Smit Sportprijzen lijdt eerste nederlaag Shirt met geschiedenis voor Oranje op WK 36 SPORT Met nog acht speelrondes te gaan maakt PSV na vijf zeges op rij opeens weer kans op voorronde Champions League. Tennissters dicht bij hoofdschema De tennissters Lesley Kerk- hove (Zierikzee) en Angeli- que van der Meet ('s-Heer Abtskerke) zijn gistermid dag zonder kleerscheuren door de eerste kalifïcatieron- de in het Engelse Preston ge komen. Ze wonnen in twee sets van hun Engelse tegen standsters en haalden de tweede en laatste voorron de. Ze hebben nu nog één ze ge nodig om toegelaten te worden tot het hoofdsche ma van de sterk bezette chal lenger. Kerkhove won met 6-4 6-0 van Nicola George. Van der Meet was mede dankzij ne gen aces met 6-4 6-4 te sterk voor Sarah Beth Askew. Klompenhouwer verlaat Verbrugge Na afloop van dit seizoen scheiden de wegen van het driebandenteam van garage Verbrugge Hyundai en Thérèse Klompenhouwer. Twee jaar speelde de Neder lands en Europees kam pioen bij de vrouwen voor het team Verbrugge, dat vol gend seizoen vrijwel zeker in de eerste divisie uitkomt. Teamcaptain Patrick Vas- seur zoekt naar een volwaar dig vervanger die dichterbij is gehuisvest om de reiskos tenvergoeding te beperken. White verslaat Rabou in sprint Bradley White heeft gisteren de vijfde etappe van de Ron de van Langkawi gewonnen. De Amerikaanse wielrenner versloeg na een rit over 140 kilometer van Karak naar Rembou medevluchter Tho mas Rabou in de sprint. Deze dertigjarige Nederlander reed ooit voor het continenta le team van Rabobank en staat tegenwoordig onder contract bij OCBC Singapore. De Zuid-Afrikaan Louis Meintjes werd op kleine ach terstand derde. De Slowaak Michael Kolar won op 1.15 de spurt van het peloton, vóór onder anderen Kenny van Hummel. NEC-doelman Centenaar stopt Dennis Gentenaar zet deze zomer een punt achter zijn professionele voetballoop baan. De doelman uit Nijmegen is na negentien jaar klaar voor een nieuwe stap in zijn leven. Hij besluit zijn avontuur bij NEC, de club waar hij in 1995 ook door brak. Gentenaar (38) kan terugkij ken op een geslaagde prof carrière. Hij verruilde NEC in 2005, na tien jaar trouwe dienst, voor Borussia Dort mund. Daarna stond hij on der contract bij Ajax, Het Venlose VW en Almere Ci ty. Afgelopen zomer keerde hij terug in De Goffert. TERNEUZEN - Smit Sportprijzen is met de ontknoping van de competi tie in zicht zijn aureool van onover winnelijkheid kwijt in de tweede klasse van het zaalvoetbal rayon Midden Zeeuws-Vlaanderen. Nadat de koploper achttien wed strijden op rij zonder puntenver lies bleef, is de laatste twee wed strijden de klad er in gekomen. Was vorige week HKC/Topvorm al goed voor een 3-3-gelijkspel, op de laatste speeldag slaagde Energe- tica Natura er zelfs in om de kop loper een nederlaag toe te breng- en: 6-5. Ondanks het verlies blijft Smit Sportprijzen onbedreigd aan kop. Ook al omdat De Bokx/Kya betonboringen tegen HKC/Top vorm niet verder kwam dan een 4-4-gelijkspel, is de marge met de koploper nog altijd twaalf pun ten. De voorsprong op Benny sport en MBT bedraagt zelfs ze ventien punten, zodat het al heel gek moet lopen wil Smit de titel alsnog mislopen. Onderaan bleef alles zoals het was. De Treffers verloor met 3-2 van Navimar, Dow ging met 3-6 onderuit tegen Unitron en E&K Informatisering BV werd met 9-1 weggespeeld door MBT. AMSTERDAM - Het Nederlands elf tal speelt komende zomer op het WK in Brazilië in een strak oranje shirt, met witte broek en oranje sokken. Op de borst van het shirt, dat gisteren is gepresenteerd door kledingsponsor Nike, prijkt net als vroeger een grote witte leeuw. Het Nederlands elftal draagt het nieuwe tenue morgen voor het eerst in de oefeninterland tegen Frankrijk. Het tenue straalt sowieso veel his torie uit. De voetbalbond KNVB, opgericht in 1889, viert dit jaar zijn 125-jarig bestaan en daarom hebben beide jaartallen een plek gekregen onder de nostalgisch vormgegeven leeuw op het Oran je-shirt. De bekende grafisch ont werper en typograaf Wim Crou- wel heeft de namen en rugnum mers van de internationals een re tro tintje gegeven. Het lettertype doet denken aan de rugnummers waarmee Oranje in de succesvolle jaren zeventig speelde. De grote witte leeuw is het opvallendste element op het verder volledig oranje gekleurde shirt. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, is voor de productie van het shirt gebruikgemaakt van gerecyclede plastic flessen, gemiddeld acht tien per tenue. eindhoven - Vier ploegen zijn nog in de race om de tweede plek in de eredivisie. Statistisch gezien zou ook sc Heerenveen zich nog in die strijd kunnen mengen, maar met de Friezen houdt echter niemand meer serieus rekening. Vitesse en FC Twente maken op dit moment de grootste kans op het ticket voor de derde voorron de van de Champions League. Bei de ploegen hebben na 26 wedstrij den 49 punten verzameld. Feye- noord en PSV (45, respectievelijk 44 punten) zitten op het vinke- touw. Niemand gaf een paar weken gele den een stuiver voor de kansen van PSV op Champions Lea gue-voetbal. Met nog dertien duels te gaan was de achterstand op de nummer twee liefst dertien punten. Vier ploegen stonden tien punten of meer voor. Na vijf zeges op een rij bedreigt PSV, op Ajax na, alle ploegen die hoger staan op de ranglijst. Met vijf thuiswedstrijden en drie uit- duels te gaan, is PSV bepaald niet kansloos. Dat dat na acht nederla gen eerder in dit seizoen nog kan, is uitzonderlijk maar niet uniek. De huidige gemiddeldes van de ploegen die rond de tweede plek dansen, zijn wel dermate laag dat een laagterecord dreigt te sneuve len. FC Twente en Vitesse pakten deze competitie gemiddeld 1,88 punt per wedstrijd. Daarmee koer sen ze af op een eindstand van 64 punten. Nog nooit haalde de num mer twee in de eredivisie minder dan 65 punten. Dat gebeurde in het seizoen 1998-1999, toen Willem II als nummer twee met die score naar de Champions League ging. Ook in de competitie van het voet baljaar 1984-1985 had de nummer twee (PSV) 65 punten. PSV won destijds maar de helft van alle duels en speelde veertien keer ge lijk. Op dat moment was er nog geen Champions League en ging alleen de nummer één van Neder land naar de Europa Cup 1. Zou in die competitie het drie pun- ten-systeem gegolden hebben, dan was Feyenoord tweede gewor den met 69 punten. In de eerste twee seizoenen waarin op het hoogste niveau in Nederland met achttien ploegen werd gestreden, kwam de nummer twee ook tot maar 65 punten. In 1956 was NAC ondanks negen nederlagen en vijf remises de runner-up. In 1957 haalde Fortuna'54 met dezelfde statistieken plek twee. In het verleden waren er ook veel ploegen die tweede werden met een score die normaal een titel be tekent. In 2010 pakte Ajax 85 punten, maar bleef de titel bij FC Twente. In 1973 moest Feyenoord de titel ondanks diezelfde score aan Ajax laten. In de 54 competities waarin acht tien teams deel namen, haalde de nummer twee gemiddeld 72,9 punten. Vier seizoenen lang (tus sen 1962 en 1966) speelden maar zestien ploegen in de eredivisie, in het jaar 1955-1956 heette de hui dige profcompetitie officieel nog Hoofdklasse A. PRESTON SLUISKIL/NIJKERK REM BOU NIJMEGEN door Eddy van der Hooft Plek twee blijft in zicht door Rik Elfrink PSV heeft weer kans om tweede te worden in de eredivisie. De plek die recht geeft op de voorronde van de Champions League, foto Laurens Lindhout/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62