Tien jaar cei voor 'Centrum voor topkunst in Kerk Veere' SCHOUWEN-DUIVELAND 29 poging moord r het water- en winddicht maken van het gebouw. Ruud Verdonk van de Middelburgse hoofdaanne mer Bouwgroep Peters wijst op de laatste dakbedekkingswerk zaamheden die plaatsvinden en de ramen die nog moeten worden gezet. In het middenrif van het sportgebouw, waar aan de ene kant tennisbanen en turnhal ko men en waaraan aan de andere kant de sporthallen grenzen, wor den kleedkamers en natte ruim tes al betegeld in frisse kleuren rood en blauw. Nu nog een dool hof voor de toevallige bezoeker, maar de uiteindelijke inrichting tekent zich steeds duidelijker af. De sporthal is gigantisch, maar kan met neerlaatbare wanden in kleinere zalen worden verdeeld. De vloeren zijn van olympische kwaliteit en straks voorzien van 97 putten, leidt Verdonk rond. „Daarmee kunnen toestellen wor den verankerd". Hooggelegen tri bunes zorgen in elke hal voor pri ma zicht. Het doelgroepenbad is al betegeld en min of meer klaar voor de installatie van een be weegbare vloer. Het wedstrijdbad is het betonnen stadium nog niet voorbij, maar dat is een bewuste keuze. „Daar moet nog wat aan het plafond worden gedaan en dan zou het tegelwerk weer kun nen beschadigen." De bouw loopt op schema, de opening staat na de zomervakantie gepland. In april is er een open dag. MIDDELBURG - Een inwoner van Geleen is maandag door de Mid delburgse rechtbank tot tien jaar cel veroordeeld. Deze Robert S. (43) bedreigde op 20 augustus vo rig jaar zijn ex die toen onderge doken zat in Vlissingen. Hij drong haar woning binnen, richt te een pistool op haar en haalde vervolgens de trekker over. Er volgde geen daadwerkelijk schot omdat het wapen weigerde. De politie vond later wel een patroon met een inslagspoor. De straf is gelijk aan de eis van de officier van justitie twee weken geleden. De man werd later in België aan gehouden nadat hij daar een vriendin verwondde toen zijn pis tool per ongeluk afging. Internationale kunstenaars zullen het een eer vinden in de Grote Kerk te exposeren, maar dan moet er eerst wel geld op tafel ko men voor een dure verbouwing. Veen acht dat mogelijk. Zo'n ini tiatief kan op eigen benen staan, en is niet per se afhankelijk van gemeentelijke budgetten, zo is de teneur van het rapport dat al in het Veers gemeentehuis ligt, maar nog niet openbaar is gemaakt. De eerstverantwoordelijke wethou der René Molenaar (CDA) wil het rapport eerst aan het provinciebe stuur presenteren. Dat gebeurt donderdag. Maar in een verkie- zingsblog, gepubliceerd op inter net, gaat hij er globaal al op in. „Het komt er in grote lijnen op neer", schrijft hij, „om in de kerk, vooral in het laagseizoen, een pro grammering met kunst en cul tuur van een zeer hoog niveau te realiseren, waardoor mensen bui ten het hoogseizoen verleid wor den naar Veere ter komen. Als dat lukt, brengt het nieuwe mensen naar de stad die daadwerkelijk geïnteresseerd zijn in kunst en cultuur." Hij verwacht dat het ge drag van dergelijke kunstliefheb bers 'geen inbreuk doet op de leef baarheid'. volgens hem kunnen andere culturele attracties als De Schotse Huizen en het historisch stadhuis meeprofiteren, evenals restaurants, logiesbedrijven en middenstand, juist in de stille maanden. Voorwaarde is dat 'Vee- renaren dat idee allemaal van har te adopteren'. Onlangs staken on dernemers in Veere al twintig mil le in een verbouwing van De Schotse Huizen. Ernst Veen ziet mogelijkheden belangrijke fond sen voor het idee te interesseren. De gemeente betaalde hem 30.000 euro voor het rapport. In Amsterdam lukte het Veen de Nieuwe Kerk te exploiteren en daarna de Hermitage op te tuigen, vrijwel zonder overheidssubsidie. Veiligheidsmonitor onder inwoners De gemeente Goes neemt dit jaar weer deel aan de Vei ligheidsmonitor, een onder zoek naar criminaliteit, on veiligheid, overlast en func tioneren van politie en ge meentelijk veiligheidsbe leid. Een aantal inwoners krijgt een uitnodiging om een vragenlijst in te vullen op internet. Open huis met Israel-producten Bij de familie Baas-Hoogen- doorn aan de LM. van de Bijl straat 9 in Zonnemaire wordt donderdag en vrijdag een open-huis-verkoop ge houden van Israel-produc ten; jam en kruiden, kera miek en en huidverzorgings producten die in het land zijn gemaakt. De verkoping is van 14.00 tot 18.00 uur. Bruinvissensafari's op de Noordzee Delta Safari gaat deze maand twee dagen op zoek naar kleine dolfijnen. Er staan drie tochten gepland; zaterdag 8 maart om 13.00 uur en op zondag 23 maart om 8.00 en 13.00 uur. Wie mee wil, kan zich opgeven bij Delta Safari via info@deltasafari.nl. Kosten zijn 25 euro per persoon. Kaboutergym voor peuters Bij Yogastudio Zeeland aan de Koning Gustaafweg 2 in Zierikzee is zaterdag weer een les bewegen met peu ters. Deze keer gaat het over kabouters. De eerste les is van 10.00 tot 11.00 uur en de tweede les van 11.15 tot 12.15 uur. Een les kost tien euro, inclusief drinken en een ver snapering. Nieuwe voorstelling van De Klikoos De Zeeuwse cabaretgroep De Klikoos geeft zaterdag om 15.00 uur een try-out van de nieuwe voorstelling Lief en Leed in de foyer van verpleeghuis Corneliastich- ting in Zierikzee. In de voor stelling staat staat een scala aan medische ongemakken en ander leed centraal. Toe gang is gratis. Nova Melodica luister dienst op Jongerenkoor en combo No va Melodica uit Kapelle-Bie- zelinge werkt zondag mee aan de kerkdienst van de Protestantse gemeente in Nieuwerkerk. Het koor staat onder leiding van Moritz Benschop. De dienst begint om 10.00 uur in de Johannes- kerk aan de Kerkring. Voor ganger is ds. T.J. Smink. DINSDAG 4 MAART 2014 Ruud Verdonk van Bouwgroep Peters uit Middelburg op het dak van het complex met uitzicht op Zierikzee. foto's Ronald den Dekker Het doelgroepenbad, waar een beweegbare vloer in komt, is al betegeld. door Henk Postma VEERE - De Grote Kerk Veere kan een centrum worden voor interna tionale topkunst. Dat blijkt uit een rapport dat in opdracht van de ge meente Veere is uitgebracht door de Amsterdamse deskundige Ernst Veen, samen met het bureau Xpex. GOES ZONNEMAIRE STELLENDAM ZIERIKZEE ZIERIKZEE NIEUWERKERK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43