Politie zoekt getuigen Fietsen ZEELAND Skywalkboom staat Verbrande man is overleden almanak Staatssecretaris Eric Wiebes kon er niet bij zijn. Maar ONL zorgt dat petitie tegen verhoging accijns hem bereikt. 34 en 35 32 en 33 REUS VAN HET RECENBOS MIDDELBURG - De politie is op zoek naar een man en een vrouw die zaterdagavond kort voor het dodelijke steekincident in Middel burg over de Koningsbrug liepen. Bij het incident op de TXirflcaai kwam een negentienjarige Mid delburger om het leven. De man en de vrouw liepen zater dag tussen 22.15 en 22.30 uur over de stenen brug van de Stations straat. Vermoedelijk hadden ze een fiets bij zich. De leeftijd van het stel is waarschijnlijk rond de zestig jaar. De vrouw heeft ter loops nog heel even contact met de 51-jarige verdachte gehad. Die werd later aangehouden in een na bijgelegen café. Mogelijk liep het slachtoffer met zijn vrienden ook in de buurt toen de man en de vrouw langs kwamen. De politie wil hen daar om graag spreken. Contact opnemen kan via tele foonnummer 0900- 8844. VLISSINGEN - De man die zichzelf vrijdagavond in Vlissingen in brand stak, is zondag overleden in het brandwondencentrum in Rotterdam. Dat meldde de politie maandag. Het voorval gebeurde rond half zeven voor de Albert Heijn in de Aagje Dekenstraat. Omstanders hielpen met blussen. De winter - nou ja, winter - is zo goed als achter de rug, het voorjaar lonkt. En dat betekent dat er ook weer meer op de fiets wordt geklom men. Die Kloetingse kleuter, zoon van een lokaal bekende politicus, gaat het fietsen al goed af. Hij kan nog niet zonder zijwieltjes, maar dat mag de pret niet drukken. Toen hij onlangs met zijn vader een tochtje maaktetin de buurtdeed zich echter een minderfraai tafereel voor. Een wielrenner, dié behoorlijk vaart had gemaakt, kwam door on bekende oorzaak ten val. Het ge beurde vlak voor de neus van het tweetal. De wielrenner krabbelde ge lukkig snel weer op en leek niet al te gehavend. Toen de renner weer doorreed, kwam het jochie met zijn nuchtere reactie: „Tja, had je maar zijwieltjes moeten nemen!" SLUIS - Staatssecretaris Eric Wie bes moet de laatste accijnsverho gingen op brandstoffen en alco hol zo snel mogelijk terugdraaien. Wiebes moet niet wachten tot een evaluatie in mei uitwijst dat de accijnsverhoging geld kost in plaats van geld oplevert. Onder zoek van de Bovag laat zien dat het Rijk in januari 65 miljoen eu ro (45 miljoen accijns en 20 mil joen btw) misliep, omdat er bijna negentig miljoen liter brandstof minder werd getankt in de grens regio's. Als Den Haag de accijns verhoging niet terugdraait, ver liest het jaarlijks meer dan een miljard aan inkomsten, liet Jan Bessembinders van Bovag gister middag nogmaals weten in het Sluise belfort. In het Sluise bestuurscentrum werd op initiatief van de lokale WD-afdeling een 'accijnscon- gres' van Ondernemend Neder land (ONL) gehouden. Hans Bies heuvel van ONL staat vanmorgen vroeg bij Wiebes op de stoep om de petitie te overhandigen. Tankstationhouders en slijters uit heel het land klaagden hun nood bij ONL en Statenleden uit Zee land en Brabant. Mochten Wiebes en de Tweede Kamer doof blijven voor het protest van duizenden ondernemers langs de Belgische en Duitse grens dan willen brand stof- en drankverkopers het 'Mali- veld vol met protesterenden laten lopen' om de politici te laten zien dat het 'water hen tot boven de lippen is gestegen'. Een tankstationhoudster uit Lim burg en 'meisje van de slijterij' Pe tra de Boevere uit Sluis betoog den dat ruim twintig jaar geleden al is bewezen dat accijnsverhogin gen door misgelopen inkomsten meer kosten dan ze opleveren. Zeeuwse (Patricia de Milliano, CDA, en Kees Bierens, WD) en Brabantse (Nico Heijmans, SP) Statenfractievoorzitters betuig den hun steun met de onderne mers. Zij schaarden zich achter de eis dat Wiebes niet wacht tot mei, maar nog in maart evalueert wat accijnsverhogingen de staat al dan niet opleveren. Als de cijfers van brancheorganisatie Bovag kloppen, moeten de accijnsverho gingen vervolgens direct worden teruggedraaid. Rutten moet vertrouwen Feyenoordfans winnen Oud-burgemeester Van Dok schrijft roman pagina 26 en 27: Commentaar; Dakloze zocht eerder hulp wfl Fww inMnpi Mlr f Tip? redactie@pzc.nl DINSDAG 4 maart 2014 25 Petitie tegen verhoging accijnzen door René Hoonhorst GOES - De voornaamste boom van het Regenbos bij Sportpunt Zeeland staat: de elf meter hoge ficus benghalensis ofwel banyan. Maandagochtend werd de tropische boom geplaatst De banyan kan twintig meter hoog worden, maar blijft door snoei onder het achttien meter hoge dak. Aan de boom komt de trap naar de 'skywalk' te hangen, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25