PZC Hoe ziet jullie droomplek er- uit? „We zijn volop aan het ver bouwen en doen veel zelf. Mijn droom is dat de tuin een paradijs wordt voor alle gebruikers: voor egels, klei ne roofdieren, wezels, maar ook een para dijs voor kinderen en waar wijzelf in kun nen vertoeven. We willen geen strakke de- signtuin, meer een soort boerentuin en al les zo natuurvriendelijk mogelijk. Uiteinde lijk willen we helemaal zelfvoorzienend zijn met onder andere zonnepanelen en een eigen groentetuin. Ik wil ooit ook nog een eigen buitenkeuken, want koken is echt een passie van me. Er is ruimte zat om alles te verwezenlijken. We hebben hier 74000 m2 tuin en we leven als God in Frankrijk. We hebben zelfs een eigen 'bos', althans zo noemen kinderen het. In de zo mer gaan we 'op vakantie' in eigen tuin: dan pakken we een koffer in, lopen we een rondje door het bos en zetten we een tent op in de tuin. Gezellig met vrienden kam peren in eigen tuin, dat is toch geweldig?!' Je komt zelf niet uit Zeeland. Waarom ben je als 'buutendieker' op het platten- land gaan wonen? 'Ik woonde zelf altijd in een rijtjeshuis in een dorp in Brabant. Ik heb het plattenland bewust opgezocht. De rust hier is echt heerlijk. De kinderen kunnen spelen, roe pen en doen wat ze willen: niemand heeft last van ze. Vrienden kunnen hier altijd binnen komen vallen, want er zijn geen bu ren die moeilijk doen over lawaai. Het is hier regelmatig een instuif van mensen en we houden vaak een tuinfeestje, gezellig toch. Ik zou hier nooit meer weg willen, de ruimte is echt fantastisch. Het is hier wel druk met auto's, omdat het een sluiproute tussen Goes en Kapelle is, maar die hoor je op ons plekje eigenlijk niet. Sterker nog: als wij een auto horen zijn we direct alert. Om dat het hier zo rustig is wordt het hoekje naast ons huis wel gebruikt door verliefde stelletjes, dat is wel grappig.' Vind je het nooit vervelend dat je geen voorzieningen in de buurt hebt? 'We zijn vorig jaar op vakantie geweest naar een huis midden in Amersfoort. Dat vond ik ook gezellig, maar ik was blij dat ik weer terug kon. Pam vond het wel fantas tisch, hier heeft ze natuurlijk geen speel tuin om de hoek met speelmaatjes. Toch is het voor Pam hier ook heel fijn, ze heeft al le ruimte om buiten te spelen. Dat is echt bijzonder. Alles is wel op afstand, maar daar zijn we heel gemakkelijk in. We rij den overal naartoe en doen daar nooit moeilijk over, dat is verweven in onze ma nier van leven. De kibbelende fietsers die langskomen, de kippen die loslopen en de fluitende vogels: dat zouden we geen van allen willen missen.' Verliefd op de buiten Els Robbeson en Rob Buijsrogge wonen samen met dochter Pam op het platteland tussen Goes, 's-Gravenpolder en Kapelle. Buiten is het rustig, maar binnen is het gezellig druk: dochter Pam heeft vriendinnetjes over de vloer en een vriendin van Els is samen met haar twee zoontjes pannenkoeken komen eten. Els ruimt snel de tafel af en vertelt over het plekje dat al heel lang in de familie is van Rob. Vroeger stonden er kleine arbeiderswoningen en de fundamenten zijn zelfs al zo'n 400 jaar oud. Het stel woont er sinds 2004 en is al jaren aan het klussen om er hun droomplekje van te maken. door Matthanja Schipper woensdag 5 maart 2014 Buiten Els Robbeson voor haar huis op het platteland tussen Goes, 's-Gravenpolder en Kapelle. foto Lex de Meester Gezellig met vrienden kamperen in eigen tuin Eindewege is meer dan alleen kleine industrie PAGINA 2 EN 3 Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33