ABGH: Meer samenwerking nodig Maximaal 13 nieuwe om positie Dethon te versterken horecazaken in Sluis GroenLinks wil krotten sneller laten opknappen ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Op basis van de Participatiewet die januari 2015 in werking moet treden, mogen de huidige medewerkers van sociale werk voorzieningen blijven. Nieuwko mers moeten zo veel mogelijk aan de slag in het 'gewone' bedrijfsle ven. Hageman verwacht daar wei nig van. Volgens hem is er onvol doende geschikt werk. In de toekomst zal Dethon onmis baar blijven, aldus Hageman. De positie van Dethon moet daarom volgens de ABGH-lijsttrekker wor den versterkt. De ondersteuning van jonggehandicapten (Wajon- gers) en bijstandsgerechtigden zit ook in de Participatiewet. Hage man: „Die taken moeten voor alle gemeenten in Dethon worden on dergebracht." Hij beseft dat zo'n krachtenbunde ling op Zeeuws-Vlaams niveau in Hulst gevoelig ligt. „Maar alleen door samen te werken kun je de ze complexe zaken goed regelen. Het gaat erom dat je wat bereikt; dat Dethon kan blijven functione ren als sociaal werkbedrijf én zich kan ontwikkelen tot een trainings centrum voor arbeidsgehandicap ten op weg naar passend werk in het bedrijfsleven." Dat de Tweede Kamer heeft aange geven dat er meer geld moet ko men voor regio's met een moeilij ke arbeidsmarkt, zoals Zeeuws- Vlaanderen, kan daarbij goed hel pen, hoopt Hageman. Sluis is aantrekkelijk door de com binatie van winkels en horeca, menen gemeentebestuur en on dernemers. Ze stelden samen een nieuw toekomstplan op voor het horecabeleid in het centrum. De verhouding van een horecagele genheid op drie winkels, ooit de norm, gaat niet meer op. Om het aantal winkels terug te brengen, zijn dertien nieuwe horecazaken welkom. De PvdA stelde voor geen beperkende voorwaarden op te leggen. De sociaal-democraten kregen geen steun, tot verbazing van fractievoorzitter Robert Evers. „Zijn jullie nu liberale par tijen?", vroeg hij met name aan WD en Nieuw Gemeentebelang. Chris van de Vijver van Nieuw Gemeentebelang diende hem van repliek. „Wij luisteren naar de mensen die er verstand van heb ben", wees ze richting de onder nemers, die fel tegen het loslaten van de maximering zijn. Pomp om hinder bij regen tegen te gaan Een nieuwe pompinstallatie bij Zeebrugge moet ervoor zorgen dat in De Zwinstreek rond Knokke minder overstromin gen plaatsvinden. De pomp haalt water uit het Leopoldka- naal, zodat overtollig water uit de Zwinstreek daarin altijd ge loosd kan worden. Nu is het ka naal vaak 'vol'. De pompen ko men vóór de zomer in gebruik. Voedselbank zoekt meer ondersteuning Aan vrijwilligers heeft de voedselbank geen gebrek, aan voedsel wel. Vooral door de toe nemende vraag naar voedsel pakketten; op ruim 280 adres sen wordt wekelijks een pak ket bezorgd. Kerkelijke werk groepen houden donderdag vanaf 19.30 uur ontmoetings avond in de Ark om oplossin gen te zoeken. Meesterpianiste uit Bulgarije in Porgy De Bulgaarse meesterpianiste Marietta Petkova geeft zondag 9 maart vanaf 15.00 uur een concert in Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneuzen. Ze brengt werken van Handel, Chopin, Prokofjev, De Klerk en Schubert. De entree voor het optreden in de serie Open Haard Concer ten is 12,50 euro. Architecten etaleren in Noordstraat 79 Op weg naar de Dag van de Ar chitectuur 2014,20 en 21 juni, maken architecten een tour nee. De Terneuzense binnen stad is de komende drie weken aan de beurt. Aan de Noord straat 79 is een winkel ge opend om iedereen alvast ken nis te laten maken met het werk van interieur-, land- schaps- en gewone architecten. Drie kunstenaars exposeren in Stelle Werk van drie kunstenaars is nog de hele maand in verpleeg huis De Stelle te zien. Schilde rijen van Rosangela Arreaza Marval en Marlies Ingels en schetsen en studies van beeld houwer Jozef van Mierlo (de eenhoorns van Oostburg) zijn van 9.00 tot 20.30 uur te be wonderen in de publieksruim ten. Actie tegen beperking afvaarten fast ferry Guus Langeraert uit Oostburg wil het Zeeuws-Vlaams Plat form 'oppoetsen' om actie te voeren tegen beperking van het aantal afvaarten van de fast ferry Breskens-Vlissingen van af 2015. De Ondernemingsraad van Veolia trok daar vrijdag over aan de bel. Zie ook http://zeeuwsvlaams-plat- form.blogspot.nl Met dit 'zwartboek' wil Groen Links aantonen dat de excessenre- geling Terneuzen niet werkt. Een meerderheid van de gemeente raad stemde in december voor de ze regeling, die kan worden inge zet als panden 'een buitensporig uiterlijk' hebben. Volgens Groen Links is dit een te mager vangnet om excessen aan te pakken. GroenLinks-commissielid Ernst Jonker hoopt met foto's van on der meer verpauperde woningen in de Terneuzense binnenstad en boerderijen in het buitengebied de gemeente ertoe aan te sporen snel actie te ondernemen. DINSDAG 4 MAART 2014 door Eugène Verstraeten HULST - Mensen met een beper king mogen bij de invoering van de Participatiewet niet in de steek ge laten worden door de lokale over heden. Dethon moet daarom als ge zamenlijke sociale werkvoorzie ning in Zeeuws-Vlaanderen blijven bestaan, vindt lijsttrekker Jean-Paul Hageman van Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Hij wil dat Hulst zich daarvoor inzet, samen met Sluis en Terneuzen. door Martijn de Koning SLUIS - In het centrum van Sluis mo gen er dertien horecazaken bij ko men, maar niet meer dan dat.Geen enkele fractie in de gemeenteraad ziet iets in het plan van de PvdA om de maximering van het aantal horecagelegenheden los te laten. ZEEBRUGGE SLUISKIL TERNEUZEN TERNEUZEN OOSTBURG BRESKENS door Raymond de Frel TERNEUZEN - GroenLinks bestookt sinds begin januari wethouder Frank van Hulle van de gemeente Terneuzen wekelijks met een foto van een pand dat hoognodig moet worden opgeknapt of gesloopt. Voor kleinere kinderen is er veel drijvend speelgoed. Voor jongeren is er een wildwaterbaan. De bubbelbadden in het nieuwe zwemparadijs in Beveren. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59