Rekenkamer: Plannen niet in beton gieten I Bomen en struiken weggehaald KNRM haalt mensen voor aanleg vrijliggend fietspad van zandplaat Renesse Vakantiedrukte in Renesse 28 SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWBOUW Een nieuw gebouw én nieuwe kansen. Bij Delta Sport wordt al druk nagedacht over de toekomst. WEC VAN HET CARNAVAL Dat is het belangrijkste punt van kritiek dat de Rekenkamer van de gemeenteraad heeft op de ruimte lijke planvorming van de gemeen te. B en W moeten verder toe staan dat ondernemers, geduren de de soms jarenlange planvor ming, met tussenplannen komen. Te denken valt daarbij aan een tij delijke zaak in een gepland win kelgebied. Tenslotte moeten B en W contact opnemen met project ontwikkelaars en andere onderne mers als een masterplan in het slop dreigt te geraken. De raad gaf de Rekenkamer op dracht de planprocedures te on derzoeken na kritiek van de dorps raad Bruinisse op de trage ontwik keling van de plannen voor de dorpskern. Bureau Regioplan uit Amsterdam, dat het onderzoek deed, komt tot de conclusie dat B en W hun werk in Bruinisse goed hebben gedaan. Waar het master plan stokte, lag dat aan de onder nemers. Zo had de projectontwik kelaar het probleem dat de boek waarde van aan te kopen panden te hoog was. En de exploitant van de AH-super was een tijdje onge motiveerd omdat in Nieuwerkerk Aldi en Ciooo mogen bouwen op 'Het Gat'. De Rekenkamer waarschuwt B en W dat dergelijke problemen ook te verwachten zijn voor het mas terplan Renesse, dat nu in voorbe reiding is. Met name de onenig heid tussen 'harde' en 'zachte' ho reca in het toeristendorp kan de planvorming in de weg zitten. B en W nemen de aanbevelingen van de Rekenkamer over. In april mag de nieuw gekozen gemeente raad er over oordelen. De WD deed dat gisteravond al in een persbericht. De nieuwe aanpak geeft volgens de partij ruimte voor het plan van onderne mers met de Jan van Renesseweg en het landschapsplan van de dorpsraad: „Die hoeven dan niet te wachten op een jarenlange dis cussie over een masterplan dat bij voltooiing reeds gedateerd is." ZIERIKZEE - Niet langer worden brooddozen leeggegeten en bouw- vergaderingen belegd aan de voor kant van het sportcentrum in aan bouw in Zierikzee. Het 'container dorp', dat als uitvalsbasis fun geert voor iedereen die bij de bouw van het sportcentrum is be trokken, is verkast naar de achter zijde van het complex. Daarmee kan het werk aan de entree begin nen. Maart wordt, voor zover het weer het toelaat, de maand waarin een Sportcentrum in de steigers flinke slag wordt geslagen met de aanleg van de buitenruimte. Par keerplekken, waterpartij, velden, paden en schanskorven: de ter reininrichting krijgt de komende maanden in rap tempo vorm. De centrale loper, het pad dat bin nen- en buitensport met elkaar verbindt, wordt straks omzoomd met een stuk of twintig bomen die uitgezocht zijn bij een Duitse kweker. Het zijn joekels van 10,15 jaar oud, waardoor ze meteen wat 'smoel' aan het verblijfsgebied tus sen al die sportvoorzieningen kunnen geven. Maar hoe groot ook, alles valt in het niet bij de omvang van de ruimten in het sportcentrum zelf. Alleen al de turnhal is 'minimaal vier keer zo groot' als de uitpui lende gymzaal die nu nog thuis- honk is van gymnastiek-, turn en dansvereniging Delta Sport. „Als je iets bouwt, moet je groot bouwen. Dat is beter dan dat je daarna steeds maar moet aanbou wen", vindt voorzitter Kees Ver- kerke van Delta Sport. Hij loopt om de twee weken met zijn foto camera het bouwterrein op om de bouwvorderingen vast te leg gen. Twee trainers van de club hebben zich in het voortraject in tensief met de uiteindelijke inrich ting van de turnhal bemoeid en nog steeds leunen de leden, ouders en andere betrokkenen van Delta Sport niet passief ach terover in afwachting van de ope ning - naar verwachting eind au gustus - van het complex. „We hebben een grote visiegroep sa mengesteld, met ouders, trainers en andere betrokkenen. Zij gaan een beleidsplan opstellen voor de periode tot 2020", geeft Verkerke de betrokkenheid van zijn club met de nieuwe accommodatie weer. Nieuwe activiteiten zijn, nu daar straks ruimte voor is, in de maak. „Ons aanbod verdubbelt", blikt Verkerke vooruit. In en om het sportcomplex wordt ondertussen keihard gewerkt aan Om in het najaar aan dat werk te kunnen beginnen, moeten nu al vast wat bomen en struiken ge kapt. Die klus moet namelijk ge klaard vóór het broedseizoen van start gaat, op 15 maart. Het gaat om een stuk of veertig bomen en wat struikgewas op plaatsen waar nieuwe dammen en doorsteken naar het fietspad nodig zijn. Ook om kabels en lei dingen te verleggen, is het nodig groen langs de druk bereden rou te weg te halen. Het vrij liggende pad wordt aan de oostkant van de Stolpweg, Nieuweweg en Zuiddijk aange legd. Die klus neemt ongeveer vijf maanden in beslag. Dat bete kent dat het circa vier kilometer lange pad begin 2015 in gebruik kan worden genomen. Met één grondeigenaar wordt op dit mo ment nog onderhandeld. Die onderhandelingen worden ook al gevoerd voor het fietspad dat in de planning staat tussen Dreischor en Schuddebeurs. De kronkeldijk (Zuiddijk en Roterij- dijk) tussen die twee plaatsen wordt druk befietst door scholie ren, maar is eigenlijk te smal voor de hoeveelheid verkeer die er da gelijks overheen trekt. Op dit mo ment wordt met grondeigenaren gesproken over grondverwerving. De bedoeling is dat met de aanleg van dit fietspad in 2015 wordt be gonnen. Aan het aanleggen van beide fiets paden draagt de gemeente Schou- wen-Duiveland financieel bij, zo dat de werkzaamheden konden worden vervroegd. De acht maakten deel uit van een groep van twintig mensen die de zandbank was opgelopen zonder rekening te houden met het tij. Toen het vloed werd, konden zij niet meer terug op het strand ko men. Toen de reddingboot Baron van Lynden 2,5 uur voor hoog wa ter was was gearriveerd, bleek het nog maar om acht personen te gaan, die nog steeds geen idee hadden van het gevaar. De andere twaalf hadden zichzelf inmiddels in veiligheid gebracht. Ze hielden alleen een nat pak over aan het avontuur. Het onfortuinlijke groepje van acht werd door de reddingsboot aan boord genomen en afgezet op het strand, waar zij werden opge wacht door politie en het het hulpverleningsvoertuig van de KNRM. Geen van de wandelaars behoefde verzorging. Het was zondag vanwege het mooie weer en de voorjaarsvakan tie druk op het strand. Vorig jaar rond deze tijd werd een ernstig onderkoelde vrouw van de Ver- klikkerplaat gehaald. RENESSE - De terrassen aan de Hoge Zoom in Renesse waren gistermiddag druk bezet Het is voorjaarsvakantie in onze regio, maar ook veel Duitsers en Belgen zijn vrij. Recreatie-ondernemers in de Westhoek van Schouwen-Duive- land laten op Twitter en Facebook weten dat zich onder hun gasten veel 'car navalsvluchtelingen' bevinden, foto Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweland zierikzee - B en W van Schou- wen-Duiveland moeten hun 'mas- terplannen' voor woonkernen niet te gedetailleerd en te dwingend maken. Werk entree sportcomplex kan beginnen door Esme Soesman I De sporthal met boven tribunes en onder kleedkamers. door Esme Soesman DREISCHOR - Waterschap Schelde- stromen begint morgen met de voorbereidingen voor de aanleg van het fietspad tussen Dreischor en Nieuwerkerk. De aanleg zelf staat direct na de zomervakantie gepland. RENESSE - De KNRM Ouddorp heeft zondagmiddag acht wande laars gered van de Verklikkerplaat, nabij camping de Duinhoeve in Ren esse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42