Inspraak nieuwe opzet sociale zorg Walcheren Debat D66 over één gemeente afgelast Tijdens slotdagen WK-voetbal mogen cafés tot 4.00 uur tappen I I -I Bazaar voor schoolbus 20 WALCHEREN MIJN VADER DE EXPAT Abdelkarim El-Fassi maakte een portret over zijn Marokkaanse vader die in Souburg woont. Komend jaar worden die zelf ver antwoordelijk voor het welzijn van zieke of gehandicapte inwo ners, en hun verzorgers. Nu nog is het zorgstelsel 'opge knipt in stukjes'. Professionals 'hebben daardoor te weinig moge lijkheden om te doen wat echt no dig is', aldus de drie gemeenten. Een rigoureuze verandering in de toegang tot de hulpverlening moet waarborgen dat kwetsbare inwoners niet langer het risico lo pen tegen muren te lopen of tus sen wal en schip te vallen. Ter voorbereiding stelden de ge meenteraden van Vlissingen, Mid delburg en Veere afgelopen week nota's vast. De komende weken worden die voor inspraak aan de bevolking voorgelegd. Er worden nieuwe organisatievormen in ge schetst met 'gebiedsteams' waar in uiteenlopende hulpverleners samenwerken. Van geval tot geval worden die aangestuurd door een 'routeteam', ëen 'familie-netwerk beraad' en een 'sleutelwerker'. De gemeenten beloven dat niet lan ger de belangen of regels van hulp instanties centraal staan, maar steeds naar de beste, meest prakti sche en goedkoopste oplossing te zoeken, op gebieden als huisves ting, uitkering, werk, onderwijs, bescherming en begeleiding. De inspraak start met voorlichtings bijeenkomsten in de gemeentehuizen: 10 maart in Domburg (19.00 uur); 12 maart in Middelburg (19.00 uur); 26 maart in Vlissingen (16.00 uur). Info: www.walcherenvoorelkaar.nl ACTIE MAR KT MIDDELBURG - De discussieavond van D66 over de vraag of Walche ren één gemeente moet worden, gaat vanavond niet door. De inlei der van deze bijeenkomst, het Tweede Kamerlid Gerard Schouw, kan niet naar Middel burg komen. Volgens zijn partij OOST-SOUBURG - Abdelkarim El-Fassi maakte een liefdevolle film over zijn vader Ali, een man die in de jaren zeventig vanuit Ma rokko naar Nederland verhuisde. Mijn vader de expat is onverwacht een groot succes. Abdelkarim groeide op in Oost-Souburg; zijn vader woont daar nog steeds. „Als mensen horen dat ik uit Zee land kom, vragen ze altijd of ik op de boerderij ben opgegroeid", lacht Abdelkarim (29). „Maar ik woonde in de Witte Wijk, daar ge beurde van alles, ook schietpar tijen. Dat was écht een achter standswijk, mensen hebben geen idee. Vlissingen is raar, hoor." Wat nu een film is en een theater voorstelling, begon als een per soonlijk project, hij wilde graag een dvd'tje voor later. „Het was nooit bedoeld als documentaire, maar het was wel een serieus pro ject, met een hele goede camera man en mijn zus als producer, maar toen ik merkte hoeveel het los maakte bij anderen, dacht ik: dit heeft potentie voor een groter publiek." Er is inmiddels een fo rum op Facebook en de film is te zien in een theatershow met on der meer acteur Nasrdin Dchar MIJN VADER DE EXPAT (Rabat) en schrijver Haci Tekiner- dogan. Ahmed Aboutaleb, de bur gemeester van Rotterdam, is sup porter. Abdelkarim woont in Rotterdam, hij heeft een mediaproductiebe- drijf, hij filmt en hij schrijft. Zijn vader is 66, net met pensioen. „Mijn vader is geworteld in Ma rokko, maar óók in Oost-Souburg. Hij heeft daar zijn vrienden en voelt zich daar enorm thuis. Hij schippert een beetje tussen Ma rokko en Nederland." Abdelkarim ging mét een cameraman en zijn zus Asma naar het geboortedorp van zijn vader om daar een por tret van hem te maken. „We heb ben daar nog een huis, op een berg, twintig kilometer van de kust, een plek waar veel Marok kaanse Nederlanders vandaan ko men. Ik kwam daar vroeger niet zo graag, maar nu wel. Ik kom daar echt tot rust." „De generatie van mijn vader is een hele bijzondere generatie, met hele bijzondere verhalen. Maar het gaat niet alleen om hem: de film gaat over je thuis voelen, over identiteit, over de toekomst. Heel veel mensen herkennen zich in die man. Hij staat voor iets gro- ters. Hij is heel wijs en intelli gent, maar tegelijkertijd ook heel alledaags. De film gaat over alle daagse thema's, hij praat over zijn dromen en zijn angsten, over zijn werk verleden, over hoe hij in Ne derland terecht is gekomen. Maar ik wilde het met nadruk hebben moet hij vanavond aanwezig zijn in de Tweede Kamer in verband met een extra bijeenkomst aldaar. De discussiebijeenkomst zou plaats vinden vanaf 19.30 uur in cafe Brooklyn. D66 probeert op korte termijn een nieuwe bijeen komst te plannen. De Middelburgse horeca-onderne- mers ontvingen gisteren een brief van de gemeente met de 'spelre gels' voor het WK-voetbal. Om te beginnen zijn de dagen waarop het Nederlands elftal speelt, aan gewezen als bijzondere dagen. Dat houdt in dat de horeca dan wat meer lawaai mag produceren dan normaal. Maar om 24.00 uur gelden op de eerste speeldagen weer de normale regels voor de ge luidsoverlast Echter niet op de da gen dat het Nederlands elftal door dringt tot de kwartfinale. Dan moet het één uur na afloop van de wedstrijd in de horeca weer rustig zijn. Er is geen exact tijd stip opgenomen, aldus beleids ambtenaar Peter Maas, omdat zul ke wedstrijden een verlenging kunnen hebben en het kan zelfs zijn dat pas na het nemen van strafschoppen duidelijk is wie doorgaat naar de volgende speel ronde. Ook als het Nederlands elftal in de kwartfinale, of al eerder, wordt uitgeschakeld, dan mag tijdens de halve finale, troostfinale en finale tot 2.00 uur de muziek in de hore ca wat harder staan dan op 'nor male' dagen. De Middelburgse horeca mag tij- dens de wedstrijddagen van het Nederlands elftal ook terrassen uitbaten tot 24.00 uur. Er zijn ca fés in het centrum die normaal om 22.00 uur hun terras moeten sluiten. Zij kunnen die dagen lan ger open blijven. En tijdens de slotdagen van het WK mag er tot 2.00 uur gebruik gemaakt worden van terrassen. De gemeente staat niet toe dat de horeca grote tv-schermen in de vorm van videowalls opstelt. Dat verbod geldt voor geheel Zeeland en West-Brabant. Wel mogen er tv-schermen in de zaken en op de terrassen worden neergezet. In de brief wordt gewaarschuwd dat al les wel moet voldoen aan de wet telijke eisen. Ook wordt gewaar schuwd om extra goed te letten op brandveiligheid en dus geen brandbare versiering op te han gen. Cfl door Henk Postma DOMBURG - Het gaat te vaak mis met de zorg voor mensen met een geestelijk of lichamelijk gebrek. Te vaak werken instellingen langs el kaar heen, en staan regels goede oplossingen in de weg. Dat moet, en kan beter, vinden de drie Wal- cherse gemeenten. MELISKERKE - In de vakantie staat de schoolbus stil. Dus hadden de chauffeur en de jonge gebruikers van de Stichting Leerlingenvervoer Walcheren/Krab- bendijke gisteren alle tijd om te helpen bij de jaarlijkse actiemarkt in Melisker- ke. De opbrengst gaat naar het leerlingenvervoer, foto Ruben Oreel Uit een (herstel)exploot d.d. 27-02-2014 van (t.k.-)gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom, blijkt dat ten verzoeke van 1. Fruitteeltbedrijf Coudorpe B.V., 2. J.M. Goeree en 3. Grazyna Stepkowska, gevestigd alsmede wonende te Driewegen, ten laste van Jan Vos, geboren op 29-12-1969, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd aangezegd dat de dagvaarding d.d. 24-01-2014 van voornoemde (t.k.-)gerechtsdeurwaarder, een vormgebrek bevatte, doordat tegen een niet bestaande zittingsdag is opgeroepen, welk vormgebrek wordt hersteld met de aanzegging dat gedaagde thans wordt opgeroepen om op 11-6-2014 om 10.00 uur, niet in persoon, doch vertegenwoordigd door een advocaat, te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, locatie Middelburg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg ter zake een geldvordering. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36, 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088-2092980 ref.: 90007700 Het is tijd dat wij verhalen gaan vertellen door Nadia Berkelder De film Mijn vader de Expat wordt vertoond in theaterzalen; er is een randprogramma met sprekers en muziek. De eerstvolgende voorstelling is op zaterdag 8 maart, in Antwer pen, in een mooie oude theater zaal: www.deroma.be, op 16 maart is de film in Amsterdam te zien, in de Meervaart. De eerste twee voorstellingen wa ren binnen de kortste keren uitver kocht, El-Fassi trok veel media-aan dacht. Op Facebook is intussen een plat form ontstaan: www.face- book.com/mijnvaderdeexpat Abdelkarim El-Fassi hoopt dat de film binnenkort een keer in Zee land te zien is. door Emile Calon MIDDELBURG - De cafés in de bin nenstad van Middelburg mogen tij dens de halve finales, troostfinale en finale tot 4.00 uur open zijn. Ook als het Nederlands voetbalelf tal tijdens het WK in Brazilië eer der wordt uitgeschakeld, mag de horeca in de binnenstad die dagen (dinsdag 8, woensdag 9, zaterdag 12 en zondag 13 juli) twee uur lan ger open zijn dan normaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20