D66 Borsele en LPB verdelen reststemmen Sinke: We zijn streng geweest voor Heijmans Coese bedankt rechter voor zes maanden cel 30 BEVELANDEN en THOLEN M t\MM ru Middelburger krijgt acht jaar voor cokesmokkel Het CDA Goes houdt donder dag een politieke middag voor ouderen in kerkgebouw 'de Hoog te'. Charles Linssen, voormalig wethouder in de gemeente Goes, zal het publiek meenemen door de ontwikkeling van Goes in de afgelopen jaren aan de hand van zijn eigen foto's. Voormalig huisarts en oud-Twee de Kamerlid Siem Buijs zal in gaan op de actuele politiek; Wat is er aan de hand in Nederland, wat kunnen we verwachten en wat betekent dit voor de lokale po litiek? Lijsttrekker Jo-Annes de Bat gaat in op de gevolgen van de over dracht van verschillende rijks taken aan de gemeente, waar ook ouderen mee te maken hebben. Tbssendoor zijn er een aantal mu zikale intermezzo's door Engel Reinhoudt. De middag is voor iedereen vrij toegankelijk en begint om 13.30 uur. Net als vier jaar geleden heeft het CDA Goes wederom een win kel in het hart van de binnenstad van Goes. In de winkel aan de Lange Vorst- straat 34 vinden verschillende ac tiviteiten plaats en is het mogelijk om informatie te winnen over CDA Goes en de visie van het CDA op de toekomst van Goes. VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 Lokale Partij Borsele en D66 Borsele werken samen om te voorkomen dat reststemmen na de verkiezingen automatisch naar de grootste partij gaan. Lijsttrekker Rien van Hekken van Lokale Partij Borsele spreekt na drukkelijk niet van een lijstverbin- ding. „We hebben geen politieke afspraken gemaakt. Als D66 de meeste reststemmen van ons twee heeft maar net niet genoeg voor een extra zetel, krijgt D66 de resterende stemmen van ons. En andersom geldt dat natuurlijk ook. Dat doen we alleen om te voorkomen dat straks de stem men die over zijn automatisch naar de grootste partij gaan. Dat mag volgens de kieswet." Het CDA Borsele hangt don derdag naar het voorbeeld van de bekende posters van Loesje 'Ad- jes' op. Een Adje staat natuurlijk voor lijsttrekker Ad Schenk. Op de 'Adjes' komt een pakkende tekst te staan. De eerste wordt op gehangen bij de supermarkt in Kwadendamme. CDA Noord-Beveland bied al le leden en mogelijke CDA-kie- zers die slecht ter been zijn ver voer aan naar het stembureau op de verkiezingsdag, woensdag 19 maart. Zij kunnen zich melden bij secretaris Gerard Geelhoed: 06-22330056 of 0113-371208. De zes politieke partijen op Noord-Beveland houden donder dag een politieke markt en lijst trekkersdebat in het gemeente huis in Wissenkerke. Aanvang is 19.30 uur. Jan van Iwaarden is gespreksleider. Wethouder Jaap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) spreekt van 'een mooi plannetje' voor de oude ka vel van Het Kompas. Aan de Mo lenlaan zijn vier 'patiobungalows' voorzien, aan de Oude Boogaert wil Heijmans een blok met zeven gezinswoningen bouwen. Beide woningtypes worden verkocht voor prijzen vanaf 180.000 euro. „We hebben heel lang gesproken over de invulling", zegt Sinke. „Het plan moet aan onze eisen voldoen, de huizen moeten vol doende inhoud hebben. De ont wikkelaar wilde nog een woning extra bouwen, maar we zijn streng geweest." Heijmans wilde geen trottoir aanleggen aan de Ka- keldans, maar ook op dit punt is het plan aangepast aan de wensen van de gemeente. Het bouwbedrijf heeft in het ver leden het recht gekregen om vier percelen die in eigendom zijn van de gemeente te bebouwen. Naast de oude stek van Het Kompas, ging het om de locaties waar tot de realisatie van Yerseke-West de Beatrixschool, Hummelsoos en kleuterschool De Schelpjes waren gevestigd. De 'bouwclaim' van He ijmans was een onderdeel van een grotere grondtransactie. Sinke: „Inmiddels zijn de twee kleine locaties teruggegeven aan de gemeente. Voor de locatie van de Beatrixschool ligt het wat moeilijker; de ligging is minder interessant dan Het Kompas." Toen de bouwclaim werd afge sproken, becijferden de partijen nog dat de grond nu zo'n 240 eu ro per vierkante meter waard zou moeten zijn. Omdat in de tussen tijd de woningmarkt is ingestort, is het tarief fors verlaagd. In een voorstel van het college van burge meester en wethouders betaalt Heijmans nog geen 160 euro per vierkante meter. De gemeente raad spreekt vanavond over de voorgestelde grondprijs en het bouwplan. In Yerseke zijn door de verhuizing van ouderen- en zorg- woningen naar de westrand ook 'lege' plaatsen ontstaan rond de Damstraat. Op de hoek met de Molenlaan staat nog steeds het ge bouw van het oude Vredelust, dat met de ingebruikname van Moer- zicht overbodig raakte. Volgens wethouder Jaap Sinke is het 6000 vierkante meter metende perceel nog steeds in eigendom van zorg groep Ter Weel. Hem zijn geen plannen bekend. Bij de zorginstel ling zelf kon maandag niemand iets zeggen over de toekomst van het oude bejaardenhuis. De bejaardenwoningen van R&B Wonen die aan de overzijde van de Damstraat (Bosburg) stonden, zijn enkele jaren geleden afgebro ken. Erik Dutour Geerling van R&B Wonen: „We hebben nog geen concreet plan voor de invul ling van de locatie Bosburg." Wel is duidelijk dat een deel van het perceel gereserveerd wordt voor vervangende nieuwbouw van ver ouderde woningen in Yerseke. Op het moment dat de bewoners van de te slopen woningen geïnfor meerd zijn over de toekomstplan nen, komt de woningcorporatie naar buiten met de exacte invul ling van dat gedeelte. Dutour Geerling: „Maar dan is er nog ruimte over voor meer wonin gen. Welke weten we nog niet. In het verleden was het speciaal be stemd voor senioren, maar die ver plichting is er inmiddels af." Volgens de rechtbank is overtui gend bewezen dat hij zich aan dat misdrijf schuldig heeft ge maakt. Ook maakte hij volgens de drie rechters van de Meervoudige Strafkamer deel uit van een crimi nele organisatie en heeft hij zich schuldig gemaakt aan het witwas sen van crimineel geld. De uitspraak is gelijk aan het von nis dat twee weken werd geëist te gen de Middelburger. Zijn advo caat vroeg toen vrijspraak. D. hoorde de uitspraak onbewo gen aan. Daarna riep hij kwaad dat hij 'absoluut zeker' in hoger beroep gaat tegen het vonnis. Twee weken geleden beklemtoon de hij dat hij niets te maken had met de smokkel van drugs. De politie kwam de man op het spoor nadat een Bevelander april 2010 betrapt was bij het smokke len van bijna elf kilo coke vanaf een boot in de haven van Vlissin- gen-Oost. Na zijn aanhouding ver telde hij tegen de politie dat hij handelde in opdracht van een ze ker Robert. J. kreeg die straf omdat ze vorig jaar september een overval pleeg de op een dierenwinkel in Goes. Daarbij maakte ze vijftien euro buit. Ze bedreigde de eigenaar met een mes. Ook was ze betrok ken bij de diefstal van een porte monnee. Daarbij zou ze dertig eu ro hebben gestolen en geen drie honderd, zoals de benadeelde be weerde. Tegen de Goese was twee weken geleden door de officier van justi tie en celstraf van achttien maan den geëist, waarvan zes voorwaar delijk. Naast de zes maanden, die ze al bijna heeft uitgezeten, kreeg de Goese ook een geheel voor waardelijke taakstraf van 240 uur opgelegd. De rechtbank hield bij het bepa len van de strafmaat rekening met de persoonlijkheid van de Goese, zo zei de voorzitter. Ze wordt na volgende week begeleid door de reclassering V Het bouwplan voor de oude locatie van Het Kompas in Yerseke met onder de Oude Boogaert en boven de Molenlaan. tekening Heijmans door Joeri Wisse YERSEKE - Vier jaar na de verhui zing van twee basisscholen naar het Moerplein in Yerseke ligt er een concreet plan voor de invulling van één van de vrijgekomen loca ties. Op de oude plek van cbs Het Kompas verrijzen, als het aan bouw bedrijf Heijmans en de gemeente Reimerswaal ligt, elf huizen. Voor de andere 'lege plekken' die door de bundeling van voorzieningen in Yerseke-West ontstonden, is de toekomst vaag. MlDDELBURC - De rechtbank heeft de 41-jarige Middelburger Robert D. veroordeeld tot een celstraf van acht jaar. Hij krijgt de straf omdat hij gezien wordt als iemand die ja renlang cocaïnetransporten regel de vanuit Zuid-Amerika naar Vlis- singen. Zonder nieuwsmedia hadden we zo veel geweten over de gemeenteraadsverkiezingen De nieuwsmedia. Je hoofdsponsor Dit is een boodschap van NDP Nieuwsmedia, de brancheorganisatie voor nieuwsbedrijven waarbij ook de PZC is aangesloten. MlDDELBURC - „Dan ben ik volgen de week al vrij", zo zei gisteren de 19-jarige Shannen J. blij toen ze hoorde dat ze veroordeeld werd tot een celstraf van in totaal zes maanden. De Goese bedankte ver volgens de voorzitter van de recht bank voor het opleggen van die straf. „Bedankt meneer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50