Fred Rutten wil er nog niet te veel Feyenoord schorst Pellè en neemt hem aanvoerdersband af IN PARIJS SPECIALE AANDACHT VOOR.. 34 SPORT FEYENOORD Pellè misdroeg zich de afgelopen weken herhaaldelijk, zowel binnen als buiten het veld. „Hij heeft gren zen overschreden", aldus technisch directeur Martin van Geel. De Italiaan deelde zondag tijdens Feyenoord-Ajax een elleboogstoot uit aan directe tegenstander Joël Veltman én voerde na afloop een onverkwikkelijke discussie met tv-presentator Jan Joost van Gan- gelen. Vorige week nog sloopte Pellè enkele attributen in de cata comben bij FC Twente. „Pellè is een geweldige voetballer, maar zijn recente gedrag past niet. Er is een aantal incidenten achter el kaar geweest", zei Van Geel gister morgen in De Kuip. Pellè was juist daarvoor door tech nische staf en directie op de hoogte gebracht van de beslissing. Volgens Van Geel had de aanvaller teleurge steld op het besluit gereageerd. Toch zal de Italiaan ook wel besef fen dat hij zich in korte tijd onmo gelijk begint te maken. Sowieso geeft hij als aanvoerder niet be paald het goede voorbeeld. Welis waar gaat Pellè letterlijk voorop in de strijd, hij permitteert zich de laatste tijd wel steeds vaker ge drag dat niet op of rond de velden thuishoort. Vorige week nog kwam hij er genadig af bij de aan klager betaald voetbal. Zijn mis- dragingen in de catacomben bij FC Twente kwamen hem op een geldboete en een voorwaardelijke schorsing te staan. Zondag ging hij andermaal te ver. De aanklager betaald voetbal start te gisteren opnieuw een vooron derzoek naar Pellè's optreden, nu tijdens Feyenoord-Ajax. Voorals nog wordt gesproken over een 'vermeende' elleboogstoot tegen het hoofd van Veltman. De aankla ger heeft Feyenoord en Pellè tot vanochtend 11.00 uur de tijd gege ven om een schriftelijke verkla ring te geven. Ook Veltman en ar biter Björn Kuipers wordt om een reactie gevraagd. Pellè zelf zei na afloop van Feye noord-Ajax niet met opzet een el leboog gegeven te hebben. De Ita liaan had zichzelf even daarvoor echter al veel meer schade toege bracht door een onaangenaam tv-interview met Jan Joost van Gangelen. Pellè bleek zeer gefrus treerd en betichtte de FOX-pre- sentator van Ajax-sympathieën. Hij zei dat aan Van Gangelens ge zicht te kunnen zien. Pellè is bezig aan zijn tweede sei zoen bij Feyenoord. Na de 27 tref fers van vorig seizoen, staat hij in middels ook alweer op twintig doelpunten. De Italiaan beseft echter dat zijn inbreng alleen on voldoende is voor een prijs in Rot terdam. Zondag verliet Pellè met tranen in de ogen het veld, in de wetenschap dat de titelkansen ver keken zijn. Bovendien zal hij zich, zoals wel eerder dit en vorig sei zoen het geval was, geërgerd heb ben aan het gebrek aan stoot kracht bij zijn ploeggenoten. Op vragen of Pellè zich nu onmo gelijk maakt in Rotterdam, of op een breuk met Feyenoord aan lijkt te sturen, wilde Van Geel gisteren niet reageren. Pellè heeft nog een contract bij Feyenoord tot het eind van het seizoen 2016-2017. Zo wel afgelopen zomer als in de win terstop was er belangstelling voor Pellè uit het buitenland. OVERDINKEL - Zijn naam kwam nauwelijks op de lijstjes in de media voor. Maar Fred Rutten en Feyenoord waren wel degelijk al een tijdje met elkaar in gesprek. Gistermorgen kwam de bevesti ging vanuit De Kuip: Fred Rut ten wordt de opvolger van Ro nald Koeman en zal voor een jaar tekenen bij de Rotterdamse club. Dat Feyenoord Louis van Gaal als eerste polste voor de zware job, maakt hem niets uit. „Het is geen schande om op een lijstje achter de bondscoach te staan", zegt Rut ten. „Zo werkt het in het voetbal. Ik heb ook wel clubs afgezegd, die daarna een ander namen. Denk maar aan Nurnberg, dat vervol gens bij Gert-Jan Verbeek uit kwam." Rutten heeft op dit moment geen club, omdat hij heel bewust voor een jaartje rust koos. „Maar het kriebelt weer om aan de slag te gaan", zei hij een tijdje geleden al. Rutten was eerder werkzaam bij FC Twente, Schalke 04, PSV en Vit esse. „Feyenoord is net als Schalke NOORDWIJK - Het grote raamwerk is af, maar de bondscoach heeft nog enkele plekken in zijn WK-selectie te vergeven. Naar wie gaat vandaag en morgen zijn meeste aandacht uit? Een overzicht. door Edward Swier ROTTERDAM - Vooruitlopend op een waarschijnlijke schorsing door de KNVB heeft Feyenoordspits Gra- ziano Pellè zelf al voor twee wed strijden buitenspel gezet. De Itali aan is bovendien zijn aanvoerders band ontnomen. Graziano Pellè is door zijn club Feyenoord voor twee competitie wedstrijden geschorst. Ronald Koeman en Fred Rutten schudden elkaar de hand bij een persconferentie in het seizoen 2012-2013. foto Broer van den Boom/VI Images door Leon ten Voorde door Leon ten Voorde Bondscoach Louis van Gaal Naam: Gregory van der Wiel Aantal interlands: 36 Positie: rechtsback Kans op WK: 75% Gregory van der Wiel werd bijna anderhalfjaar lang genegeerd door Louis van Gaal, maar met het WK in zicht is hij weer op de radar van de bondscoach verschenen. Het was de bedoeling dat hij in Parijs met Paul Verhaegh zou strijden voor een plekje, maar door een blessure bij Verhaegh kan Van der Wiel de voorsprong verder uitbouwen. Het moet wel heel raar lopen wil Van Gaal de adjudant van Ibrahimo- vic niet meenemen als tweede rechtsback. Naam: Karim Rekik Aantal interlands: 0 Positie: linker centrale verdediger Kans op WK: 40% Wie naar zijn spel van de laatste maanden kijkt, zal snel een streep door zijn naam halen. Nog niet geschikt voor Oranje. Maar ja....waar is het fatsoenlijke alternatief voor Bruno Martins Indi? Van Gaal zei dat hij er op rechts wel uit is (waarschijnlijk Vlaar en Veltman), maar dat hij aan de linkerkant nog iemand nodig heeft. Zou Van Gaal, als hij het over die ene onervaren jonge speler heeft, die hij in mei misschien nog oproept, Terence Kongolo bedoelen. Naam: Jordy Clasie Aantal interlands: 6 Positie: verdedigende middenvelder Kans op WK: 50% Als je de profielschets erbij pakt is Jordy Clasie voor Louis van Gaal de ideale nummer 6. Van Gaal houdt van verdedigende middenvelders, die kunnen 'doorvoetballen'. Maar Van Gaal weet ook dat Clasie de fysieke wapens mist voor het allerhoogste niveau. Onlangs tegen Turkije kreeg hij alle vrijheid en dan legt hij de ballen makkelijk weg, maar onder druk wordt hij zelfs in de eredivisie af en toe nog onder de voet gelopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34