Dorpsraad haakt aan bij verkiezingen gemeente CDA wil werk- en ontmoetingsplek voor zzp'ers in binnenstad Goes I I Onderhoud bruggen Zierikzee ii Ook Schouwen heeft getekend voor de nota Kwaliteitsnet Landbouwverkeer 20 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKEERSVEILIGHEID Kom kijken fitijdens het open huis! Probleem met landbouwverkeer bij Zierikzee heeft gemeente, volgens RWS, deels aan zichzelf te danken. Daar valt zeker wat te kiezen, meldt dorpsraadvoorzitter Ineke van Dijke. Er zijn zeven plaatsen te vergeven en er hebben zich acht personen kandidaat gesteld. Waaronder vier nieuwe namen. „Dat is voor zo'n klein dorpje een enorm aantal kandidaten." Het is de derde keer dat de dorpsraad aanhaakt bij de gemeenteraadsver kiezingen, omdat het bestuur dat als de 'meest democratische' ma nier ziet om de eigen verkiezin gen te regelen. Handen tellen tij dens een openbare vergadering kan mensen ervan weerhouden hun stem te laten horen. Namen aanvinken op een speciaal daar voor ontworpen biljet geeft priva cy. Bovendien wordt een groot deel van het dorp, dat toch al komt stemmen, bereikt. „En we hebben zo weinig verloop. Het is geen duiventil van mensen die ko men en gaan. Nu hebben drie dorpsraadsleden aangegeven we gens drukke werkzaamheden te stoppen. Dan kun je in alle rust kijken wie de kar wil gaan trek ken." Samenwerking staat daarbij volgens Van Dijke voorop. Teke nend is dat twee leden van de Oranjevereniging zich hebben ge meld. Ook wordt al jaren nauw sa mengewerkt met de Vrienden van de Driekoningenkerk en is Loes Dekker ('dieselmotor achter het dorpshuis') dorpsraadslid. „Sa men ben je krachtiger en sta je sterker voor je dorp." Opmerkelijke kansen in 's-Gravenpolder! Esdoornstraat 80 Vraagprijs f57.500,- k.k Punusstraat 94 Vraagprijs 172.500,- k.k OPEN HUIS'. rzaterdag 8 maart Punusstraat 96 Vraagprijs 172.500,- k.k Prunusstraat 98 c Vraagprijs 15.000,- k.k Prunusstraat 98 Binnenkort in verkoop! Grote Kade 2, Goes. Tel (0113) 251000 Mail goes@sinke.nl www.sinke.nl ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat Zee land blijft stug vasthouden aan het verbieden van landbouwver keer op de N59 bij Zierikzee. En dat heeft een reden. Woord voerder Anette Uitterhoeve van RWS Zeeland: „Dat is gezamen lijk beleid van provincie, water schap, gemeenten en Rijkswater staat. Dat is zo afgesproken in de nota Kwaliteitsnet Landbouwver keer uit 2011. De Zeeuwse gemeen ten, inclusief Schouwen-Duive- land, hebben daar hun handteke ning onder gezet. Alle vingers wij ze nu naar ons, maar wij voeren beleid uit dat gezamenlijk is vast gesteld." De gemeenteraad besliste afgelo pen donderdag dat er een brief gaat naar minister Schultz van Haegen met het verzoek land bouwverkeer toe te staan op de N59 bij Zierikzee. „Dat heb ik ook in de PZC gelezen", reageert Uit terhoeve korzelig. Volgens haar schuilt de oplossing van het Schouws probleem in nieuwe af spraken tussen de vier partners in het Kwaliteitsnet. Schouwen-Duiveland wil af van het zware verkeer door de Zierik- zeese wijk Malta. Dat is een be dreiging van de verkeersveilig heid op de toch al drukke Caland- weg. Landbouwer Hanse erkende dat vorige maand in de raadscom missie volmondig. „Met een kip wagen van 23 ton achter de trac tor door de wijk rijden is levensge vaarlijk." B en W zien het toelaten van land bouwverkeer op de N59 nog als enige oplossing, nu hun plan om een landbouwroute aan te leggen buiten de stad over de Van Veen- laan niet haalbaar is gebleken. De provincie betaalt daar niet meer aan mee, omdat de gemeente te lang heeft gewacht met het aan vragen van deze bijdrage, zo moest wethouder Wim Stouten de gemeenteraad vorige maand meedelen. De kosten - een mil joen euro - moeten nu alleen door de gemeente worden opge bracht. Zonder financiële dekking en met ook nog zes boze omwo nenden op de publieke tribune zag de raad geen andere mogelijk heid dan het plan naar de prullen bak te verwijzen. Een eerder alternatief van de ge meenteraad, daar wil Stouten niet aan. Op initiatief van de SGP stel de de raad voor te onderzoeken of het fietspad langs de N59 bij Zie rikzee kan worden verbreed tot parallelweg. Volgens Stouten moet dan de hoofd rij baan wor den verlegd en zijn er dan ook ge luidsschermen nodig. Dat kost dan niet één maar vijf miljoen. Voorlopig willen B en W de ver keersremmers in de Calandweg maar opruimen. De Theo Thijs- senschool verhuist dit jaar toch. LANDBOUWVERKEER door Luc Oggel Dat zei CD A-lijsttrekker Jo-An- nes de Bat gisteravond tijdens een door zijn partij georganiseerd cul tuurdebat. Hij wil zich daar de ko mende collegeperiode hard voor maken. Volgens De Bat krijgt het CDA steeds vaker te horen dat zzp'ers elkaar graag ontmoeten om van elkaar te leren. Bovendien neemt het aantal mensen dat voor zichzelf begint nog steeds toe. Dat De Bat het idee gisteren speci fiek lanceerde, had te maken met één van de thema's die tijdens het cultuurdebat aan de orde kwam, namelijk de bibliotheek. Soan Lan, de drijvende kracht ach ter de vernieuwing van de biblio theek in Almere en nu woonach tig in Zeeuws-Vlaanderen, was uitgenodigd om te komen vertel len hoe dat is aangepakt. Het CDA ziet kansen om wat betreft het zzp-plan een combinatie te maken met de bibliotheek, gelet op de ruimte en functies. „Het kan ook op een andere plek in de stad, als er maar goede faciliteiten als wifi en een koffiehoek zijn en de ruimte gratis of tegen gering ta rief beschikbaar is." De opbrengst moet volgens het CDA worden ge zocht in de samenwerking met zzp'ers en de mogelijkheden die vanuit dat netwerk ontstaan. Door deelname verplichten ze zich namelijk wel om kennis te delen. Directeur Jannie van Vugt van Bibliotheek Oosterschelde had wel oren naar het plan, want de bibliotheek heeft zelf een soortgelijk idee in de toekomstvi sie opgenomen. STRALEN EN SLIJPEN m iu door Esme Soesman NOORDGOUWE - De dorpsraad Noordgouwe houdt zijn dorpsraad verkiezing op dezelfde dag als ook de gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden. Stemmers die op 19 maart het dorpshuis binnen lopen, kunnen meteen een vinkje zetten bij de kandidaten voor het dorpsraadbestuur. OPEN NUIS! van 10-11 uur Hoekwoning gelegen op 188 m2 grond Drie slaapkamers en zolder Eenvoudige keuken en badkamer j Nieuw binnenschilderwerk en laminaatvloeren Rustige ligging Fijne tuin met vrije achterom Voldoende parkeergelegenheid van 11-12 uur Geschakelde woning met garage Drie slaapkamers en royale zolder 231 m2 grond Fijne tuin gelegen op het zonnige zuiden met vrije achterom Nette, eenvoudige keuken en badkamer Gelegen in een rustige kindvriendelijke woonomgeving OPEN MUIS! van 11-12 uur Geschakelde woning met ruime woonkamer, nette keuken en badkamer Drie slaapkamers Royale zolder Fijne garage Rustig gelegen Nieuw schilderwerk en laminaatvloeren Vrijwel instap klare RUIME GARAGEBOX OPEN HUIS! van 11-12 uur Geschakelde woning met ruime ST woonkamer, nette keuken en badkamer Drie slaapkamers Royale zolder Fijne garage Rustig gelegen Direct beschikbaar Vrijwel instap klare woning! Schouwen tekende voor trekkerverbod ZIERIKZEE - Schilders zijn bezig met het zandstralen en slijpen van 130 meter brugleuningen in Zierikzee. Op het ijzer zitten vele lagen verf, maar daaronder zit roest. De leuningen zijn een aanloopje naar het grote werk. Zowel het 'wit te brugje' aan de Oude Haven als de ophaalbrug van de Nieuwe Haven wor den geschilderd. Medio april moet het allemaal klaar zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland Anette Uitterhoeve, RWS Op de N59 tussen Bruinisse en Zierikzee is landbouwverkeer niet toegestaan. Overal langs dit traject zijn paral lelwegen, behalve op het laatste stukje, tussen de afslag naar de Zeelandbrug en Zierikzee. Volgens de nota Kwaliteitsnet Landbouwverkeer is het gevaarlijk hier zwaar verkeer toe te staan. Op het traject van Zierikzee naar Burgh-Haamstede ontbreken paral lelwegen eveneens. Zwaar verkeer op dit gedeelte van N59 en N57 is volgens het Kwali teitsnet minder gevaarlijk en dus toegestaan. Toch ligt er een plan om land bouwverkeer hier om te leiden via Delingsdijk en Heuvelsweg. GOES - Goes moet een plek krijgen waar zelfstandige ondernemers zonder personeel (zzp'ers) kunnen werken en elkaar ontmoeten. Het gaat dan om werkplekken die alge meen toegankelijk zijn, al dan niet via reservering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42