66 Jullie moeten niet zo katten op de politiek, want die doen toch helemaal niets? 28 ZEEUWS-VLAANDEREN CARNAVAL Spiekerscorner is terug van bijna weggeweest. MéBêèW SAS VAN CENT - Heel even dreigde de traditionele Spiekerscorner in Betenkoppenstad maandagmid dag in het water te vallen. Letter lijk, want vlak voor aanvang be gon het te regenen. Het had iets symbolisch dat de zon de regen verdrong. De Spiekerscorner, vo rig jaar nog bijna ten dode opge schreven, werd immers door zes 'zêverèrs' nieuw leven ingebla zen. Vorig jaar bleef het aantal deelne mers teleurstellend op twee ste ken, dus gooide de organisatie het voor de 37e editie over een andere boeg. Liedjes zingen mocht nu ook. Twee deelnemers zongen een Versje' met een hoog 'lalala- la-gehalte', maar de andere vier hielden de traditie van de Spie kerscorner in ere met scherpe re des met een knipoog. Dat het ovër twee weken gemeenteraads verkiezingen zijn, was natuurlijk koren op de molen van de meeste deelnemers. Neem bijvoorbeeld Jannes uut Axel (Jan van de Broe- ke), die als winnaar van deze edi tie uit de bus rolde. Jannes, die met eieren leurde, probeerde de politiek in bescherming te ne men. „Jullie moeten niet zo kat ten op de politiek, want die doen toch helemaal niets?" Even daar voor gaf hij wel de Hulstenaren van onderuit de zak. „Weten jul lie dat ze in Ulst allemaal in vier kante bedden slapen? Kunnen ze 's nachts ook nog dwarsliggen!" De Hulster wethouder Clen de Kraker, die Bennie Hek had mee genomen als tolk om zijn Ulsters gebrabbel te vertalen, weigerde te katten over Terneuzen. „Want voor je het weet krijg je een sms van Jan Lonink", refereerde hij aan een recent akkefietje tussen de Terneuzense burgemeester en Partij voor Zeeland. Spieker Ward wist dat Co van Schaik vanwege zijn reddingsplan voor alle bibliotheekfilialen een jaarabonnement als afscheidsca deau krijgt. „En wethouder Lief- ting zegt dat-ie een beetje doof wordt aan een oor. Dat is een poli tieke truc! Dat wat hij niet wil ho ren, dat hoort hij niet!" In Terhole, Nieuw-Namen en Zuiddorpe waren de optochten hoogtepunt van de dag. In Sint Kruis was dat de traditionele Dol le Peperbussemiddag. Verkiezingen precies op 't door Raymond de Frel Jannes uut Axel I Eierboer Jannes uut Axel leurde in Sas met zijn 'eiers'. „Ik wil niet naar Ulst. Daar slapen ze in vierkante bedden. Zodat ze 's nachts ook nog kunnen dwarsliggen.' I Tijdens de optocht in Zuiddorpe mocht de kleinste smurf voor Grote Smurf spelen, foto Camile Schelstraete I De Droolse Woopers uit Terhole haalden voor de optocht door het dorp hun allerbeste kostuums uit de kast. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56