen, zo als water halen om het lichaam te koelen." Volgens de burgemeester voelden veel betrokkenen zich desondanks machteloos. Mensen die dat willen, kunnen ook na gisteravond nog hulp krij gen, zegt Demmers. „Het is goed dat zoveel mensen de kans heb ben aangegrepen om te komen en te praten. Ik weet uit mijn werk bij de politie wat er kan gebeuren als je met zo'n ervaring op de bank blijft zitten." In het bericht over ABS Autoher stel Zierikzee van dinsdag zijn wat onzorgvuldigheden geslo pen. Eigenaar van het bedrijf is Dick van Zandwijk. Hij is lid van de landelijke coöperatie ABS. De eerste specialiteit is herstel van autoschade. Daarnaast legt ABS Zierikzee zich ook toe op herstel van beschadigde caravans. TOESTEL van €30;- voor Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) vodafone WOENSDAG 5 MAART 2014 door Nadia Berkelder OOST-SOUBURG - Abdelkarim El-Fas- si maakte een liefdevolle film over zijn vader Ali, een man die in de ja ren zeventig vanuit Marokko naar Nederland verhuisde. Mijn vader de expat is onverwacht een groot succes. Abdelkarim groeide op in Oost-Souburg; zijn vader woont daar nog steeds. Abdelkarim El-Fassi met zijn vader in Marokko. 'Hij is geen gast meer en hij is geen arbeider meer.' door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De bijeenkomst voor mensen die gezien hebben dat een man zichzelf in brand stak in Vlis singen, is gisteravond druk be zocht. Er waren negentien mensen. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl s AM<CI) MIS MIN SMS INTERNET VAN ACTIE 60 40 200 MB €30;- €15,- 120 80 200 MB €35;- €17,50 180 120 300 MB €40,- €20,- 240 180 400 MB €45;- €22,50 Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30, Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45