Strijd om de echte macht in Hilversum Woede na verspreiden privégegevens reporter Echtpaar Exloo blijkt toch te zijn vermoord BINNENLAND 7 GROOT ZONNEDAK Geniet van een heerlijke High Wine of High Beer bij 't Waepen van Veere nu €12,95 p.p. De hoofdrol in de soap is wegge legd voor de raad van bestuur van de NPO, Henk Hagoort en Shula Rijxman. Het tweetal heeft het binnenshuis én buitenshuis aan de stok gekregen met andere kop stukken van de publieke omroep. Binnenshuis komt het verzet voor al van de leiding van de afdeling tv, die bestaat uit een directeur en drie netmanagers. Roek Lips was een van die netma nagers, die van Nederland 3. Hij heeft zaterdag het veld moeten ruimen vanwege 'een verschil van inzicht in de wijze waarop Neder land 3 moet worden aangestuurd', zo staat in het persbericht. Nederland 3 is ineens een zorgen kindje nu op 1 januari de program mering is omgegooid. Het populai re De wereld draait door is ver huisd naar Nederland 1, dat nieuws en 'dingen van de dag' als profiel heeft meegekregen. Neder land 2 is vooral voor cultuur en duiding van het nieuws. Neder land 3 moet de jongeren- en mu ziekzender worden. Maar de nieuwe programma's kunnen bij lange na het gat niet vullen dat De wereld draait door achterlaat. De dagelijkse jongeren- serie Startup trok amper meer kij kers dan het testbeeld. Vandaar dat de stekker eruit is getrokken. Het kan anders met die profielen. Daarvoor zijn genoeg ideeën in Hilversum. Nieuws en sport op Nederland 3 bijvoorbeeld. Lips wilde het kennelijk ook anders, Hagoort en Rijxman niet. „Al eerder geluiden opgevangen dat het niet botert tussen RvB NPO en management tv", twitter- de MAX-baas Jan Slagter naar aanleiding van het vertrek van Lips. Eerder was Gerard Timmer al opgestapt, directeur tv en ver antwoordelijk voor de online stra tegie van de NPO. „De reden van vertrek is een verschil in visie op de vernieuwing van de organisa tie", meldde het persbericht toen. Timmers was het met andere woorden ook niet eens met Rijx man en Hagoort. Buitenshuis is er heibel tussen de raad van bestuur en de omroepen. Dit valt onder meer af te leiden uit de miljoenenboete die de raad van bestuur zowel de VPRO als fusieomroep VARA-BNN dreigt op te leggen vanwege 'ongebrei delde' online-activiteiten onder de eigen vlag, in plaats van die van de NPO. Ook hier gaat het ei genlijk om de vraag wie de touw tjes in handen heeft. „De rolverdeling in Hilversum is simpel: de omroepen maken pro gramma's en wij bouwen de zen ders", zei Hagoort eerder dit jaar niet voor niets. De omroepen kwa men daarna - voor het eerst in hun bestaan - met een gezamen lijk media-akkoord naar buiten. Hierin staat dat de NPO de pro grammering op radio en tv moet coördineren en niet veel meer dan dat. Het woord is nu aan de Raad voor Cultuur. Die werkt aan een ad vies over een nieuw mediabestel, met ongetwijfeld aandacht voor de machtsverhoudingen in Hilver sum. Wordt vervolgd dus. Netmanager Roek Lips van Nederland 3 heeft zaterdag het veld moeten ruimen. De raad van bestuur heeft het binnenshuis én buitens huis aan de stok gekregen met omroepkopstukken. DEN HAAG - Onderzoeksjournalist Brenno de Winter neemt geen ge noegen met de excuses van de po litie. Die bleek zijn privégege vens, zoals huisadres en geboorte datum, intern te hebben ver spreid. „Ik vind niet dat je een las tercampagne kan starten, sorry mag zeggen en dan kan doorlo pen. Ik weet niet wat er nog meer over mij wordt verspreid. Ik wil weten waar dit vandaan komt en wie mij dit aandoet", zei De Win ter gisteren. Politiemedewerkers en beveili gers van ministeries waren on langs gewaarschuwd voor De Winter. £r werd beweerd dat hij mogelijk voor een onderzoek naar overheidsinstanties zou proberen om zonder de goede papieren ge bouwen binnen te komen. Die in formatie heeft De Winter 'onge fundeerd in een verkeerd dag licht' gezet en belemmerde hem 'ten onrechte in de uitoefening van zijn beroep als onderzoeks journalist', erkent de politie nu in een brief die de journalist giste ren op zijn website heeft gezet. De politie bevestigt de echtheid van de brief en zegt dat ze aan maatregelen werkt om herhaling te voorkomen. „Er is iets niet goed gegaan. We hebben veront schuldigingen aangeboden." Dat het echtpaar (beiden 77 jaar) om het leven is gebracht, blijkt on der meer uit het definitieve sectie rapport. Over de doodsoorzaak wil de politie niets zeggen. De man en vrouw werden op 28 juli door de politie levenloos aan getroffen in bed, nadat hun kinde ren bezorgd waren geworden om dat ze niets van hun ouders hoor den. Al snel bleek dat uit het huis spul len waren verdwenen, waaronder een iPad, laptop, mobiele tele foons en een fototoestel. De poli tie wilde toen niet de conclusie trekken dat het om moord ging. Vandaag worden bewoners van Exloo door de politie ingelicht over het onderzoek. Ook krijgt iedereen die eind juli 2013 in de omgeving van de wo ning van het echtpaar is geweest, een sms met de oproep zich te melden als hij of zij nog informa tie heeft. ledereen die toen in de omgeving van de woning is geweest krijgt een oproep zich te melden. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Veere is één van de meest verrassende plaatsen in Zeeland. Kom hier genieten van 3 glazen wijn of 3 glazen bier. Deze kun je van de kaart bestel len en daarnaast kun je genie ten van een aantal bijpassende hapjes. Wat dacht je van Pinot Blanc Réserve, Grüner Veltliner of van la Chouffe? Maar er is meer! j ©sweetdealzeelnd B"1!? 31 facebook.com/sweetdeal.zeeland fcJ 1 LJ App Store DINSDAG 4 MAART 2014 ACHTERGROND PUBLIEKE OMROEP door Saskia Wassenaar HILVERSUM - Het vertrek van de netmanager van Nederland 3 is de meest recente gebeurtenis in de soap die zich bij publieke omroep NPO afspeelt. In Hilversum is duidelijk een machtsstrijd aan de gang. T Tif-1 pQ KLAZIENAVEEN - Minister Henk Kamp (voorgrond) van Economische Zaken x 'aat z'ch op een hoogwerker en in veiligheidsgordel bijpraten door directeur 1% Frans Nevels van Scholtenzathe. Kamp bracht gisteren een bezoek aan land- goed, boerderij en landbouwbedrijf Scholtenszathe in Klazienaveen-Noord. Hij kreeg er een rondleiding en nam een van Nederlands grootste zonnedaken in gebruik. Dat telt zo'n 4600 panelen die samen goed moeten zijn voor 1,3 me gawatt. foto Herman Engbers/HH EXLOO - Het echtpaar dat in juli vo rig jaar in Exloo (Drenthe) dood werd aangetroffen in zijn woning, blijkt toch vermoord. Aanvankelijk leek er sprake van zelfdoding, maar de politie gaat er nu vanuit dat de man en de vrouw zijn omge komen door een misdrijf, zo zei een woordvoerder gisteren. Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7