*\\V Kattendijkse krijgt zeven jaar cel voor doodslag op echtgenoot Geen zorgenhet komt goed De Zeeuwse politieke winkel is open 18 ZEELAND brieven VERKIEZINGSWINKELS 1 4 Zeeuwse identiteit Timmermans Staalslakken woensdag De vorige week werd mijn aandacht ge trokken door een ar tikel waarin werd aangekondigd dat geïnteresseer den binnenkort de aanleg van de getijdenduiker bij Waterdu- nen live via een webcam kun nen volgen. Spannend man! Ik kan niet wachten tot de web cam online gaat want ik ben in middels wel benieuwd gewor den naar de getijdenduiker. So wieso moest ik me maar eens verdiepen in het project Water- dunen want ik vrees dat ik het allemaal niet zo goed begrijp. Het zal wel aan mij liggen. Wanneer ik op vakantie ga wil ik bossen zien en heuvels. Ik wil naar oude steden en natuur zien die we hier niet hebben. Dat mensen geld betalen om naar een plat, half nat, half droog, half zoet, half zout na tuurgebied te kijken waar bei ge en bruine vogeltjes in de modder peuren kan ik me dus niet goed voorstellen. Toch moeten er hoopjes van die mensen zijn. Waarom zou de Europese Unie anders geld steken in project Waterdunen? We hebben het over het toeris me van de toekomst. Dat moet de kans krijgen om te groeien. Dan moet je niet verwachten dat het geld direct binnen stroomt. Een spierinkje om een kabeljauw te vangen. Ook op de site van Bio Base in Terneuzen prijkt het EU-logo als teken van vertrouwen. De expositie van Bio Base in Ter- neuzen, de Bio Base Experience (21 likes op Facebook) is nog geen doorslaand succes. Mis schien is ook deze experience zijn tijd vooruit en zijn de gees ten nu nog niet rijp voor de blij de bio gebaseerde boodschap. Ik vertrouw op de Europese Unie en ga er vanuit dat het al lemaal wel goed zal komen. Want het probleem ligt bij mij. Ik heb nou eenmaal een ontzet tend achterhaalde visie op toe risme. Zon, zee en lome stadjes met goed eten. Dat is in mijn - kennelijk antieke - optiek wat mensen naar Zeeland trekt. Maar ik zit er dus naast. De Eu ropese Unie steekt geld in ande re zaken. En wie ben ik om hier aan te twijfelen? De Europese Unie zal toch zeker niet ons geld over de balk gooien? Jaren geleden was er op de radio een wekelijks programma, waarin Dr. Van Egeraat een Nederlandse provincie belichtte. Een door ve len beluisterd programma. Ook Zeeland kreeg daarbij uiter aard een beurt. Of hij ook over de identiteit van de provincies sprak, weet ik niet meer. Wat ik me nog wel goed kan herinneren was zijn opmerking dat hij bij het passe ren van de provinciegrens tussen Noord-Brabant en Zeeland een provinciebord zag. En dat was iets bijzonders voor hem, want bij geen andere provincie stond zo iets. En, zei hij, als er één plaats is waar zo'n bord absoluut overbo dig is, dan is het daar. Je voelde en proefde dat je Zeeland binnen reed, zo zei hij. Ik denk, dat minis ter Plasterk wat meer de Zeeuwse grens moet passeren. Felle Timmermans zegt dat de PW onze handel op het spel zet, hij zet in op angst voor het uittre den uit de EU dat de PW voor- staat. De PvdA weet uit gekkig heid niet hoe ze zich moet draaien door de slechte prognoses voor de gemeenteraadsverkiezin gen. Vooral de grootste bedreiger voor de Europese verkiezingen de PW moet het ontgelden. Zwitser land tegen immigratie via een re ferendum doet het financieel heel goed evenals Noorwegen buiten de euro. Verder scoort Timmer mans ook al niet goed met buiten landse diplomaten, die betalen hun boetes niet ondanks Timmer mans, hij vindt het aanspreken van ambassades wel effectief, maar betalen ho maar! De stort van staalslakken in de Oosterschelde is niet alleen een grote strop voor de onderwater sport maar ook voor het kreeften bestand. Wat zit hier achter? Lage re kosten voor Rijkswaterstaat? Dat ook, maar de producent van die staalslakken kan zo op een makkelijke manier van zijn afval product af. Twee vliegen in één klap dus. Maar wel doodzonde in dit unieke grootste Nationaal Park van Nederland. Kiezen voor Breuksteen (natuursteen) kan hier. Het kost meer maar dat is ze ker in deze unieke gebieden ge rechtvaardigd en wenselijk. Be houd van natuur mag wat kosten. Het lijkt er op dat het natuurgeld heel selectief onnatuurlijk wordt uitgegeven in ons land. MIDDELBURG - Is de verkiezings- winkel van de Partij Souburg Rit- them al weer gesloten? Is de buit al binnen? Het pand in de Kanaal straat is akelig leeg. Lijsttrekker Alex Achterhuis verschaft telefo nisch uitleg. De verkiezingswin kel van de Partij Souburg Rit- them is alleen op zaterdag open: „Wij zijn mensen die moeten wer ken." Ook in Zierikzee staan we voor een gesloten deur, want een dag te vroeg, zo blijkt uit de uitleg van lijsttrekker Daniël Joppe. De ze winkel is steeds op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag tot de gemeenteraadsverkiezing open. Joppe zal zo veel mogelijk zelf ook aanwezig zijn. Misschien wel de mooiste plek van alle verkiezingswinkels heeft de WD in Middelburg. De hoek van de Grote Markt en de Nieuwe Burg. De enorme etalageruiten VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 zijn beplakt met verkiezingspos ters, maar de dames van de tegen overliggende viswinkel hebben al gezegd dat die ramen wel een sop je kunnen gebruiken. Dat zal van daag ook gebeuren, want dan komt de grote leider Mark Rutte op bezoek en dan moet alles net jes zijn. De WD klaagt niet over de aanloop. Ook redelijk wat jon geren melden zich. Onder meer met de vraag: Wat kan de WD voor mij betekenen? En dinsdag middag nog vier Limburgse WD-ers. Die waren op vakantie en konden meteen zien hoe de li beralen dat in Zeeland aanpak ken. De WD in Middelburg is al weer toe aan zijn derde verkie zingswinkel. In 2006 en 2010 wa ren er al aan de Pottenmarkt en de Lange Viele. Ook de partijgeno ten in Terneuzen hebben zo'n winkel geopend, aan de Noord straat. De WD kan bijna letterlijk in dis cussie gaan met het CDA in Mid delburg, want dat heeft een paar panden verder een verkiezings winkel betrokken in de Lange Delft. Het is rustig bij het CDA. Jan Zwemer, een van de kandida ten, legt uit dat bezoekers aan de CDA-winkel gevraagd wordt of ze ideeën hebben voor Middel burg. Die worden allemaal op een ideeënmuur verzameld. Twee din gen prijken er op; een discotheek en een ontmoetingsplek voor ouderen in het centrum. De Zeeuwse PvdA moet niets we ten van het fenomeen verkiezings winkels, vertelt gewestelijk voor zitter Aty Harwijnen. „Wij zoe ken de mensen zelf op en komen naar ze toe in de wijken." Het is voor de tweede keer in drie weken dat het gerechtshof in Den Bosch een vrijspraak van de recht bank in Middelburg radicaal naar de prullenbak verwijst. Drie we ken geleden veroordeelde het hof een Duitse neurochirurg tot vijf jaar, nadat de rechtbank eerst geen bewijs zag voor de poging tot doodslag op een 17-jarig Duits meisje in Renesse. Hoewel altijd is gesproken over de Kattendijkse gifmoord, is van moord geen sprake, zo stelt het ge rechtshof. Daarvoor moet er dui delijk sprake zijn van een plan om iemand om te brengen en daar is geen bewijs voor. De vrouw wist niet wat voor spul er in het haargroeimiddel zat en dat dat dodelijk zou zijn. Wel stond er op het flesje, dat ze bij haar aan houding in haar broekzak had, dat het uitsluitend voor uitwen dig gebruik was. In combinatie met de slechte fysieke gesteld heid van Van den Dool en zijn overmatige alcoholgebruik is daar door het toebrengen van pijn of letsel wel bewezen: mishandeling met de dood tot gevolg. Advocaat Marco Vermeirssen zei na het arrest dat hij in cassatie gaat bij de Hoge Raad. „Dit is te leurstellend. Het hof zegt dat het niet anders kan, maar daar ben ik het niet mee eens. Er zijn andere opties. De opties 'zelfmoord' en 'per ongeluk de verkeerde fles ge pakt' sloot het hof echter uit." Guido van der Heijden Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl P.M. Meijer Kreeksingel 73, Hoek Politiek trekt in leeg pand door René Schrier A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke kl door Pieter van Klinken m Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. DEN BOSCH - „Het kan niet anders dan dat de verdachte de persoon is geweest die de minoxidil in de fles of in het sherryglas heeft gego ten." Het gerechtshof in Den Bosch was dinsdag heel stellig: Galina R. uit Kattendijke heeft de 60-jarige Ad van den Dool vergiftigd door op 8 maart 2009 haargroeimiddel door zijn likeur te gooien. Het hof legde zeven jaar cel op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 18