'Het is eigenlijk te krankzinnig voor woorden' SCP: Wij van WC Eend adviseren WC Eend SCHOUWEN-DUIVELAND 21 „Het is eigenlijk te krankzinnig voor woorden", verwijst Ada Pad mos naar de indrukwekkende stoet grote voertuigen die op door deweekse dagen over deze weg - die de woonwijk Malta door kruist - trekt. „De landbouwvoer^ tuigen worden ook steeds groter en zwaarder", constateren Arjen en Marleen Zwart, die even ver derop wonen. Met name tracto ren met lege aanhangers zorgen voor een hels kabaal. „Het zou al schelen als ze zich allemaal aan de snelheid zouden houden", denkt Marleen. Want jawel, zulke chauffeurs zijn er. „Maar er gaan er ook veel aardig hard", sluit Lin da Plaisier zich bij haar buur vrouw aan. Nog een nadeel van het langstrekkende landbouwver keer is volgens haar het slik. „Wat een bende was dat vorig jaar toen het ook nog eens ging sneeuwen. Het was hier echt spekglad." Over het zware verkeer dat over de Ca landweg trekt, is in het verleden al heel wat gediscussieerd. Sinds de weg geasfalteerd is en op nieuw ingericht, zijn de geluids overlast en trillingshinder in ie der geval een stuk minder gewor den. Maar er blijft genoeg lawaai over, zo blijkt tijdens een wande ling door de buurt - waarbij heel wat tractoren en bussen passeren. „Twintig voor zes kan ik wel uit bed gaan, want dan begint het", vertelt Ada. Om het half uur pas seert een peloton bussen en de he le dag door rijden tractoren af en aan. „Na zeven uur 's avonds is het bekeken. Dan is het hier zo rustig dat je een kanon kunt af schieten." De buurt vindt het on begrijpelijk dat er niet kan wor den uitgeweken naar de parallel gelegen N59. Temeer omdat dat al lemaal wel mogelijk was toen de Calandweg was opgebroken. Die hoop viel gisteravond te put ten uit het derde door Radio Schouwen-Duiveland en Wereld regio gehouden verkiezingsdebat, dat gewijd was aan zorg. „Ik denk dat wij het beter kunnen dan het Rijk. Wij geloven heilig in de kracht van de samenleving", stel de Laurence Haack (WD). Korte metten kunnen maken met bu reaucratie en weten wat er speelt, zijn mogelijke voordelen. Maar een makkie wordt het - zo werd ook duidelijk - niet. Een vierde wethouder (die zich volle dig bezighoudt met het sociaal do mein) lijkt noodzakelijk, gaven zo wel Frans Babijn (CDA) als Wim Dorst (Christenunie) aan. Die zal zich bovendien moeten laten voe den door een adviesraad samenge steld uit professionals. Wat goede afspraken vereist, maakte Cees van den Bos (SGP) duidelijk. „Wij van WC Eend adviseren WC Eend", waarschuwde hij voor de uiteenlopende belangen die er kunnen zijn. Zonder meer de rode loper uitleg gen voor elk zorghotel gaat de SGP te ver, maar een flexibele op stelling en openstaan voor innova tieve ideeën kan wel. Chiel Weze- poel (D66): „Ik denk dat we ons als Schouwen-Duiveland juist kunnen onderscheiden door dit soort initiatieven te omarmen." Dat dat weer niet altijd strookt met de wens het open landschap te behouden, werd door het pu bliek in de zaal opgelost. „Kun nen die dan niet in die leegstaan de verzorgingshuizen worden on- dergebracht?" Want dat was de vooruitblik die Arie van Pinxte- ren (directeur Eilandzorg) ter in leiding van het debat schetste. Verzorgingshuizen bestaan niet meer; er zal voor goede woonom gevingen gezorgd moeten wor den. Jeugdzorg functioneert op dit moment goed. Coördinator Thijs van Damme van het Cen trum voor Jeugd en Gezin vindt dat de gemeente Schouwen-Dui veland in elk geval trots kan zijn op de zorgregisseur die actiefis. Of de samenwerking met dertien Zeeuwse gemeenten de aanpak op Schouwen-Duiveland goed zal doen, is nog maar de vraag. Die zorg uitte ook Anita de Vos (SP). Zij vreest dat de democratische controle moeilijker wordt. Gregoriaans in Willibrorduskerk Het rooms-katholieke Willi- brorduskoor zingt de eucha ristieviering van zondag in de Willibrorduskerk te Zie- rikzee in het Gregoriaans. Het Gregoriaans is de tradi tionele muziek voor de La tijnse liturgie van de rooms-katholieke kerk. Er wordt gezongen zonder be geleiding en eenstemmig. Aanvang 9.15 uur. Mummiedag in Zeeuws Museum Het Zeeuws Museum in Mid delburg houdt vandaag van 13.30 tot 16.00 uur een mum miemiddag. Deelnemers kunnen mummiebrood proeven en meedoen met een workshop waarin ze zelf een mummie kunnen maken. Deelname aan de workshop kost 5 euro, toe gang museum is gratis. Re serveren wordt sterk aanbe volen: 0118 - 653000. DFS bij meest gesteunde clubs Voetbalclub DFS uit Burgh- Haamstede behoort tot de Zeeuwse top-5 van meest ge steunde clubs en verenigin gen van de Vriendenloterij. Bij die loterij kunnen deel nemers meespelen voor een zelfgekozen organisatie. De helft van elk verkocht lot gaat dan daar naartoe. Alle 72 Zeeuwse deelnemende or ganisaties mogen 58.000 eu ro verdelen naar rato. Eerste knieprothese in Victoriakliniek Een chirurg heeft gisteren de eerste knieprothese aan gebracht bij een patiënt van de Victoriakliniek. Mensen met een versleten heup of knie kunnen vanaf vandaag terecht in dit zelfstandig be handelcentrum in Zierik- zee. De behandeling wordt op dezelfde wijze vergoed als in het ziekenhuis. Santiago en Rome op één dag In Hotel Terminus in Goes wordt zaterdag de regiodag van het Genootschap van Sint Jacob en de vereniging Pelgrimswegen naar Rome gehouden. Er zijn lezingen, een stadswandeling en workshops. Aanvang 0945 uur. Toegang voor leden is 8 euro, niet-leden 10 euro. Accordeonensemble speelt in kerk Accordeonensemble Encore musiceert zondag tijdens de kerkdienst in Gereformeer de Kerk Haamstede. Voorganger van de dienst is Ineke de Heer. De aanvang is om 10.00 uur. WOENSDAG 5 MAART 2014 i Tractoren en bussen horen eigenlijk niet op de midden in een woonwijk gelegen Calandweg thuis, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - De één is wat feller in zijn bewoordingen dan de ander, maar op één punt is iedereen het roerend eens. Landbouwverkeer en bussen horen volgens omwonen den niet op de Calandweg in Zierik- zee thuis. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Partijen genoeg die ver trouwen hebben of zelfs kansen zien in de decentralisatie van jeugd, werk en inkomen en zorg. Mits de gemeente de regierol op zich neemt, gebruik maakt van de kennis van professionals én durft te vertrouwen op de kracht van burgers. Het slotdebat van Wereldre gio en Radio Schouwen-Dui veland wordt dinsdag in het gemeentehuis gehouden. ZIERIKZEE MIDDELBURG BURGH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE GOES BURGH-HAAMSTEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43