over kwijt SPORT 35 Trainer tekent bij Rotterdamse club contract voor één jaar en moet vertrouwen zien te winnen bij fans. een volksclub en ik denk dat ik bij zulke clubs pas", zegt hij. Al te veel wil hij verder nog niet over zijn werkgever kwijt. „Dat hebben we met elkaar afgespro ken. Feyenoord moet het seizoen goed afmaken en ik wil niemand voor de voeten lopen. Maar dat ik er ontzettend veel zin in hem om in De Kuip aan de slag te gaan, mag duidelijk zijn." ROTTERDAM - Met de aanstelling van Fred Rutten als trainer voor volgend seizoen heeft de clublei ding van Feyenoord niet bepaald zijn oren naar de fans laten han gen. Rutten zal, getuige de reac ties op internet, een hele klus krij gen om het vertrouwen te win nen in de Kuip. De clubleiding is vanzelfsprekend echter zeer te spreken over de nieuwe oefen- meester. „Fred Rutten past in het profiel zoals wij dat hebben opgesteld, voldoet aan de criteria waaraan een trainer van Feyenoord moet voldoen", aldus technisch direc teur Martin van Geel. Toen de reeds enkele weken terug opge starte gesprekken met Rutten se rieus werden, zouden alle bestuur lijke geledingen zich unaniem achter de aanstelling van de voor malig trainer van FC Twente, PSV, Schalke 04 en Vitesse heb ben geschaard. Verraste Feyenoord de laatste we ken met de uitgesproken voor keur voor Co Adriaanse en Louis van Gaal - trainers zonder enige historie of connectie met Feye noord -, de definitieve keuze voor Fred Rutten (51) wekt in eerste in stantie net zo veel verbazing. Ook Fred Rutten had tot gisteren geen enkele link met de Rotterdamse club. Van Geel ziet dat echter niet als een bezwaar. „We zochten een Nederlandse trainer met ervaring. Dat is absoluut nodig bij een gro te club als Feyenoord. Een trainer die zowel intern als extern enige autoriteit heeft, die jeugdspelers verder weet te ontwikkelen en dis cipline hoog in het vaandel heeft staan. De nieuwe man moet bo vendien zijn gezicht op Varken oord laten zien, naar de ontwikke ling van de beloften willen kij ken", aldus technisch directeur Martin van Geel voor de camera van Rijnmond. Rutten staat erom bekend een sterke opleider te zijn, een harde, eigenzinnige trai ner met duidelijke regels. De Stadionclub wilde bovendien een trainer die zich op voorhand 'wil conformeren aan de situatie bij Feyenoord'. Trainers die na twee nederlagen om nieuwe spe lers zeuren, hebben niks bij Feye noord te zoeken. De club is be paald niet kapitaalkrachtig. Rutten lag zowel in Eindhoven als Arnhem veelvuldig in de clinch met bestuurders en eigena- Spelers lopen met hem weg, vanwege zijn sterke inhoudelijke trainingen ren. Het leidde uiteindelijk zelfs tot een breuk. Bij Feyenoord ken nen ze zijn reputatie. Rutten houdt er niet van in een discussie te belanden met mensen die naar zijn idee geen verstand van (voet balzaken hebben. Hij wordt dan nog stelliger dan hij anders al is. Hoewel voor de camera mis schien niet altijd even communi catief vaardig, heeft Rutten geen enkele moeite zijn mening te ver kondigen. „Ook dat is meegewogen", aldus Van Geel. „We hebben ons huis werk gedaan, met veel mensen ge sproken waar Fred mee gewerkt heeft. Overal hoor je dezelfde ver halen. Spelers lopen met hem weg, vanwege zijn sterke inhoude lijke trainingen. Hij is heel duide lijk, eerlijk. Iemand die heel erg aan discipline hecht. En die in ge sprekken inderdaad op zijn stre pen kan staan." Dat Rutten bij meerdere clubs voortijdig vertrok, is volgens Van Geel geen diskwalificatie van de nieuwe trainer. „De eerste trainer die overal slaagt moet nog gebo ren worden." Rutten tekent een contract voor één seizoen bij Feyenoord. Ro nald Koemans huidige assisten ten Jean-Paul van Gastel en Pa trick Lodewijks hebben nog een doorlopend contract, met Giovan ni van Bronckhorst zal nog wor den gesproken. Van Bronckhorst is in beeld als assistent van toe komstig bondscoach Guus Hid- dink. Rutten heeft te kennen gege ven per 1 juli graag met de huidi ge assistent-trainers verder te gaan. Van Geel wilde gisteren niet toe lichten waarom Feyenoord in eer ste instantie bij Adriaanse en Van Gaal had aangeklopt. „Die vraag vinden wij niet interessant meer", aldus Van Geel. Sassuolo ontslaat trainer Malesani Sassuolo Calcio heeft giste ren alweer afscheid geno men van trainer Alberto Ma lesani en diens voorganger Eusebio Di Francesco terug gehaald. De Italiaanse voet balclub verkeert in de Serie A in ernstige degradatie nood. De hekkensluiter bedankte Malesani, die eind januari in dienst kwam, voor zijn „pro fessionaliteit en inzet". Die leidden in vijf wedstrijden tot vijf nederlagen en een vrije val naar de laatste plaats op de ranglijst. Pastoor nieuwe coach Slavia Praag Alex Pastoor wordt de nieu we coach van Slavia Praag. De Tsjechische club heeft dit gisteren op de website bekendgemaakt. De Neder landse trainer volgt Mi- roslav Koubek op, die is be dankt voor bewezen dien sten. De Rus Igor Kornejev, oud-speler van Feyenoord en sc Heerenveen, zal als ad viseur gaan fungeren. Pastoor zal vandaag zijn eer ste training leiden. Hij werd aan het begin van dit sei zoen al na drie wedstrijden ontslagen bij NEC. Strootman aan de champagne Kevin Strootman kan mor genavond na afloop van de oefeninterland van het Ne derlands elftal tegen Frank rijk mogelijk aan de cham pagne. Als hij in actie komt in het uitverkochte Stade de France, dan speelt hij zijn 25e interland. De KNVB be loont dat met een fles bub bels. Bij zijn volgende uitver kiezing krijgt Strootman dan ook een schaal met inscrip tie. De middenvelder debu teerde op 9 februari 2011 tij dens een oefeninterland te gen Oostenrijk voor Oranje. DINSDAG 4 MAART 2014 Rutten is opleider met eigen mening door Edward Swier Martin van Geel SASSULO PRAAG PARIJS Naam: Wesley Sneijder Aantal interlands: 96 Positie: aanvallende middenvelder Kans op WK: 60% Ook vrijdag op de persconferentie kwam er weer nauwelijks iets positiefs over de lippen van de bondscoach toen Wesley Sneijder ter sprake kwam. Ja, hij kan wat extra's toevoegen, maar als het over Sneijder gaat volgt er direct een mits of een maar. De in aanleg beste middenvelder van Oranje heeft Louis van Gaal nog altijd niet voor zich gewonnen, maar nu Rafael van der Vaart een paar lastige maanden bij HSV staat te wachten, stijgen z'n kansen wel. Naam: Jean-Paul Boetius Aantal interlands: 0 Positie: linkerspits Kans op WK: 40% Twee vleugelspitsen zijn zeker van het WK: Arjen Robben en Jeremain Lens. Boetius heeft het talent en de potentie om mee te gaan, maar uitgerekend op zijn positie heeft hij een zware concurrent in de persoon van Memphis Depay. En de PSV'er, lijkt met zijn schotkracht als specifieke wapen, op dit moment een streepje voor te hebben. infographic Rolant Quist foto's Hollandse Hoogte Naam: Quincy Promes Aantal interlands: 0 Positie: rechterspits/middenvelder Kans op WK: 20% Louis van Gaal doet nooit zomaar iets, maar het zou een enorme verrassing zijn als Quincy Promes doorstoot naar de WK-selectie. De speler van FC Twente heeft overigens wel een paar pluspunten: hij is taakbewust (een pre bij deze bondscoach) en kan zowel aan de zijkanten voorin, als op het middenveld spelen. En vooral op rechts zijn de opties dus gezaaid, nu Luciano Narsingh bij PSV niet meer aan spelen toekomt. Naam: Davy Klaassen Aantal interlands: 0 Positie: middenvelder Kans op WK: 50% In Nederland zijn we er meesters in iemand na een goede wedstrijd al te besproeien met superlatieven. 'De nieuwe Dennis Bergkamp' werd hij na zijn stormachtige entree genoemd, maar nu het wat minder gaat komt die bijnaam nog maar zelden voorbij. Kan op meerdere plekken op het middenveld uit de voeten en is een heel andere nummer 10 dan Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart. Dat zou wel eens zijn geluk kunnen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35