Winkeltjes Droog het voorjaar in is tendens Minister Blok komt weer naar Zeeland Hennis doopt Karei Doorman bij de Schelde ZEELAND 19 commentaar Wij zoeken de mensen zelf op en komen naar ze toe in de wijken De winkel in Oost-Souburg is alleen op zaterdag geopend. Wij zijn mensen die moeten werken e Zeeuwse politiek loopt warm voor de gemeenteraadsver kiezingen. Overal zijn bijeenkomsten. De par tijen zoeken de kiezers op. Hier en daar zijn zelfs politieke winkels, sommige alleen op za terdag geopend, maar allemaal met de intentie meer burgers te bereiken. Lukt het niet met debatavonden en andere poli tieke sessies, lukt het niet via de radio, tv en krant, lukt het niet met de website of via so ciale media? Dan hebben we de etalage nog. Niet alle partijen zijn even succesvol met hun po litieke winkeltje. Toch is er geen reden om daar schamper over te doen. De belangstelling voor de raads verkiezingen lijkt zeer matig. Daarom moeten de partijen al le middelen aangrijpen. Want uiteindelijk hebben de raadsle den pas een goed mandaat als zij samen zo ongeveer alle bur gers vertegenwoordigen. Een verkiezings winkelt je kan dat democratisch draagvlak mis schien net iets steviger maken. Het is de tweede keer in korte tijd dat Blok naar Zeeland komt. Op 20 januari bracht de minister een werkbezoek aan Zeeuws-Vlaande ren en aan de marinekazerne in Vlissingen. Toen zei hij desge vraagd dat hij niet kan garande ren dat Zeeland buiten schot blijft bij de komende bezuinigin gen op rijksdiensten. Deze keer komt de minister in het kader van de gemeenteraads verkiezingen op 19 maart. Blok be zoekt Vlissingen, Terneuzen en Hulst. Hij wisselt met inwoners van gedachten over de standpun ten van de WD en ondersteunt lokale campagneactiviteiten. Blok is van 12.00 tot 13.15 uur in winkelcentrum Paauwenburg in Vlissingen. Van 13.45 tot 15.15 uur loopt hij door de Noordstraat in Terneuzen. En van 15.45 tot 17.00 uur wandelt hij over de Jaarmarkt Hulst. Komende maandag breng en de WD-Kamerleden Betty de Boer, Rudmer Heerema en André Bosman een bezoek aan Zeeland Seaports. Met een lengte van 204,7 meter wordt de Karei Doorman het grootste schip van de marine. Het kan marineschepen bevoorraden, maar ook andere krijgsmachton derdelen van materieel voorzien. De Karei Doorman vervangt de bevoorradingsschepen Hr.Ms. Zui derkruis (in 2012 afgestoten) en Zr.Ms. Amsterdam (wordt dit jaar uit dienst gesteld). Aanvankelijk had het kabinet be sloten dat de Karei Doorman na afbouw zou worden verkocht. Dat is teruggedraaid. Damen Schelde kan het pronkstuk nu gebruiken om opdrachten binnen te slepen. In mei begint de Karei Doorman aan haar proefvaart. Hennis sluit vandaag een overeen komst over het open houden van de Van Ghentkazerne in Rotter dam (ook een door het kabinet te ruggedraaid besluit). Daardoor worden de mariniersopleidingen niet naar Vlissingen verplaatst, maar blijven ze in Rotterdam. Gisteren tikte de thermometer op verschillende plaatsen in Zeeland de 8 graden Celsius aan. Tegen het weekeinde kan de tempera tuur oplopen tot zo'n 15 graden. Vandaag een jaar geleden werd landelijk de warmste 5 maartdag ooit (sinds 1901) gemeten. Het kwik steeg gemiddeld tot 15,9 gra den. In Zeeland werd die dag 16,8 graden genoteerd, 3 graden hoger dan het record uit 1961. Maar net zo opvallend is dat maart 2013 uit eindelijk de boeken in ging als de koudste maart sinds 1987. Tegen het eind van die maand sloeg het weer namelijk om, kelderde de temperatuur en viel er nog een dik pak sneeuw. Een droog voorjaar is niet altijd even prettig, wijst Roozen op de ervaringen van de afgelopen twee jaar. Toen leidden problemen door uitgedroogde dijken en de in name van koelwater voor energie centrales tot vragen in de Tweede Kamer. Volgens Roozen volgt op een droog voorjaar ook niet auto matisch een natte zomer, zoals de start in 2013. De natuur loopt nu al een maand voor op de normale ontwikkeling in deze periode. »JÉÉB8 I nan Net M l*K* V WWW.V WOENSDAG 5 MAART 2014 I Het was dinsdagmiddag nog niet echt druk in de verkiezingswinkel van het CDA in Middelburg. foto René Schrier Aty Harwijnen I De WD in Terneuzen heeft de Noordstraat opgezocht om de kie zers te kunnen benaderen. foto Peter Nicolai Alex Achterhuis - -1 'rt.J'-K door Marcel Modde I Het CDA in Goes probeert vanuit een winkel aan de Lange Vorst- straat kiezers aan zich te binden. foto Marcelle Davidse I De WD in Middelburg is al weer toe aan zijn derde achtereenvol gende verkiezingswinkel. foto René Schrier door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Stef Blok (Wo nen en Rijksdienst, WD) maakt op zaterdag 8 maart een verkiezings tour door Zeeland. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Jeanine Hen nis van Defensie doopt zaterdag 8 maart het logistiek ondersteunings schip Karei Doorman. Ze doet dat op de werf van Damen Schelde Na val Shipbuilding in Vlissingen. MIDDELBURG - Het voorjaar ver loopt steeds droger, leidt weerkun dige Hans Roozen van Weeronli- ne.nl af aan het beeld over de afge lopen tien jaar. Ook nu is de eerste week van maart uitzonderlijk zacht begonnen. En dit weertype blijft ook de komende veertien dagen re delijk stabiel, is de verwachting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19