Musea in Axel en Sas moeten zich meer waarmaken Hulst Anders wil VW en ondernemers samen ZWEMPARADIJS DE MEERMINNEN 30 ZEEUWS-VLAANDEREN FNV en Wijkraad Binnenstad houden debatten Het heeft wat gekost, maar dan heb je ook wat. In Beveren, net over de grens bij Hulst, is een zwemparadijs verrezen waar je 'u' tegen zegt, compleet met sauna's en stoombad. De twee musea gaan de gemeente Terneuzen jaarlijks ruim 900.000 euro kosten, vooral vanwege inves teringen in de gebouwen. Het eer ste jaar wordt echter op 'slechts' achtduizend betalende bezoekers (a zes euro) gerekend. Het Indus trieel Museum heeft aangegeven de jaren daarop te willen groeien met vijfhonderd betalende bezoe kers per jaar. Voor 2015 komt het erop neer dat de gemeente 35 eu ro per bezoeker van het Industri eel Museum bijlegt en 75 euro per bezoeker van het streekmuseum in Axel. WD, ChristenUnie en CDA wil- „Deze subsidies bedragen op jaar basis meer dan 100.000 euro", weet lijsttrekker Ian van Puyvel- de. „De besturen van die organisa ties werken los van elkaar een strategie of visie uit, en geven ie der een bestemming aan de subsi diegelden. Dit geld kan efficiënter worden besteed." len daar niet aan tornen, wat ook niet zo vreemd is. De Christen- Unie stemde als enige partij, met toen onafhankelijk raadslid Pim Broekhuysen, nu wethouder, eind 2008 tegen het plan voor het mu seum in Axel. Een ruime raads- meerderheid - ook WD en CDA - ging wel akkoord met het mu seumbeleid waarvan de vorig jaar teruggetreden CDA-wethouder Jaap Bos de grote trekker was. De kosten zijn in de loop der tijd ech ter behoorlijk gestegen. Dat de gemeente Terneuzen zo veel (extra) geld kwijt is, maakt het volgens CDA, WD en Chris tenUnie des te noodzakelijker de musea goed te blijven volgen. Dat moet volgens hen gebeuren door de museumbesturen afzonderlijk op te dragen de inkomsten zoveel mogelijk op te krikken. Dat bete kent dat ze alles op alles moeten zetten om meer bezoekers te trek ken met aantrekkelijke (wisselex posities. Het voorstel komt don derdag 13 maart in de gemeente raad. Wanneer de musea de deu ren openen, is nog niet bekend. Juni of juli wordt het meest ge noemd. Hulst Anders wil ook de markt- commissie en het toekomstig eco nomisch loket bij de krachtenbun deling betrekken, zodat Hulst met één gezicht naar buiten kan tre den. Ook individuele onderne mers moeten hun zegje kunnen doen over een strategie om Hulst beter te promoten. Van Puyvelde ziet hierin een scho ne, ambitieuze taak weggelegd voor een nieuwe wethouder van toerisme én economie. „Hij of zij moet dus niet alleen economi sche zaken gaan doen, maar ook toerisme, recreatie, markten en kermissen." Jarenlang had het tropisch golf- slagbad Aquadome Scheldora- do aan de Scheldedijk in Ter neuzen het alleenrecht in de streek. In een grote cirkel, die reik te tot in Gent, was nergens een soortgelijke recreatieve voorzie ning te vinden. Maar dat is verle den tijd. Jaarlijks reisden duizenden (voor al) Vlamingen naar Terneuzen af om zich onder de kunstpalmbo men in een behaaglijk warm kli maat te ontspannen. En dat doen ze overigens nog. Sinds vorig jaar juni heeft Schei- dorado in de streek concurrentie van recreatiecentrum De Vogel bij Hengstdijk met een zeventig meter lange glijbaan, whirlpool, sauna en stoomcabine en boven dien met een nieuw restaurant, snackcorner, indoorspeeltuin en een gamezone. En sinds afgelopen weekeinde is daar Recreatiebad De Meermin nen in grensgemeente Beveren bijgekomen. Het overdekte zwem bad bestond al jaren, maar is de af gelopen tijd grondig verbouwd en nauwelijks nog te herkennen. Het is nu een tropisch zwemparadijs met veel allure. Kinderen kunnen vanaf 5,40 euro en volwassenen vanaf 8,40 euro een dagje doorbrengen in tropi sche sferen en genieten van drie duizend vierkante meter water pret. Kinderen onder de vier jaar kunnen het zwemparadijs gratis ontdekken. Het recreatiebad in combinatie met de wellnessfaciliteiten zorgt voor een compleet aanbod voor jong en oud. „We willen inspelen op de ver wachtingen van de bezoeker", zegt manager Roel Timmermans. „Na onderzoek bleek dat heel wat mensen ook graag gebruik zou den maken van de warme lagune of de zwemvijver tijdens hun be zoek aan het recreatiebad. Ande ren vonden het aardig druk in het recreatiebad tijdens hun weekend- bezoek. Door het aanbod voor de bezoeker van het zwemparadijs uit te breiden, komen we zo tege moet aan de wensen van onze klanten." Het nieuwe concept is volgens Timmermans ideaal voor een (hal ve) daguitstap als individuele be zoeker of met het hele gezin. De toegangsprijzen noemt hij 'spot goedkoop'. In het zwemparadijs valt ontzet tend veel te beleven. Er is een hon derd meter lange wildwaterbaan, een even lange glijbaan en een golfslagbad. De ligweide met zwemvijver is ook in de winterpe riode toegankelijk. De allerkleinsten kunnen zich ver maken in het verwarmd kinder bad met waterspeeltuin. Je bent hier nooit afhankelijk van het Belgische weer „Nu we het aanbod hebben uitge breid, kan iedereen bovendien eindeloos genieten in de warme lagune (34 graden) met water- en luchtmassage, een stroomversnel ling en whirlpool." Sauna's, een stoombad en een ha- mam completeren het aanbod. Kinderen onder de acht jaar moe ten wel begeleid worden door een volwassene. Wie alleen baantjes wil trekken, kan een duik nemen in het 25-meterbad. Timmermans: „De sfeer in ons zwembad is heel belangrijk. Bij De Meerminnen willen we ieder een laten proeven van een beetje vakantie. Een zwembadmascotte begroet de kinderen bij de ingang van het zwemparadijs en het re creatiebad wordt aangekleed met warme kleuren en leuke accenten om het subtropisch element meer tot zijn recht te laten komen. Doordat het grote zwemparadijs is onderverdeeld in verschillende zones van plezier en ontspan ning, zul je nooit een gevoel van drukte ervaren. Bovendien ben je hier nooit afhankelijk van de Bel gische weersomstandigheden. Met onze optimale klimaatrege ling vertoefje constant in aange name temperaturen van rond de 30 graden." De nieuwe mascotte van het zwemparadijs, een vos, heeft nog geen naam. Roel Timmermans vraagt aan de inwoners van Beve ren en omstreken om zelf een leu ke mascottenaam te verzinnen. Wie de origineelste naam verzint, wint een familiepas voor het sub tropisch zwemparadijs. Aangrenzend bij het subtropisch zwemparadijs vindt de bezoeker de B'eau Wellness, een schoon heidssalon, waar je terecht kunt voor verschillende schoonheidsbe handelingen en verwenarrange menten. Wie de inwendige mens wil versterken, kan terecht voor een hapje en een drankje op het zwemmersterras of in de brasse rie. TERNEUZEN - Naast Scoop en deze krant (morgen) houden ook de Wijkraad Binnenstad (vanavond) en de FNV (donderdag) een debat in Terneuzen ter ere van de ver kiezingen. De Wijkraad Binnenstad houdt vanavoond samen met de PIT en TerneuzenFM de Triangel een de bat, waarin onder meer jeugdbe leid en krimp worden besproken. Het debat is vanaf 20.00 uur live te horen op TerneuzenFM. De bij eenkomst van twee FNV-bonden is overmorgen vanaf 19.30 uur in buurthuis De Kameleon en staat in het teken van thuiszorg en wer ken met behoud van uitkering REGIOACENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAC 4 MAART Vakantiegevoel in 't zwembad door Harmen van der Werf SAS VAN CENT/AXEL - Streekmu seum Het Warenhuis in Axel en het Industrieel Museum in Sas van Cent moeten veel meer achter de broek gezeten worden om zo veel mogelijk bezoekers te trekken. WD, ChristenUnie en CDA in de Terneuzense gemeenteraad zijn daarom met een voorstel gekomen om de musea na het eerste volle exploitatiejaar 2015 daar afzonder lijk op af te rekenen. door Eugène Verstraeten HULST - De partij Hulst Anders pleit voor het samenvoegen van de gemeentelijke subsidies voor de VW, bezoekersmanagement Hulst en de ondernemersvereniging. door Eugène Verstraeten Roel Timmermans, manager Zonder nieuwsmedia hadden we zo veel geweten over de gemeenteraadsverkiezingen De nieuwsmedia. Je hoofd sponsor Dit is een boodschap van NDP Nieuwsmedia, de brancheorganisatie voor nieuwsbedrijven waarbij ook de PZC is aangesloten. HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten; 19.00 uur: Bridge; De Korenmarlk, 12.00 uur: Samen eten; Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Schilderclub, bingo; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: biljarten, sjoelen, welfare, Groenendijk, 13.30 uur: Vertrek carnavals optocht; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Kameleon, 14.00 uur: Dameshobbyclub; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; ZUIDDORPE - Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58