Tommy Staal komt uit voor zijn ambities 2 SPORT 11 den zijn er initiatieven geweest, maar het is nooit van de grond ge komen. Bij één van die pogingen was ook Els Mesu betrokken, de voorzitter van SSC De Poel. „Er zijn nu geen plannen. We zijn er van overtuigd dat het nog te vroeg is voor een Zeeuwse ijs baan." De club heeft daarom een ander pad gekozen. „We richten ons nu vooral op het skeeleren. In de zo mer geven we skeelerclinics. Zo proberen we zoveel mogelijk jon geren te trekken. Skeeleren kun je altijd en als de jeugd de smaak te pakken heeft, is de stap naar het schaatsen niet meer zo groot. Maar als de mogelijkheid er is ge ven we op tijdelijke ijsbanen ook nog kennismakingstrainingen." Die strategie lijkt zijn vruchten af te werpen. „We zijn eigenlijk een beetje overdonderd door de be langstelling. Er zijn nu twee keer zo veel deelnemers als voorgaan de jaren. Vooral bij de jeugd is er een enorme groei. Er lijkt een nieuwe generatie Zeeuwse schaat sers aan te komen", aldus Mesu. Op de achtergrond is de vereni ging bezig om de trainingsfacili teiten te verbeteren. „We zijn in gesprek met de gemeente Goes voor verbetering van onze skeeler- baan en hopen dat daar snel wat uitkomt. Ook zouden wij graag een 200 meterbaan willen heb ben. Dat is erg goed voor de tech niek", legt Annemarie Mol uit. Met dit soort beslommeringen houden de junioren en pupillen zich zaterdagavond niet bezig. Zij hebben vooral plezier op de grote 'echte' ijsbaan in Breda. Zij zor gen ook voor een stortvloed aan persoonlijke records. Deels door dat zij voor het eerst meedoen en nog geen tijd hadden staan op de afstanden, maar zeker ook voor een groot deel doordat de jonge schaatsers progressie boeken door de training bij De Poel. Na de huldiging gaan veel jonge schaatsers met een tevreden ge voel terug naar Zeeland. Zij zien zodoende niet het echtpaar De Vrieze de Zeeuwse titels bij de senioren in de wacht slepen. Ti tels die misschien ooit naar schaatsertjes gaan die zaterdaga vond voor het eerst hun rondjes reden op een Zeeuws kampioen schap. De Bruijn houdt topvorm vast Jean Paul de Bruijn uit Hulst toonde in de eredivisie van de kadercompetitie weer eens zijn klasse in het bandstoten. Hij rondde zijn partij naar honderd punten tegen Ricar- do Goud afin twee beurten. Met series van 21 en 79 was de partij snel gedaan. Peter de Bree won maar één van de vier partijen die hij speelde. Gisteren verloor en won De Bree van René Luis terburg. De winstpartij ging in drie beurten naar 200 ca ramboles. Dallinga vaster in zadel zonder spelen Door de nederlaag van de naaste concurrent in de ere divisie zijn de driebanders van Dallinga/Frans Bevers nog vaster in het zadel ko men te zitten. Partycentrum Osdorp ver loor, vooruitspelend, in ei gen huis met 3-5 van Press- plate-Inffa uit Zundert en staat nu met een wedstrijd meer gespeeld zes punten achter op de koploper uit Sluiskil. Na het aanstaande dubbelweekeinde kan de Zeeuws-Vlaamse formatie al onbereikbaar zijn voor de concurrentie. Smits voorop bij Goofies race Bij de één-na-laatste Goofies zeilwedstrijden van dit seizoen behaalde Mar- loes Smits uit Goes met de Jillz een tweede plaats in de klasse ongemeten kleiner dan tien meter. Schipper Johan Bol won met de Aboen de klasse IRC2. De Kruininger haalde met de Aboen tevens de derde posi tie in de klasse ORC 2 tot en met 4. In diezelfde klasse fi nishte Evert van de Zande uit Zierikzee als tweede met de Anne Mazurka. „Ik wil daar uitkomen op de 1500 meter, maar dan moet ik wel eerst het Zeeuws record van Henk Lind ner zien te verbeteren." Dat staat al vanaf 1979 in de boeken. De tijd van 3-43,6 minuten werd destijds in Nijmegen gelopen. Staal is am bitieus en gaat er voor. Zaterdag pikte de atleet de 25e edi tie van de Kustcross in Vlissingen mee. Het werd een succes, Staal zegevierde bij de wedstrijd over elf kilometer. Hij trok op het nieu we parkoers het veld flink uit el kaar. Alleen Erwin Adan (AV'34) kon in de eerste ronde nog vol gen. Robert Willemse (Rotter dam Atletiek), Tim van den Broe- ke (Dynamica), Wouter van Caspel (Dynamica) en Luuk Bal kenende (AV'56) konden de scha de redelijk beperkt houden. Na de tweede ronde liep Staal ruim schoots aan de leiding met Adan op honderd meter achterstand. Na elf pittige kilometers vierde Staal lachend zijn overwinning. Hij kwam over de meet in 38 mi nuten en 49 seconden. Adan gaf uiteindelijk een half minuutje toe. Willemse werd derde voor Van den Broeke die de snelste A-junior was. Staal gaat zich na het crosssei zoen voorbereiden op de baan- wedstrijden. Net als Adan, die na zijn periode in Amersfoort weer even terug is in Zeeland. Hij loopt voor zijn opleiding fysiothe rapie stage bij Anton Engels en volgt de trainingen bij Anjolie En gels-Wisse. Tim van den Broeke is blij na een langdurige kniebles sure weer terug te zijn in de wed strijden en is hard bezig weer op zijn oude niveau te komen. Lau- rey van den Berge-Heij (Flakkee) won bij de vrouwen. Zij eindigde op de dertiende plaats overall, in een tijd van 43.14, goed voor de derde eindzege in de crosscompe titie. Nadine de Wilde (AV'56) liep naar de tweede plaats om in het eindklassement eveneens tweede te worden. In de korte cross ging de zege naar Ruden Grim (Eindhoven At letiek) en Mirthe Overkamp (Zwolle). Winnaar van het cir cuit werd Luuk Balkenende (AV'56), die in de Kustcross de lange cross liep. De zussen Van Maurik gaven elkaar niet veel toe waarbij het klassement naar Em- ma ging met klein verschil op zus Sanne. In de lange cross liep sponsor Flo- ris Jan Koole mee waardoor hij het parkoers mooi kon controle ren. Vooraf had hij aangegeven meer trail en variatie in de cros sen te willen. „Een aantal organi saties heeft zich hier goed aan ge houden. De Kustcross was wel zwaar, maar af en toe wat saai", liet Koole weten. Aan de crosscompetitie namen dit seizoen 849 atleten deel. Dat was beduidend meer dan vorig jaar. Het aantal atleten dat aan de beno digde vijf wedstrijden kwam, was daarentegen extreem laag. In to taal deden er zeventig senioren mee aan de competitie waarvan slechts twee aan de vereiste vijf wedstrijden kwamen. „Dat vind ik niet erg", liet Koole na afloop weten. „Het totaalaantal deelne mers is flink toegenomen en daar ging het mij om." MAANDAG 3 MAART 2014 Walter (links) en Jack Krijger op het podium. Maren Boender (links) en Thirza van Damme. HAARLO AMSTERDAM COLIJNSPLAAT door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Tommy Staal steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken. De atleet uit Nieuw-Haam- stede wil er in 2016 op de Olympi sche Spelen in Rio de Janeiro bij zijn. Van de zeventig senio ren die aan de competi tie meededen, liepen er slechts twee de ver eiste vijf wedstrijden. UITSLAGEN BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone Ronde 26: De Ves- te-Bachten Dieke 290 tegen 259 caramboles (122 tegen 100 procent), Sint Albert-'t Meulen- gat 225-237 (113-109), Gregorius-Koewacht 297-338 (107-100), Trefpunt-Het Dorpshuis •s 229-208 (105-90), De Lieve-'t Heike 279-206 (101-108), De Vlaschaard-Malpertuus 356-353 (99,2-99,4), De Warande-De Lovenhoek 266-248 (95-96), BC De Hoeve-Hulst 273-233 (88-94). VOLLEYBAL Hulst. Bedrijfscompetitie. Vrouwen. Eerste klasse: Van Waterschoot Landmeetkunde-Nijver Kunststof kozijnen 3-0, Notaris Stolker-Mulan 3-0. Stand: 1. Notaris Stolker 16-34; 2. Van Wa terschoot Landmeetkunde 16-30; 3. Mulan 16-25 Tweede klasse: WEA-Multiklus 0-3 (WEA n o g.), Henny Sramp; Co-DiDi 2-1, SC De Deur- zetters-Saman Financiële Diensten 0-3. Stand: 1 Henny & Co 20-41; 2. Didi 20-41; 3. Saman Financiële Diensten 20-30. ZAALKORFBAL BKC-Fortis 6 14-12. Scores BKC: Jan-Willem de Groote 5, Jonas Kloet 4, Ruben van de Sande 3, Sandra de Reu 2. Atlas 2 - Luctor 9 -12. Scores Luctor: Eline Jansen en Karlijn den Hollander 3, Jenni van Gelder en Pieter Kousemaker 2, Adrie de Jonge en Hans Verlinde 1 ZAALVOETBAL Oostburg. Competitie. Gemeente Sluis-Hinne- man Engineering 2-6, e Zeeuwse Meisjes-Olym- piakos 2-9, Marckensteijn-Brasserie Amuse 112 Kwartfinales beker. La Porte D'or-R&R De Smaakmaker 6-3, Only Fun-Hinneman Enginee ring 5-5 (3-1 na strafschoppen), Café Cen- traal-Bugatti 5-3, Marckensteijn-SiKids 0-5 (regle mentair).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61