Bronzini weer in Omloop Borsele Ganze Regatta in Goes Zeeuwse turnsters trekt ruim 200 roeiers naar voorrondes NK 28 SPORT Organisatie van wielerweekend in april trekt meerdere rensters van wereldformaat aan. 'S-HEERENHOEK - Giorgia Bronzini is één van de grote namen op de voorlopige deelnemerslijst van de Omloop van Borsele. De Italiaan se wielrenster werd wereldkam pioene op de weg in zowel 2010 als 2011. Ze maakt deel uit van de vijfkoppige selectie van het Brit se Wiggle-Honda Pro Cycling Team. In totaal hebben zich 33 ploegen aangemeld voor de 31e editie van de vrouwenkoers. Deze is op za terdag 26 april. Zeventien van de equipes komt uit het buitenland. Het Zeeuwe Endura Lady Force is één van de Nederlandse forma ties. De Zweedse Emma Johansson, de Deense Linda Villumsen, Chan- tal Blaak en Vera Koedooder zijn naast Giorgia Bronzini andere grote namen op de lijst. Koedoo der zegevierde vorig jaar. Ellen van Dijk, de regerend we reldkampioene tijdrijden, komt ook naar 's-Heerenhoek. Zij doet op vrijdag 25 april mee aan de tijdrit rondom het Zuid-Beve- landse dorp. De Nederlandse kan bij de Omloop van Borsele voor een hattrick gaan: ze won al de ra ces tegen de klok in 2012 en 2013. Naast de wedstrijden voor de eli tevrouwen zijn er hetzelfde week einde ook koersen voor junior Vera Koedooder komt haar titel in de Omloop van Borsele verdedigen. Inzetjes: Giorgia Bronzini (boven) en Ellen mannen en junior vrouwen. van Dijk. foto's Johan van der Heijden en VI Images De organisatie, die in handen is van roeivereniging Scaldis, verwel komt een recordaantal van 62 bo ten tijdens de jubileumuitgave. „En dat moeten er niet veel meer worden", vertelt wedstrijdleider Nina van Haperen. „Met dit aan tal zitten we eigenlijk al aan het maximum gezien de grootte van de haven. Stel dat er volgend jaar zeventig boten zijn die zich in schrijven, dan is de kans groot dat we nee moeten gaan verkopen." Namens België zijn de roeivereni gingen Oar (Antwerpen) en WR (Gent) vertegenwoordigd. Vanuit Nederland verschijnen naast Scal dis ook Honte (Middelburg), Row- Dow (Terneuzen), Aross (Oss) en Dudok (Breda) aan de start. In totaal staan er dertig onderde len op het programma. Alle boot typen doen mee. De jeugd en aan gepaste roeiers gaan over een leng te van twee kilometer de strijd met elkaar aan. De senioren doen dat op een parkoers van 4,3 kilo meter. Eén van de deelnemers is para roeier Corné de Koning. De Goe- senaar roeit samen met Esther van der Loos in de TA Mix 2 en werd vorig jaar knap vijfde op het WK in Chungju. De Ganze Regatta dient tevens als Zeeuws kampioenschap. De eer ste heat begint om 12.00 uur, de tweede heat staat om 15.00 uur op het programma. De oogst bestond uit drie keer goud, voor Moira Jozwiak (Turn school Zeeland) bij de pupillen 1 Ni, Ilse van Rijkswijk (TSZ) bij de jeugd N2 en voor Wendy Ge braad (MTV) bij de pupillen 2 N2. Verder was er zilver voor Rachel- Ie Hamels (TSZ) bij de junioren in de eerste divisie, terwijl Joëlle Dhanis van MTV het brons pakte in dezelfde categorie. Imke van Schoonhoven van MTV legde be slag op de derde plaats bij de jeugd N3. Verder waren er nog twee bronzen medailles voor TSZ-turnsters Da- niek Witlox (pupillen 2 Ni) en Frederique Snijders (jeugd Ni). De laatste plaatste zich met deze uitslag direct voor de bondsfinale later dit seizoen. De andere turn sters gaan door naar de halve fina le. De tweeling Kelly en Wendy Goe- degebure plaatste zich bij de se nioren in de eerste divisie, even als Larissa Borgs, Marilou Poppe en Nadine Poppe van TSZ en Ma rie Hoek en Ezra Adriaanse van MTV. Deveney van den Hemel van EMM Terneuzen haalde een pri ma zevende plaats bij de instap N2. EMM-turnster Mandy Jansen werd in dezelfde categorie vijf tiende. Op niveau N2 kwamen drie turn sters uit voor de Thrnschool; Fleur Dingemanse werd vijfde, Marit van Laere negende en De- wi Roest veertiende. Bradley de Nooijer in voorselectie Bradley de Nooijer maakt op nieuw deel uit van de voor lopige selectie Oranje onder zeventien jaar. In totaal zijn er 35 spelers geselecteerd. Maandag 10 maart maakt bondscoach Maarten Steke lenburg zijn definitieve spe lerslijst bekend. Het Neder lands elftal voor spelers on der zeventien jaar moet van af 20 maart in Nuenen en Uden kwalificatie zien af te dwingen voor het EK 2014 in Malta. Oostenrijk, Zwe den en Frankrijk de tegen standers. De Nooijer speelt bij Sparta Rotterdam. Martin van Vooren trainer Schoondijke Martin van Vooren wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van Schoondijke. Het wordt voor de jonge oe- fenmeester zijn debuut als hoofdtrainer bij de senioren. „Hij is een jonge, enthousias te trainer die goed past in het beeld van onze vereni ging", zegt voorzitter Wer ner Braspenning van de Zeeuws-Vlaamse zon dag-vierdeklasser. Promotieduel Togo op 15 maart De korfballers van Togo uit Goes spelen 15 maart een pro- motiewedsrijd tegen De Vin ken. Beide teams eindigen het zaalseizoen als nummer twee in een derde klasse en gaan strijden om één plek in de tweede klasse. Het duel met de Vinkeveen- se ploeg is om 15.00 uur in Dordrecht, bij Oranje Wit. Zeeuwse tennissters naar hoofdschema Tennisster Lesley Kerkhove bereikte gisteren het hoofd schema van de challenger in Preston. De Zierikzeese was in de Engelse stad in de laat ste kwalificatieronde te sterk voor de Bulgaarse Vik- toriya Tomova: 6-2 6-3. Ange- lique van der Meet, afkom stig uit 's-Heer Abtskerke, klopte op haar beurt de Fran- ^aise Irina Ramialison. Het duel eindigde in 6-2 6-4. Ook zij begint vandaag aan het 25.000 dollartoernooi. Fed Cupteam op gravel tegen Japan De Nederlandse tennissters treden op 19 en 20 april in Den Bosch op gravel aan tegen Japan voor de Fed Cup. Plaats van handeling is sport hal De Maaspoort, waar een gravelbaan zal worden neer gelegd. Het is een duel in de play-offs van wereldgroep II. Of de Zierikzeese Lesley Kerkhove, die in februari de buteerde in het Fed Cup team, er nu weer bij zal zijn, wordt pas later bekend. door Arwin Wiliemsen GOES - Ruim tweehonderd roeiers doen zaterdag mee aan de tiende editie van de Ganze Regatta. Het evenement start in de haven van Goes en de finish ligt bij de sluis aan het Goese Sas. door Janny Vermeule BERGSCHENHOEK - Bij de landelijke kwartfinales turnen in Bergschen- hoek bemachtigden de Zeeuwse turnsters acht medailles. MIDDELBURG MIDDELBURG GOES PRESTON RIJSWIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28