Nederlaag Instanties verwijzen man door Rechter wijst verbod tot wonen af Inwoner IJzendijke de cel in voor mishandeling ZEELAND 27 commentaar HZ leidt leerkrachten op voor België "\tfe ro°' ,eten geen oro1 op' )Vsn?> Soms glipt een mens door alle vangnetten van de maatschappij. Dat gebeurde met de man die zich vrijdagavond in brand stak in het centrum van Vlissingen. Hij kreeg hulp van een barmhartige Middelburger, de politie en het Leger des Heils werden op hem geatten deerd, hij was in contact met de daklozenopvang die hem naar Emergis verwees. Het mocht allemaal niet baten. De man is inmiddels aan zijn ver wondingen overleden. Over zijn motivatie is heel wei nig bekend. In het trieste ver haal van zijn laatste dagen zit ten geen aanwijzingen dat de man te koop liep met zijn dries te intenties. Desondanks zal zijn dramatische einde geen hulpverlener onberoerd laten. Want het is een nederlaag voor de zorgsame samenleving. De Vlissingse burgemeester Letty Demmers stelt de vraag die er nu eerst en vooral toe doet: zijn er wellicht nog meer mensen waar we beter op moe ten passen? Alwin Don, woordvoerder Politie Zeeland-West-Brabant „In Middelburg zijn geen moge lijkheden om mensen op te van gen. Daarom hebben we de me neer doorverwezen naar het Wit te Huis. Wij gaan over strafrech terlijke zaken. Als iemand een ge vaar voor zichzelf of voor de om geving vormt, dan komen we in actie. Het hangt van de omstan digheden af. Had het tien graden gevroren, dan was het een ander verhaal geweest. Soms laten we ie mand op het bureau onderzoeken door een GGD-arts om te kijken of opname in een ziekenhuis of bij Emergis noodzakelijk is. Maar het gebeurt ook vaak dat we men sen daarna weer laten gaan." Ria Schuitert van het Leger des Heils in Middelburg „We moeten iedereen doorverwij zen naar het Witte Huis, omdat we zelf geen opvang hebben. Daar zijn te weinig plekken. Er zijn steeds meer mensen die geen dak boven hun hoofd hebben en nergens terecht kunnen. Twee a drie keer per maand klopt er wel iemand bij ons aan. Ik kan naar hun verhaal luisteren, een kop kof fie, tweedehands meubelen of een boodschappenpakket aanbie den, maar daar blijft het bij. Ik voel me machteloos, want ik wil graag helpen, maar ik kan iemand moeilijk in mijn eigen huis opne men." Nanon Doeland, woordvoer der Emergis (waar het Witte Huis in Vlissingen onder valt) „Deze man heeft vaker in het Wit te Huis overnacht en is er dinsdag inderdaad geweest. Omdat hij eer der de nachtrust heeft verstoord, is tegen hem gezegd dat hij wel mocht blijven slapen, mits hij zich aan de regels zou houden, de nachtrust niet zou verstoren en zijn medicijnen innam. Hij is toen zonder mopperen en uit ei gen beweging weggegaan." iÉ VLISSINGEN - De HZ-opleiding le raar basisonderwijs in Vlissingen gaat leerkrachten opleiden voor het onderwijs in Vlaanderen. De opleiding krijgt subsidie om een module te ontwikkelen, waardoor pas afgestudeerden en werkenden goed kunnen functioneren in Vlaanderen. Ze worden bijgespij kerd in Frans, geschiedenis, aard rijkskunde en onderwijskunde. In Antwerpen en straks ook in Gent is een tekort aan leerkrach ten. In Zeeland is weinig werk. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de 52-jarige J. de V. uit IJzendijke een gevange nisstraf van negen maanden waar van drie maanden voorwaardelijk opgelegd. Ook komt hij onder toe zicht van de reclassering te staan en mag hij gedurende de proeftijd van twee jaar geen contact heb ben met zijn slachtoffer. Het von nis was conform de eis. Een meisje had vanwege huiselij ke problemen onderdak gevon den in het gezin van De V. Haar vader wilde haar daar weg heb ben en besloot haar uit het gezin te halen. Op 3 augustus vorig jaar belde hij aan, eiste dat zijn doch ter met hem mee zou gaan en kreeg vervolgens een ferm 'nee' te horen. Het meisje was doods bang. De vader van het meisje be gon tegen deur te trappen en De V. kreeg naar eigen zeggen een waas voor zijn ogen. Hij gaf de man een pak slaag en bezorgde hem een gebroken jukbeen, gebro ken kaak, gebroken neus en losse tanden. Ook toen het slachtoffer al op de grond lag wisten de vuis ten van De V. het gezicht van de man te vinden. De V. is eerder voor een gewelds delict veroordeeld en heeft ook al een agressie-regulatietraining ach ter de rug. De man is veroordeeld voor mis handeling en stalking tot een straf van zestien maanden. Die straf heeft hij uitgezeten en hij wil zich weer in Middelburg vesti gen. Burgemeester Harald Berg- mann vroeg om het opleggen van de verboden omdat de man in het verleden ook verdacht werd van zedenmisdrijven. Zijn slachtof fers wonen nog in Middelburg en Bergmann wil hen beschermen en ook alle andere inwoners van Middelburg. Vooral omdat ge vreesd wordt voor herhaling. Uit een onderzoek zou blijken dat de man toe kan slaan in een ver trouwde omgeving. De man is echter in hoger beroep vrij gespro ken van de meeste zedenfeiten. Zijn advocate noemde de gevraag de beperkingen tien dagen gele den al ongekend. Ze wees erop dat daarmee fundamentele rech ten worden geschonden zoals het recht op vrije vestiging, het recht op verplaatsing en het recht op het omgaan met familieleden. DINSDAG 4 MAART 2014 ,\b otS' 1 V\u\s door Cornelleke Blok door Emile Calon MIDDELBURG - Een 58-jarige man mag zich in de gemeente Middel burg vestigen, zo vindt de Middel burgse rechter. De gemeente had tien dagen geleden via een kort ge ding gevraagd om hem een gebied en vestigingsverbod op te leggen. De rechter vindt een dergelijk ver bod buitenproportioneel, zo liet hij gisteren via zijn vonnis weten. Camperbeurs 7 8 maart mpergebied tie op: actglerum.nl WWW dftKi£l!C<U9VSf1S. rti Met medewerking vem:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55