PZC Zeeland beleeft uitermate zachte voorjaarsvakantie Opluchting bij de coalitie: eindelijk zit het economisch tij mee. De timing van het goede nieuws kon niet beter. 11 Buiten Word ook abonnee! DEN HAAG - Een nieuwe lente en een nieuw geluid in crisismoe Ne derland. Na jaren van telkens te genvallende economische ramin gen en daarop volgende extra be zuinigingen is er eindelijk goed nieuws van het Centraal Planbu reau. De rekenmeesters zien de economie groeien en het over heidstekort volgend jaar flink da len. Die voorspelling is een opste ker voor het kabinet. Nóg een be zuinigingsrondje zou de geloof waardigheid van de coalitie flink hebben aangetast. Economen roe pen al langer dat de kabinetsmaat regelen het herstel eerder hebben vertraagd dan versneld. Prompt komt het kabinet met een vrolijke boodschap: er hoeft dit maal niet extra bezuinigd te wor den. De timing lijkt perfect: over twee weken zijn de gemeente raadsverkiezingen. Oppositiepar tijen als CDA, SP en PW pogen die stembusgang een referendum over het regeringsbeleid te laten zijn. Coalitiepartijen WD en PvdA hopen met een eindsprintje de voorspelde schade te beperken. Mochten zij daar in slagen, dan zit dit kabinet vaster dan ooit in het zadel. Los van de personele sores met Frans Weekers (opgestapt) en Ronald Plasterk (beschadigd) loopt de wetgevingsmachine de laatste weken als een zonnetje. Taaie dossiers als de hervorming van het ontslagrecht en de aanpas sing van de bijstand worden met grote meerderheden door de Twee de Kamer geloodst, met dank aan de 'meest geliefde oppositiepar tijen' D66, Christenunie, SGP en - toch ook dikwijls - het CDA. In tussen bonst het gedoogtrio op de deur. Zij hint op lastenverlaging, maar het kabinet houdt de boot af. „Er is geen geld over. Laten we niet uitgeven wat er niet is", aldus een zuinige minister Jeroen Dijs- selbloem (Financiën, PvdA). Toch weet ook hij dat de coalitie nog niet zonder gedogers kan. De be langrijkste hordes zijn weliswaar al genomen via diverse akkoorden, maar ook de begroting voor 2015 zal gewoon door beide Kamers aangenomen moeten worden. Zon der bandjes kunnen WD en PvdA voorlopig niet zwemmen. MIDDELBURG - De officiële winter is nauwelijks voorbij of de lente dient zich aan. Weeronline.nl en het KNMI voorspellen temperatu ren die eind deze week oplopen tot zo'n 15 graden Celsius. Het blijft waarschijnlijk ook lan ger droog. De veertiendaagse ver wachting laat nauwelijks neerslag zien. Volgens Hans Roozen van Weeronline past dat in de ten dens van de afgelopen tien jaar. DE STELLING UW MENING 334 reacties Ik werk alleen voor mijn salaris eensbhbh 53% oneens 47% Rustig lenteweer 10c Kentekenplaten voor Filipijnen komen uit Goes WOENSDAG 5 maart 2014 Gezellig met vrienden kamperen in eigen tuin Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 54 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 krijgt wind in de rug Coalitie ANALYSE CPB-RAMINGEN door Laurens Kok pagina 2 en 3: 'Als die Rus het maar niet verknalt' Voor Dennis O pagina 19: Droog het voorjaar in is de tendens Wegblijven regering in Sotsji is een loos gebaar Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 2 foto Lex de Meester MIDDELBURG - Vrienden en bekenden van de vermoorde Dennis van de Velde (19) hebben de afgelopen dagen talloze bloemen en kaarsen achtergelaten aan de Turfkaai in Middelburg. Op de plek waar de Middelburger zaterdagavond werd doodgestoken, kwamen jongeren dinsdagmiddag samen om hem te herdenken. Sandra van de Ven (foto) legde een bosje witte rozen neer. Morgenavond houden vrienden een stille tocht voor Dennis. Ze verzamelen zich om 18.45 uur achter het station in Middelburg en lopen naar de Turfkaai. Voetbalclub FC Dauwendaele, waar Dennis al jaren lid van was, staat ook stil bij zijn dood. Spelers hebben rouwbanden om en voorafgaand aan elke wedstrijd wordt een minuut stilte in acht genomen, meldt de club op de website. Dennis wordt komende maandag begraven. De 51-jarige verdachte van de steekpartij wordt vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1